KONKURS DLA MAŁYCH INFORMATYKÓW

bombka grafika2 

Zapraszamy uczniów klas 3 do udziału w konkursie grafiki komputerowej

BOMBKA CHOINKOWA”.

 

Cele konkursu:

  • podtrzymywanie świątecznych tradycji,
  •  rozbudzanie aktywności twórczej dzieci,
  •  zastosowanie komputera w twórczości graficznej,
  • rozwijanie umiejętności i zdolności.

Warunki konkursu:

  • format prac A5 lub A4,
  • samodzielne wykonanie ( nie wklejać gotowych elementów rysunkowych),
  • prace muszą być wydrukowane,
  • czytelny podpis na odwrocie: imię, nazwisko, klasa.

Termin składania prac: do 16.12.2019r. (p. D. Hernet s. 012 lub p. J. Puziak s.008).

D.Hernet J.Puziak

Misiowe konkursy dla uczniów klas 1-3

Witajcie wszystkie misie, miśki i niedźwiadki!!!!

 

To już nasze 8 spotkania z misiakami. Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie plastyczno-literackim.

Prace przedstawiające misia – bohatera znanych utworów literackich i bajek wykonane w dowolnej technice należy składać do dnia 29 listopada do sali nr 013 lub 010.

Uczniów klas 1-3 szczególnie zapraszamy do udziału w misiowym konkursie literackim.

Utwory literackie w formie wiersza, opowiadania lub listu, podpisane należy przekazać do dnia 29 listopada do sali nr 013 lub 010.

Warunkiem uczestnictwa jest samodzielnie wykonanie pracy, zgodnej z tematyką konkursu i z zachowaniem poprawności językowej. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

 

Pamiętajcie kochane misiaki!!! W tym dniu każdy przychodzi do szkoły razem ze swoim  misiem!!!!!

 

Bogumiła Frankowska

Konkurs „Kreatywna ozdoba bożonarodzeniowa”

Przed nami kolejne święta Bożego Narodzenia, podczas których w naszych domach będzie panowała radość i wielkie oczekiwanie. Z tej okazji zapraszam uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie „Kreatywna ozdoba bożonarodzeniowa”. Jak ma wyglądać? Z jakich materiałów powinna być wykonana? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Do każdej pracy dołączamy kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą, do której uczęszczamy i zanosimy do sali 117.

Prace po zakończonym konkursie zostaną przekazane na kiermasz świąteczny.

Na ozdoby czekam do 2 grudnia 2019 roku.

Aleksandra Wieczorek

Maskotka szkoły

maskotkiPrzypominamy, że do 30.11.2019 r. trwa nasz konkurs plastyczny na maskotkę Szkoły Podstawowej nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy ! Konkurs przeznaczony jest dla uczniów SP nr 31 w Bydgoszczy w dwóch kategoriach wiekowych : klasy 1-3 SP oraz klasy 4-8 SP.

CO TRZEBA ZROBIĆ ?

Należy samodzielnie przygotować pracę plastyczną przedstawiającą projekt maskotki szkoły. Prace powinny być wykonane na kartce bloku technicznego formatu A-4, dowolną techniką (np. rysunek, kredki, farby, pastele, wyklejanka, wycinanka, technika mieszania itp.). Praca musi przedstawiać projekt maskotki z przodu i z tyłu. Na odwrocie każda praca powinna być podpisana : autor, klasa, telefon lub e-mail. 

Prace plastyczne należy dostarczyć do ogranizatorów konkursu (Kinga Wrzesińska, Iwona Dembska lub Joanna Grabowska) lub do swoich wychowawców (klasy 1-3 SP).

 

Nagrody niespodzianki przekazane przez Laboratoria Medyczne VITALABO czekają !

Kinga Wrzesińska

UWAGA ! Maraton Ortograficzny

ortografia 

ZAPRASZAMY NA II ETAP MARATONU ORTOGRAFICZNEGO

 19 LISTOPADA 2019 GODZINA 12.20 SALA 204

HASŁO : Klasowy mędrzec w powtórkach myszkuje – pisownia wyrazów z ó, rz, ż, ch, h wymiennym.

Szukamy Mistrza Savoir- Vivre w SP nr 31

„Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie.” 

                                                                                                                                  Antoni Słonimski

 

 

W związku z realizacją V edycji programu „Dobre maniery, łamią bariery. Grzeczność na co dzień” zapraszam uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie wiedzowym „ Szkolny Mistrz Savoir-Vivre”. Czy jestem za pan brat z dobrymi manierami? Na to pytanie z całą pewnością odpowiedzą sobie wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia . Zawodnicy , podczas rozwiązywania testu, będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu zasad savoir-vivre dotyczących między innymi nakrywania i podawania do stołu, form towarzyskich oraz netykiety.

Proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa w „kulturalnych” zmaganiach do 22 listopada w sali 103 . Zapraszam

Jolanta Nadolna

RUSZA MARATON ORTOGRAFICZNY 2019/2020

tablet ortografia 

          „Język jest głównym składnikiem tego złożonego pojęcia,

            które obejmujemy wspólnym mianem: Ojczyzna.”   -  Piotr Bąk  

 

Z wielką radością zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w wieloetapowym konkursie „MARATON ORTOGRAFICZNY – czyli edukacyjny bieg po tablet”.

 Celem ogólnym przedsięwzięcia jest doskonalenie znajomości ortografii i interpunkcji języka polskiego, zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy, umiejętności poprawnego pisania oraz do twórczego działania. Planowane zadania realizowane będą we współpracy z wychowawcami, nauczycielami języka polskiego, plastyki, członkami Samorządu Uczniowskiego oraz we współpracy z gazetką szkolną „Strzał w 10”, a szczegółowe informacje na bieżąco umieszczane na stronie internetowej szkoły, w ogłoszeniach na platformie Librus oraz na gazetce ściennej na drugim piętrze i na drzwiach sali 204. Bądźcie uważni, bo pominięcie jednego etapu, mniejsze szanse na zwycięstwo. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się na zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Pierwsze spotkanie - 22.10.2019 roku o godzinie 12.20 w sali 204. Zadania związane są z hasłem:

„W porządku alfabetycznym – znajomość alfabetu jako najlepszy sposób szybkiego korzystania ze słowników ortograficznych”.

Zapraszamy :)

 

Anna Pol, Jolanta Nadolna

KONKURS PLASTYCZNY : "MASKOTKA MOJEJ SZKOŁY".

Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy ogłasza konkurs na projekt plastyczny : "Maskotka mojej szkoły". Konkurs rozpoczyna się 15.10.2019 r. i trwa do 30.11.2019 r. Przeznaczony jest dla uczniów SP nr 31 w Bydgoszczy w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 SP oraz klasy 4-8 SP.

CO TRZEBA ZROBIĆ ?

Należy samodzielnie przygotować pracę plastyczną przedstawiającą projekt maskotki mojej szkoły. Prace powinny być wykonane na kartce bloku technicznego formatu A-4, dowolną techniką (np. rysunek, kredki, farby, pastele, wyklejanka, wycinanka, technika mieszania itp.). Praca musi przedstawiać projekt maskotki z przodu i z tyłu. Na odwrocie każda praca powinna być podpisana: autor, klasa, telefon lub e-mail. 

Prace plastyczne należy dostarczyć do ogranizatorów konkursu (Kinga Wrzesińska, Iwona Dembska lub Joanna Grabowska) lub do swoich wychowawców (klasy 1-3 SP).

Zachęcamy do poszukiwań twórczych !

Nagrody niespodzianki czekają ! 

Kinga Wrzesińska

Konkurs plastyczny „Symbole mojego regionu” z okazji Dni Białej Laski.

Zaprojektuj i wykonaj plakat, który umożliwi poznanie niewidomym osobom symboli charakterystycznych dla danego regionu/krainy geograficznej przy pomocy dotyku. Konkurs jest przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski w ramach Kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy i Stowarzyszenie "Visus Supremus". Adresatami konkursu są uczniowie szkół ogólnodostępnych i integracyjnych z terenu całej Polski. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

• KATEGORIA I: uczniowie klas I- III

Na tym poziomie dopuszcza się wykonanie pracy przez uczestnika przy wsparciu opiekuna.

• KATEGORIA II: uczniowie klas IV- VIII

Prace wykonane samodzielnie przez uczestnika konkursu.

ZASADY OGÓLNE KONKURSU :

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Symbole mojego regionu” z okazji Dni Białej Laski.

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy