Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny

pisanie06

Miło nam poinformować, że wznawiamy organizację Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. o. Onufrego Kopczyńskiego. 

Wszystkich uczniów z klas 4-8 prosimy o zgłaszanie chęci udziału w konkursie swoim nauczycielom języka polskiego do 29.10.2021 roku.

regulamin konkursu

Anna Pol

„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

Już czwarty raz nasza szkoła włącza się w kampanię społeczną z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pt. „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE”. Zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod tytułem: „JESTEM EUROPEJCZYKIEM – TRADYCYJNE SYMBOLE KRAJÓW EUROPEJSKICH”. Pamiętajcie tworzycie prace dla dzieci niewidomych, zatem spróbujcie zaprojektować i wykonać dotykowy plakat, który umożliwi osobom z dysfunkcją wzroku wyobrażenie tradycyjnych symboli np. znane obiekty architektury, przedmioty użytkowe, tradycyjne potrawy itp.

Prace proszę przynosić do pokoju nauczycielskiego do 20.10.21 z dopiskiem dla Pani Kariny Romel-Gromackiej.

Zapraszam do przeczytania szczegółowego regulaminu konkursu: https://braillebydgoszcz-my.sharepoint.com/:w:/r/personal/soswnr1_braille_bydgoszcz_pl/_layouts/15/Doc.aspx?sourcedoc=%7B9A597D7A-67ED-472C-876C-23D86F260D8E%7D&file=7.Regulamin%20konkursu%20%2C%2CJestem%20Europejczykiem%27%272021.docx&action=default&mobileredirect=true

Karina Romel-Gromacka

„Czarodziej słów- spotkanie z ulubionym polskim poetą” – POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS 4-8 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Wielki czarodziej, alchemik żywego słowa, mag, niestrudzony dyrygent wielkiej orkiestry słów, wielki księżycowy ptak – ptak kolorowy, drapieżny i szlachetny”.        

        Zapraszamy uczniów klas 4-8 z Bydgoszczy i okolic do udziału w konkursie recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 31 w Bydgoszczy.

 

Patronat nad projektem objęła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Warunkiem uczestnictwa jest recytacja wiersza ( 15-40 wersów) dowolnego polskiego poety, którego darzycie szczególną sympatią.

Załączniki:

Regulamin konkursu

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzaniu danych osobowych i karta zgłoszeniowa

Jolanta Nadolna, Anna Pol

Potyczki na słowa, czyli mój język świadczy - szkolny konkurs dla …….każdego

VII edycja programu „Dobre maniery łamią bariery” realizowana w tym roku szkolnym  nosi tytuł „Przyłapani na dobrym zachowaniu” . W związku z tym zapraszam uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym konkursie  polegającym  na przygotowaniu oryginalnej , o ciekawej szacie graficznej gazetki, która będzie ozdobą szkolnego holu. Cytaty, ilustracje i inne pomysły mile widziane. Hasło przewodnie to: „Potyczki na słowa , czyli mój język świadczy o mnie”. Na Wasze prace czekam do 22 października , proszę  je zostawić w sali 103. Zwycięzcy otrzymają nagrody , a wszyscy uczestnicy punkty plusowe do zachowania ;)

Bądźcie kreatywni i bawcie się językiem polskim!

Jolanta Nadolna 

Scena może być Wasza!

Zapraszamy – razem z Pałacem Młodzieży – do miejskiego konkursu, w którym będziecie mogli zaprezentować na scenie swoje aktorskie umiejętności, ale także wykazać się znajomością sław wszech czasów...

Konkurs, który odbędzie się w Roku Stanisława Lema, ma zachęcić uczniów klas 4-8 do zapoznania się z biografią wybranej – znanej postaci. Chcemy zwrócić uwagę na wyjątkowość aktu tworzenia, pokazać, że zarówno pisarz, jak i malarz, naukowiec, odkrywca, konstruktor potrzebują tej wyjątkowej – boskiej iskry zapalnej, która jest początkiem wszystkiego…

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem!

Regulamin

Załącznik nr 1

Katarzyna Jarzembowska, Ewa Lewalska

Moja lekcja chemii - konkurs dla uczniów klas 7

Drodzy siódmoklasiści!!! 

W tym roku szkolnym rozpoczynacie przygodę z nowymi przedmiotami szkolnymi, w tym z chemią. W związku z tym zachęcam Was do udziału w konkursie "Moja lekcja chemii". Celem konkursu jest stworzenie pracy plastycznej, zdjęcia,komiksu, w którym przedstawicie własną wizję lekcji chemii. Na prace czekam do końca września. 

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody!!!

Wioleta Falkowska

Matematyka na zdjęciu

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym” Matematyka na zdjęciu”. Zasady konkursu:

-zrób zdjęcie,

-nadaj mu tytuł związany z matematyką,

- zdjęcie przekaż swojemu nauczycielowi matematyki ,

-termin składania zdjęć- 4 czerwca 2021r.

nauczyciele matematyki

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego “How can pandemic lockdown be used to learn English?”

Zapraszamy uczniów klas VI- VIII do wzięcia udziału w konkursie “How can pandemic lockdown be used to learn English?”

CELE KONKURSU:

· rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych,

· motywowanie do doskonalenia sprawności językowych,

· rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języków obcych, np. kontrolowanie procesu własnego uczenia się,

· pogłębianie wiedzy na temat nowoczesnych technologii oraz sposobów ich wykorzystania w praktyce

PRZEBIEG KONKURSU:

· Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

· Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI-VIII z Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego.

· Uczestnicy mają za zadanie indywidualne przygotowanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim z wykorzystaniem Power Point, prezi.com lub genial.ly na temat różnych sposobów rozwijania umiejętności językowych w czasie pandemii. (max. 15 slajdów).

· Ocenie podlegać będzie treść, poprawność językowa oraz sposób i oryginalność przedstawienia tematu.

· Przygotowane prezentacje wysyłamy w nieprzekraczalnym terminie do 28.05.2021r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub poprzez Microsoft 365 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

· Informacja o wynikach konkursu oraz sposobie odbioru nagród zostanie przesłana do 02 czerwca 2021r.

Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP31 w Bydgoszczy.

Jolanta Buczyńska, Sylwia Sobczuk

Konkurs informatyczny pt. „Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji”

Żyjemy w czasach ogromnego postępu technicznego. Nowoczesne urządzenia techniczne i wynalazki nie tylko ułatwiają nam życie, lecz także mogą być źródłem wielu zagrożeń.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie informatycznym pt. „Postęp techniczny a zagrożenia współczesnej cywilizacji” na najlepszą prezentację multimedialną. Prezentacja powinna składać się z co najmniej 10 slajdów i zawierać: tytuł oraz autora pracy, tekst, ilustracje, przejścia i animacje, źródła. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej.

Prezentacje przesyłamy na następujące adresy e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Na prezentacje czekamy do 28 maja 2021 roku.

Aleksandra Wieczorek i Marzena Marynowska

Za siedmioma lasami, czyli gdzieś blisko mnie…… - miejski konkurs literacki

 

      „Jeśli chcesz zmieniać świat, weź do ręki pióro i pisz”.

                                                                           M. Luther

 

       Zostań twórcą baśniowych historii to zadanie , które zaproponowali w kwietniu uczniom bydgoskich szkół organizatorzy konkursu przygotowanego przez Pałac Młodzieży. Uczestnicy rozejrzeli się dokoła, spojrzeli w głąb siebie i stworzyli niesamowite opowieści. Z przyjemnością informuję, że spośród kilkudziesięciu nadesłanych baśni , historia o pewnym kowalu napisana przez Alicję Wachowską z klasy 6g wzbudziła uznanie w oczach jury i zdobyła III miejsce.

Gratuluję wspaniałej wyobraźni !

Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy