Badania sportowo – lekarskie

Każdy uczeń , uczęszczający na zajęcia sportowe musi posiadać zdolność do uprawiania sportu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia.

Nasza szkoła współpracuje z

Regionalnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej „Sportvita”,

który mieści się w Bydgoszczy przy ul. Rejtana 1.

1.   W celu odbycia pierwszorazowej wizyty niezbędne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu na badanie medycyny sportowej;

2.      Następnie należy zarejestrować dziecko w poradni osobiście lub pod nr telefonu: (52) 322 20 91 ( najlepiej po godz. 15)

UWAGA!!!

OKRES OCZEKIWANIA NA PIERWSZORAZOWE BADANIE MOŻE TRWAĆ DO 3 MIESIĘCY WIĘC ZALECA SIĘ ZAREJESTROWAĆ DZIECKO JAK NAJSZYBCIEJ.

3.    W dniu badania zawodnik (do 16 r.ż) wraz z rodzicem/opiekunem prawnym zgłasza się do rejestracji, gdzie uzyska  wskazówki o zakresie badań, które należy wykonać w zależności od dyscypliny sportu, którą zamierza uprawiać. Do pierwszego badania pacjent powinien być na czczo. Większość niezbędnych badań wykonywana jest na miejscu ( bad. laboratoryjne, porady specjalistyczne, EKG itp.)

4.     Po zakończeniu badań zostanie wyznaczony termin następnego badania (za 6 miesięcy) i wówczas odbędzie się badanie okresowe. Zostanie to wpisane do komputera dlatego też należy pamiętać o terminie kolejnych badań!  Przychodnia wysyła pod podany numer kontaktowy wiadomość sms, przypominającą o zbliżającym się terminie badań.

5.    Jeżeli z jakiś względów dziecko nie może stawić się na badania ( choroba, inne sytuacje losowe) należy bezzwłocznie poinformować o tym Przychodnię (osobiście, telefonicznie lub mailowo  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ). Wówczas placówka wyznacza inny dogodny termin.Takie działanie pozwoli na utrzymywanie ciągłości zdolności do uprawiania sportu.

JEŚLI ZAWODNIK NIE ZGŁOSI SIĘ NA BADANIE W WYZNACZONYM TERMINIE, BEZ POINFORMOWANIA O TYM PRZYCHODNI WYPADA Z KOLEJKI.

CZAS OCZEKIWANIA NA NOWY TERMIN MOŻE TRWAĆ DO 3 MIESIĘCY.

Skutkuje to brakiem w tym czasie zdolności do uprawiania sportu.

Jesteś tutaj: Start Dla rodziców Badania sportowo-lekarskie Badania sportowo – lekarskie