Mój język świadczy o mnie….- konkurs dla każdego ucznia

maniery6„Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata.”

Mój język świadczy o mnie – wypowiadamy wojnę wulgaryzmom to tytuł szkolnego konkursu , na który   zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 .Przedsięwzięcie odbywa się w ramach VI edycji programu „Dobre maniery, łamią bariery”. Uczestników prosimy o przygotowanie , dowolną techniką, plakatu - format A 4 lub A 3 -promującego poprawność językową i zasady kulturalnego odnoszenia się do siebie. Sięgnijcie do różnych źródeł wiedzy lub skorzystajcie z własnych doświadczeń. Mile widziane cytaty ,opatrzone imieniem i nazwiskiem ich autora oraz ilustracje własnoręcznie wykonane.

Do 19 października czekamy na prace konkursowe w sali 103 i 217. Oczywiście liczymy na Waszą kreatywność!

Laureaci tego kulturalnego wyzwania otrzymają nagrody i punkty plusowe do zachowania :)

Zapraszamy!

Jolanta Nadolna i Bożena Dirbach

To już 9. edycja…

 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 5-8 do udziału w Wojewódzkim konkursie literacko-plastycznym „Trójkąty i kwadraty...”. W tym roku bohaterem jest Pablo Picasso. 

Szczegóły w regulaminie.

załącznik 1 

 

Joanna Grabowska, Katarzyna Jarzembowska

„Maraton ortograficzny”- rozgrywka finałowa z wakacjami w tle:)

           Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW konkursu „Maraton ortograficzny, czyli edukacyjny bieg po tablet” do udziału w finałowej rozgrywce rocznych zmagań. 

           Niestety, z uwagi na obecną sytuację forma zadania musiała ulec zmianie, dlatego proponujemy Wam bardziej twórcze podejście do zawiłości naszej pisowni. Każdy uczestnik konkursu, aby uzyskać dodatkowe punkty, zobowiązany jest do napisania wiersza o tematyce wakacyjnej (3 zwrotki po 4 wersy = 12 linijek), w którym zostanie wykorzystanych jak najwięcej wyjątków ortograficznych oraz wyrazów z: rz, ż, ó, ch, h wymiennym, partykułą „nie”, partykułą „by”.

Kryteria oceny: 

  • poprawna forma,
  • tematyka zgodna z poleceniem, 
  • twórcze / oryginalne podejście do tematu,
  • wykorzystanie wyrazów z wskazanymi trudnościami,poprawny zapis,
  • prawidłowe stosowanie zasad interpunkcji.

Termin realizacji: 22 czerwca 2020 r.

Prace przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

*Zdobyte punkty zostaną doliczone do sumy uzyskanej w tym roku szkolnym- na tej podstawie wyłonimy zwycięzcę- zdobywcę nagrody głównej.

Powodzenia:)

Anna Pol, Jolanta Nadolna

KANGUR MATEMATYCZNY 2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Konkurs poprzedzony będzie tzw. konkursem próbnym.

Terminarz Konkursu w zależności od kategorii jest następujący: 

Kategoria

Konkurs próbny

Konkurs Kangur 2020

Student

22.05.2020, godz. 14:30

28.05.2020 (czwartek), godz. 16:30

Junior

22.05.2020, godz. 16:30

29.05.2020 (piątek), godz. 16:30

Kadet

25.05.2020, godz. 14:00

02.06.2020 (wtorek), godz. 16:30

Beniamin

25.05.2020, godz. 16:30

03.06.2020 (środa), godz. 16:30

Maluch

26.05.2020, godz. 14:00

04.06.2020 (czwartek), godz. 16:30

Żaczek

26.05.2020, godz. 16:30

05.06.2020 (piątek), godz. 16:30

Oznacza to, że uczeń będzie mógł rozwiązać zadania dostępne na Platformie z poziomu swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile będzie on połączony z Internetem. Uczestnik musi się upewnić , że ma dostęp do odpowiedniego urządzenia, podłączonego do stałego i stabilnego łącza internetowego. W przeciwnym razie należy poprosić rodzica lub opiekuna o pomoc.

Poniżej przypominamy kategorie wiekowe.

 

 

 

 

 

 

 

 Uwaga: NAZWA UŻYTKOWNIKA (LOGIN) i HASŁO , za pomocą których należy się zalogować przed danym konkursem próbnym swojej kategorii ,zostały już przesłane indywidualnie w Librusie na konto RODZICA. NADAL CZEKAMY NA ZALOGOWANIE SIĘ I UZUPEŁNIENIE DANYCH. Instrukcję dla uczestnika należy wydrukować, ponieważ w punkcie II dokładnie opisane są zasady przystąpienia do odpowiedniej sesji konkursu.

Ze względu na inny charakter Konkursu w tym roku, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut.

Instrukcja

 

Niedługo święta ,czyli jak pięknie przygotować stół wielkanocny ?

Serdecznie zapraszam   uczniów  klas 4-8 do  udziału w kolejnej edycji  szkolnego konkursu  pod  hasłem „Jak  pięknie przygotować stół wielkanocny?” . Mam nadzieję, że  oryginalnych pomysłów, pięknych dekoracji i świątecznego nastroju nie zabraknie  nam  6 kwietnia, w poniedziałek , o godzinie 8 40  w szkolnej stołówce. Proszę o zgłaszanie się 3- 5 osobowych zespołów do 26 marca  . Czekam na Was w sali 103

Jolanta Nadolna

„Kreatywna ozdoba wielkanocna”

Kiedy za oknem pojawiają się pierwsze promienie słoneczne, a temperatury na termometrach rosną – wiadomo, że zbliża się Wielkanoc! To bardzo wiosenny i radosny czas, dlatego zapraszam uczniów klas IV – VIII do wzięcia udziału w konkursie pt. "Kreatywna ozdoba wielkanocna". Każdy uczeń może zaprezentować swoją wersję świątecznej dekoracji wykorzystując zdolności manualne. Do każdej pracy proszę dołączyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą, do której uczęszczamy.

Prace po zakończonym konkursie zostaną przekazane na kiermasz świąteczny.

Na prace czekam do 23 marca 2020 roku.

Aleksandra Wieczorek

„Bydgostienalia. Młodzi młodym o Bydgoszczy - zajęcia poza ławą szkolną w 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do macierzy"

Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego

oraz:

Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy, Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 19 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 14 w Bydgoszczy, Pałac Młodzieży

serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na cykl zajęć realizowanych w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego, prowadzonych przez rówieśników dla rówieśników. 

Młodzież pod kierunkiem organizatorów przedsięwzięcia przygotuje warsztaty, gry edukacyjne, inscenizacje, zajęcia terenowe. Odbędą się one w dniach od 15 marca do 15 kwietnia 2020 roku pod hasłem „Młodzi młodym o Bydgoszczy”

Chcemy, by uczestnicy w nieszablonowy i kreatywny sposób poszerzyli swoją wiedzę o małej Ojczyźnie oraz uczcili ważne wydarzenie dla Bydgoszczy. Jesteśmy przekonani, że uczniowie poprzez zabawę, zajęcia twórcze i działanie w niecodziennych rolach poszerzą swoją wiedzę o Bydgoszczy i nauczą się wyrażania własnych opinii, a także wzmocnią kompetencje w zakresie dokonywania samooceny i wnioskowania.

Naszym celem jest również integracja bydgoskich szkół i lokalnego środowiska oraz pielęgnowanie wartości patriotycznych wśród uczniów. 

Po przeprowadzeniu warsztatów, 28 kwietnia 2020 roku zostanie zorganizowana gala podsumowująca przedsięwzięcie. 

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z panią Patrycją Kowalczyk.

Konkurs „Smartfon – przyjaciel czy wróg?”

Nikt z nas nie wyobraża sobie kontaktu z najbliższymi czy rozrywki bez telefonu pod ręką. Jednak w dzisiejszym świecie nasz przyjaciel szybko może zamienić się w wroga, który pożera nasz czas, a nawet… ważne dane. Właśnie dlatego zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie „Smartfon – przyjaciel czy wróg?”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu (technika dowolna) na papierze w formacie A4 lub A3.

Na drugiej stronie plakatu umieszczamy następujące informacje: imię, nazwisko i klasę, do której uczęszczamy.

Prace prosimy dostarczyć do sali 118 do 31 marca 2020 roku.

Aleksandra Wieczorek, Marzena Marynowska

„Bydgoskie drogi do niepodległości” konkurs multimedialny

byd logoZapraszamy do wzięcia udziału w  międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną poświęconą odzyskaniu niepodległości przez Bydgoszcz w 1920 roku. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Szczegóły w załączniku.

Załącznik

Miejski Konkurs Historyczny "Chłonę cię, historio, okiem, uchem i dotykiem"

Szkoła Podstawowa nr 20 zaprasza uczniów bydgoskich szkół podstawowych do udziału w konkursie historycznym, którego tematem są wydarzenia związane z powrotem Bydgoszczy do Polski w 1920 r. Konkurs jest jednym z zadań podejmowanych w ramach projektu edukacyjnego „Chłonę cię, historio, okiem, uchem i dotykiem”, który został wyróżniony Bydgoskim Grantem Oświatowym.

Mamy nadzieję, że będzie to okazja nie tylko do twórczej rywalizacji między uczniami, ale także do wzajemnego poznania się w kręgu osób pasjonujących się historią.

Szczegóły w załączniku.

Załącznik

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy