Za siedmioma lasami, czyli gdzieś blisko mnie…… - miejski konkurs literacki

 

      „Jeśli chcesz zmieniać świat, weź do ręki pióro i pisz”.

                                                                           M. Luther

 

       Zostań twórcą baśniowych historii to zadanie , które zaproponowali w kwietniu uczniom bydgoskich szkół organizatorzy konkursu przygotowanego przez Pałac Młodzieży. Uczestnicy rozejrzeli się dokoła, spojrzeli w głąb siebie i stworzyli niesamowite opowieści. Z przyjemnością informuję, że spośród kilkudziesięciu nadesłanych baśni , historia o pewnym kowalu napisana przez Alicję Wachowską z klasy 6g wzbudziła uznanie w oczach jury i zdobyła III miejsce.

Gratuluję wspaniałej wyobraźni !

Jolanta Nadolna

Zapraszamy uczniów klas IV- VIII do wzięcia udziału w konkursie “My, Bydgoszczanie z krwi i kości"

CELE KONKURSU:

- popularyzacja wiedzy dotyczącej wydarzeń bydgoskich z 1981 roku,

- rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania historią lokalną,

- kształtowanie postawy patriotycznej w oparciu o historię małej ojczyzny,

- rozwijanie zainteresowań uczniów dotyczących historii lokalnej.

- pogłębianie wiedzy na temat nowoczesnych technologii oraz sposobów ich wykorzystania w praktyce.

 

PRZEBIEG KONKURSU:

- Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII.

- Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie artykułu do prasy lokalnej, dotyczącego wydarzeń bydgoskich z marca 1981 roku.

- Artykuł powinien mieć odpowiedni tytuł, nawiązujący do opisywanych wydarzeń.

- W artykule powinny zostać zawarte informacje dotyczące przyczyn kryzysu bydgoskiego, a także przebiegu wydarzeń z 19 marca 1981 roku.

- Prace powinny zostać przygotowane w programie Microsoft Word lub innym edytorze tekstowym.

- Przygotowane prace wysyłamy do 26.03.2021 r. na adres email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

- Ocenie podlegać będzie zawartość merytoryczna oraz sposób przedstawienia tematu.

 

Udział w konkursie na pewno docenią nauczyciele historii, a zwycięska praca zostanie opublikowana w szkolnej gazetce „Strzał w 10”

Patrycja Kowalczyk, Joanna Lipowicz-Jagodzińska, Krzysztof Kłosowski

Konkurs j. angielskiego na St.Patrick’s Day!

Drodzy uczniowie klas 6-8! Przypominamy, że 14 marca upływa termin nadsyłania prezentacji, która będzie odpowiedzią na pytanie „How is St. Patric’s Day celebrated all over the world?” Celem konkursu jest przygotowanie w języku angielskim prezentacji multimedialnej składającej się z minimum 5 slajdów na temat różnych obchodów dnia Św. Patryka. Ważniejsze od samej postaci są zwyczaje i tradycje związane ze świętem obchodzonym 17 marca w różnych krajach na świecie.

Poszukajcie ciekawych informacji i poprawnie przedstawcie je w języku angielskim – na zwycięzców czekają nagrody  :). 

Prace konkursowe przesyłacie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do najbliższej niedzieli. Good luck!

Konkurs „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”

Kiedy wiosna budzi się do życia, pojawiają się pierwsze pąki na drzewach i promienie słoneczne wiadomo, że zbliżają się Święta Wielkanocne. Chcemy rozbudzić wyobraźnię naszych uczniów klas 4 – 6 i zachęcić do udziału w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. Każdy może zaprezentować swoją wersję świątecznej dekoracji, wykorzystując kreatywność oraz zdolności manualne.

Zdjęcie wykonanej ozdoby przesyłamy na następujące adresy e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Na zdjęcia prac czekamy do 31 marca 2021 roku.

Aleksandra Wieczorek i Marzena Marynowska

„Fantazja jest rzeczywistością, która czeka na włączenie”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z Bydgoszczy i okolic do udziału w konkursie poetyckim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 31 w Bydgoszczy.

Patronat nad projektem objęła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. 

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie wiersza ( 15-40 wersów), który swoją tematyką nawiązuje do hasła: „Fantazja jest rzeczywistością, która czeka na włączenie”.

Regulamin konkursu 

Oświadczenie o wyrażaniu zgody na przetwarzaniu danych osobowych

Jolanta Nadolna, Anna Pol

„Kultura i szacunek tworzą mój dobry wizerunek”- szkolny konkurs poetycki

maniery21         

                      „To, co się mówi od siebie, jest zawsze poezją”. E. Renan 

 

Wszystkich uczniów klas 4-8 zachęcamy do udziału w kolejnym przedsięwzięciu realizowanym w ramach programu „Dobre maniery, łamią bariery”. Tym razem zapraszamy na spotkanie z poezją i… własną wyobraźnią. Napiszcie wiersz - od 10 do 20 wersów- biały lub rymowany, a może ktoś pokusi się o fraszkę ? Tematyka Waszych utworów powinna dotyczyć zasad dobrego wychowania i ich roli w naszym życiu oraz szeroko rozumianej kultury osobistej.

Na prace czekamy do 18 marca. Prosimy o przesyłanie ich na :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Popatrz na świat oczyma poety! Zachęcamy i zapraszamy ;)

Na zwycięzców czekają punkty plusowe i nagrody !

Jolanta Nadolna i Bożena Dirbach

Śnieżna matematyka

 

Zachęcamy wszystkich uczniów, którzy lubią zabawy na śniegu, aby tym razem zamiast lepić bałwana, zrobili ze śniegu bryły matematyczne. Zdjęcia śnieżnych prac prześlijcie do 17 lutego 2021r nauczycielom matematyki. Dobrej zabawy ze śniegiem i matematyką.

Kamila Dąbrowska

Winter-konkurs plastyczny z języka angielskiego dla najmłodszych

 

Zapraszamy chętnych uczniów klas 1-3 do wzięci udziału w zimowym konkursie plastycznym z języka angielskiego. Prace konkursowe wykonane w dowolnym formacie technikami plastycznymi o tematyce zimowej,  powinny zawierać wyrazy opisujące obrazek w języku angielskim (ok. 10 wyrazów). Gotowe dzieła prosimy przekazać do 1 lutego nauczycielom języka angielskiego z klas 1-3.

 Anna Rydzyńska

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO “Christmas is coming”

eng flaga2Zapraszamy uczniów klas IV- VIII do wzięcia udziału w konkursie “Christmas is coming"

CELE KONKURSU:

- pogłębianie wiedzy na temat historii, tradycji i zwyczajów związanych                      

z obchodzeniem Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii.

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych,

- motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych,

- rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języków obcych, np. kontrolowanie procesu własnego uczenia się,

- pogłębianie wiedzy na temat nowoczesnych technologii oraz sposobów ich wykorzystania w praktyce,

PRZEBIEG KONKURSU:

- Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII.

- Uczestnicy mają za zadanie indywidualne przygotowanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim z wykorzystaniem programu Power Point, prezi.com lub genial.ly na temat historii, tradycji i zwyczajów związanych   z obchodzeniem Bożego   Narodzenia   w Wielkiej Brytanii (max. 15 slajdów).

- Przygotowane prezentacje wysyłamy do 22.12.2020r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub poprzez Microsoft 365 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.       

- Ocenie podlegać będzie zawartość merytoryczna oraz sposób przedstawienia tematu.

Na zwycięzców czekają nagrody po powrocie do szkoły!

Jolanta Buczyńska, Sylwia Sobczuk

Konkurs informatyczny pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce”

W tym roku czekają nas inne niż do tej pory święta Bożego Narodzenia. Jednak pewne rzeczy się nie zmieniają. To właśnie dzięki tradycjom i obyczajom, czas w grudniu jest tak piękny, wyjątkowy i magiczny.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie informatycznym pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce” na najlepszą prezentację multimedialną. Prezentacja powinna składać się z co najmniej 10 slajdów i zawierać: slajd z tytułem pracy, tekst, zdjęcia, źródła oraz slajd zamykający. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej.

Prezentacje przesyłamy na następujące adresy e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Na prezentacje czekamy do 22 grudnia 2020 roku.

Aleksandra Wieczorek i Marzena Marynowska

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy