Konkurs na plakat patriotyczny

 
 
W związku z Rokiem Józefa Piłsudskiego zapraszamy uczniów klas IV- VII i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie pt. "Józef Piłsudski- współtwórca niepodległości Polski". Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: staranność, poprawność merytoryczna, ogólna estetyka i pomysłowość wykonania.
Prace w formie plakatu, wykonane dowolną techniką  można składać u p. Patrycji Kowalczyk lub p. Joanny Grabowskiej do 3 XI. Nagrody czekają. 

Konkurs informatyczno- historyczny o Józefie Piłsudskim

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy uczniów klas IV- VII i gimnazjum 
do wzięcia udziału w konkursie informatyczno- historycznym pt. "Józef Piłsudski- wojskowy, polityk, pisarz, wielki patriota, ojciec".  Celem konkursu jest upowszechnianie dokonań marszałka Józefa Piłsudskiego, jego wkładu w dzieło odrodzenia i odbudowy Polski oraz doskonalenie umiejętności informatycznych.
 
Prezentacje multimedialne można przekazywać p. Patrycji Kowalczyk i Aleksandrze Wieczorek do 3 listopada 2017 roku.
Wszelkie informacje i pomoc merytoryczna u organizatorek.  

Konkurs plastyczny

 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas pierwszych SP 31 oraz dzieci 6-letnie z okolicznych przedszkoli do udziału w konkursie plastycznym ,, Jesień, jesień różne dary niesie…”

Prace w formacie A3 wykonane dowolną techniką, podpisane imieniem, nazwiskiem, klasą, nazwą przedszkola proszę dostarczyć do 23.10. 17r. (od pierwszoklasistów do s. 009 , od 6-latków z przedszkoli na adres szkoły: SP nr 31, ul. M. Karłowicza 2, 85-092 Bydgoszcz z dopiskiem,, Konkurs plastyczny ,,Jesień, jesień różne dary niesie…”). Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone!

Marlena Szymańska, Anna Rydzyńska

"Autumn" Konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas 2 i 3 SP

jesien 
Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie "Autumn". Prace przedstawiające jesień z podpisami obrazków w języku angielskim prosimy przekazać nauczycielom j. angielskiego lub do sali 008 do 20.10. Technika oraz format prac jest dowolna.
 
Anna Rydzyńska, Zuzanna Bekisz-Michalska
 

KONKURS HALLOWEEN

 

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 4-7 SP do wzięcia udziału w konkursie na plakat o tematyce Halloween w języku angielskim.   Termin składania prac upływa 28 października. Autor  najciekawszej, najzabawniejszej pracy zostanie  nagrodzony. Oceniane będą pomysłowość, wykonanie, poprawność językowa. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości w dniu 30 października.

 

Prace proszę składać u p. Agaty Piskorz 

Życzymy ciekawych pomysłów!!!

 

Alfik Matematyczny

alfik1 

ALFIK MATEMATYCZNY 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny 

edycja XXIII 

odbędzie się w środę 22 listopada 2017

                           

       Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 4 – 7 SP   i klas gimnazjalnych  do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym  Alfik Matematyczny, który odbędzie się 22 listopada. Konkurs motywuje  do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań, odkrywa  uzdolnienia i talenty matematyczne.Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzyszkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.

Zainteresowani uczniowie zapisują się u swoich nauczycieli matematyki do 23 października 2017, wpisowe w wysokości 9 zł.

Czekamy na pasjonatów matematyki i logicznego myślenia.

Szkolny koordynator: Aneta Kwapich

OGÓLNOPOLSKI konkurs HISTORYCZNY KRĄG

Zapraszamy do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Krąg".
 
W roku szkolnym 2017/2018 Konkurs przeprowadzany jest w następujących kategoriach wiekowych:
 „Młodzik” – uczniowie klas V, VI i VII szkół podstawowych; 
Gimnazjalista” – uczniowie gimnazjów; 
 W roku szkolnym 2017/2018 uczestnicy mogą wziąć udział w:  
a) teście konkursowym pt. „Państwo Polskie”, opracowanym zgodnie z obowiązującym programem nauczania.
Test złożony jest z pytań dotyczących najważniejszych wydarzeń w historii Polski - innych w każdej kategorii wiekowej: Młodzik – Państwo Jagiellonów Gimnazjalista – Państwo Wazów. 
Test jest rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składa się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz pytania otwartego na odwrocie kart odpowiedzi (od 0 do 8 punktów). b) konkursie prac indywidualnych w formie pisemnej (max. 10 kartek, format A4) lub albumowej (max. 40 kartek, format A5-A3) na temat: „Sławni Polacy – wodzowie i żołnierze.” 
 
3. Szkoła może zgłosić do Konkursu dowolną ilość osób. Uczestnik Konkursu może wziąć udział w obydwu formach konkursowych po uiszczeniu opłaty za każdą z tych form. 
 
Pełny regulamin na:

http://www.krag.suwikr.pl/krag/2017/regulamin.pdf

 
Nauczyciele historii czekają na wasze zgłoszenia do 15 X.

3 edycja Młodzieżowej Olimpiady WOS

Uczniowie klas VII i gimnazjum.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w 3. edycji Młodzieżowej Olimpiady WOS.

Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie składa się z trzech etapów:

  1. Eliminacje szkolne (pierwszego stopnia),
  2. Eliminacje okręgowe (drugiego stopnia),
  3. Eliminacje centralne (trzeciego stopnia).   

Eliminacje szkolne - uczniowie w siedzibie swojej szkoły rozwiązują test wiedzy z przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” zawierający pytania o zróżnicowanym poziomie trudności. Do kolejnego etapu zmagań olimpijskich kwalifikuje się 500 zawodników, którzy uzyskali najwyższe wyniki z testu.

Czytaj więcej: 3 edycja Młodzieżowej Olimpiady WOS

Konkurs matematyczny ALFIK

alfik1
 
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny
 
edycja XXIII
 
odbędzie się w środę 22 listopada 201

W środę 22 listopada 2017 odbędzie się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. 

Zainteresowani uczniowie zapisują się  u wychowawcy klasy do dnia 27 października 2017r., wpisowe wynosi 9 zł .

Szkolny Koordynator : Małgorzata  Trojanowska

„Miniatura Bożonarodzeniowa z motywem światła w kartkach świątecznych”

Zapraszam do udziału w konkursie „Miniatura Bożonarodzeniowa z motywem światła w kartkach świątecznych” – konkurs dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie kartki bożonarodzeniowej z motywem światła: 

  • technika wykonania dowolna płaska, w tym grafika komputerowa, nie wykonujemy prac wyłącznie z kupnych, gotowych elementów,
  •  wielkość kartki złożonej to format A6 i A5, tylko kartki składane,bez życzeń,
  •  na ostatniej stronie, ołówkiem podpisujemy: imię, nazwisko, klasa, wiek.

Na kartki czekam w sali 117 lub 118 do 10 listopada 2017 roku.

Aleksandra Wieczorek

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy