Niedługo święta ,czyli jak pięknie przygotować stół wielkanocny ?

Serdecznie zapraszam   uczniów  klas 4-8 do  udziału w kolejnej edycji  szkolnego konkursu  pod  hasłem „Jak  pięknie przygotować stół wielkanocny?” . Mam nadzieję, że  oryginalnych pomysłów, pięknych dekoracji i świątecznego nastroju nie zabraknie  nam  6 kwietnia, w poniedziałek , o godzinie 8 40  w szkolnej stołówce. Proszę o zgłaszanie się 3- 5 osobowych zespołów do 26 marca  . Czekam na Was w sali 103

Jolanta Nadolna

„Kreatywna ozdoba wielkanocna”

Kiedy za oknem pojawiają się pierwsze promienie słoneczne, a temperatury na termometrach rosną – wiadomo, że zbliża się Wielkanoc! To bardzo wiosenny i radosny czas, dlatego zapraszam uczniów klas IV – VIII do wzięcia udziału w konkursie pt. "Kreatywna ozdoba wielkanocna". Każdy uczeń może zaprezentować swoją wersję świątecznej dekoracji wykorzystując zdolności manualne. Do każdej pracy proszę dołączyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą, do której uczęszczamy.

Prace po zakończonym konkursie zostaną przekazane na kiermasz świąteczny.

Na prace czekam do 23 marca 2020 roku.

Aleksandra Wieczorek

„Bydgostienalia. Młodzi młodym o Bydgoszczy - zajęcia poza ławą szkolną w 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do macierzy"

Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego

oraz:

Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy, Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 19 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 14 w Bydgoszczy, Pałac Młodzieży

serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na cykl zajęć realizowanych w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego, prowadzonych przez rówieśników dla rówieśników. 

Młodzież pod kierunkiem organizatorów przedsięwzięcia przygotuje warsztaty, gry edukacyjne, inscenizacje, zajęcia terenowe. Odbędą się one w dniach od 15 marca do 15 kwietnia 2020 roku pod hasłem „Młodzi młodym o Bydgoszczy”

Chcemy, by uczestnicy w nieszablonowy i kreatywny sposób poszerzyli swoją wiedzę o małej Ojczyźnie oraz uczcili ważne wydarzenie dla Bydgoszczy. Jesteśmy przekonani, że uczniowie poprzez zabawę, zajęcia twórcze i działanie w niecodziennych rolach poszerzą swoją wiedzę o Bydgoszczy i nauczą się wyrażania własnych opinii, a także wzmocnią kompetencje w zakresie dokonywania samooceny i wnioskowania.

Naszym celem jest również integracja bydgoskich szkół i lokalnego środowiska oraz pielęgnowanie wartości patriotycznych wśród uczniów. 

Po przeprowadzeniu warsztatów, 28 kwietnia 2020 roku zostanie zorganizowana gala podsumowująca przedsięwzięcie. 

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z panią Patrycją Kowalczyk.

Konkurs „Smartfon – przyjaciel czy wróg?”

Nikt z nas nie wyobraża sobie kontaktu z najbliższymi czy rozrywki bez telefonu pod ręką. Jednak w dzisiejszym świecie nasz przyjaciel szybko może zamienić się w wroga, który pożera nasz czas, a nawet… ważne dane. Właśnie dlatego zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie „Smartfon – przyjaciel czy wróg?”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu (technika dowolna) na papierze w formacie A4 lub A3.

Na drugiej stronie plakatu umieszczamy następujące informacje: imię, nazwisko i klasę, do której uczęszczamy.

Prace prosimy dostarczyć do sali 118 do 31 marca 2020 roku.

Aleksandra Wieczorek, Marzena Marynowska

„Bydgoskie drogi do niepodległości” konkurs multimedialny

byd logoZapraszamy do wzięcia udziału w  międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną poświęconą odzyskaniu niepodległości przez Bydgoszcz w 1920 roku. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Szczegóły w załączniku.

Załącznik

Miejski Konkurs Historyczny "Chłonę cię, historio, okiem, uchem i dotykiem"

Szkoła Podstawowa nr 20 zaprasza uczniów bydgoskich szkół podstawowych do udziału w konkursie historycznym, którego tematem są wydarzenia związane z powrotem Bydgoszczy do Polski w 1920 r. Konkurs jest jednym z zadań podejmowanych w ramach projektu edukacyjnego „Chłonę cię, historio, okiem, uchem i dotykiem”, który został wyróżniony Bydgoskim Grantem Oświatowym.

Mamy nadzieję, że będzie to okazja nie tylko do twórczej rywalizacji między uczniami, ale także do wzajemnego poznania się w kręgu osób pasjonujących się historią.

Szczegóły w załączniku.

Załącznik

Konkursy historyczne z Bydgoszczą w tle.

bydg herbZapraszamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach historycznych organizowanych przez szkołę Podstawową nr nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

  • "Pozostała pamięć dawnych dni – moje wspomnienia – z dnia 20 stycznia 1920" - 

    Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opisanie wydarzeń jakie miały miejsce w Bydgoszczy w dniu 20 stycznia 1920 roku (uczniowie wcielają się w postaci bydgoskich mieszczan, którzy byli świadkami wejścia wojsk polskich do Bydgoszczy w dniu 20.01.1920 r i na podstawie faktów historycznych opisują wydarzenie, ilość stron dowolna)

  • Międzyszkolny konkurs na opracowanie specjalnego wydania gazety Dziennik Bydgoski z roku 1920. - 

    Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie specjalnego wydania gazety Dziennik Bydgoski z roku 1920 . Wymagane opracowanie przynajmniej dwóch stron Wiadomości zamieszczone przez autora mogą być wymyślone np. kulinaria czy ogłoszenia ,wydarzenia zgodne z faktami historycznymi.

Szczegóły w załączniku

Załącznik

Mój układ okresowy pierwiastków chemicznych

6 marca 1869 Dmitrij Mendelejew zaprezentował układ okresowy pierwiastków chemicznych. Rosyjski chemik wszystkie znane wówczas pierwiastki zestawił w tabeli, szeregując je według mas atomowych. Zauważył też pewną prawidłowość, że ich właściwości powtarzają się okresowo.  

W ramach obchodów tego chemicznego święta zapraszam wszystkich uczniów klas 7 i 8 do wzięcia udziału w konkursie: „Mój układ okresowy pierwiastków chemicznych”. Zadaniem uczniów jest stworzenie układu okresowego w dowolnej formie plastycznej/ technicznej.

Prace dostarczamy do 6 marca do Sali 214. Dla najlepszych czekają nagrody!!!

Organizator Wioleta Falkowska

Zaproszenie do udziału w I Przeglądzie Recytatorskim

recytacjaZ okazji Międzynarodowego Dnia Teatru TEATR MALUCHA serdecznie zaprasza uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w I Przeglądzie Recytatorskim pod hasłem „ Cóż wiemy o przyjaźni”, z cyklu „ Trochę więcej niż wiersz”, który odbędzie się 25.03.2020 r. o godzinie 14.30 w sali 107.

Regulamin przeglądu:

1. Klasa przygotowuje inscenizację dowolnego utworu o tematyce w. w.

2. Liczba uczestników z jednej klasy nie może przekraczać 5 osób.

3. Prezentacja max. trwa 5 - 7 min.

4. Mile widziane rekwizyty, podkłady muzyczne i inne „ozdobniki”.

5. Na zgłoszenia czekamy do 02.03.2020r. w sali 013 lub 107

Liczymy na udział wszystkich klas, do zobaczenia.

Organizatorki:

Halina Papke, Małgorzata Trojanowska

Zaproszenie do konkursu „Czy się odważę mówić w gwarze”?”

gwara2 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego konkursu na prezentację tekstu o charakterze gwarowym. W tym roku zostaliśmy wsparci Bydgoskim Grantem Oświatowym. Szczegóły – w załącznikach.

 

REGULAMIN

ZAŁĄCZNIK NR 1

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Katarzyna Jarzembowska, Patrycja Kowalczyk

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy