„Maraton ortograficzny”- rozgrywka finałowa z wakacjami w tle:)

           Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW konkursu „Maraton ortograficzny, czyli edukacyjny bieg po tablet” do udziału w finałowej rozgrywce rocznych zmagań. 

           Niestety, z uwagi na obecną sytuację forma zadania musiała ulec zmianie, dlatego proponujemy Wam bardziej twórcze podejście do zawiłości naszej pisowni. Każdy uczestnik konkursu, aby uzyskać dodatkowe punkty, zobowiązany jest do napisania wiersza o tematyce wakacyjnej (3 zwrotki po 4 wersy = 12 linijek), w którym zostanie wykorzystanych jak najwięcej wyjątków ortograficznych oraz wyrazów z: rz, ż, ó, ch, h wymiennym, partykułą „nie”, partykułą „by”.

Kryteria oceny: 

 • poprawna forma,
 • tematyka zgodna z poleceniem, 
 • twórcze / oryginalne podejście do tematu,
 • wykorzystanie wyrazów z wskazanymi trudnościami,poprawny zapis,
 • prawidłowe stosowanie zasad interpunkcji.

Termin realizacji: 22 czerwca 2020 r.

Prace przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

*Zdobyte punkty zostaną doliczone do sumy uzyskanej w tym roku szkolnym- na tej podstawie wyłonimy zwycięzcę- zdobywcę nagrody głównej.

Powodzenia:)

Anna Pol, Jolanta Nadolna

KANGUR MATEMATYCZNY 2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Konkurs poprzedzony będzie tzw. konkursem próbnym.

Terminarz Konkursu w zależności od kategorii jest następujący: 

Kategoria

Konkurs próbny

Konkurs Kangur 2020

Student

22.05.2020, godz. 14:30

28.05.2020 (czwartek), godz. 16:30

Junior

22.05.2020, godz. 16:30

29.05.2020 (piątek), godz. 16:30

Kadet

25.05.2020, godz. 14:00

02.06.2020 (wtorek), godz. 16:30

Beniamin

25.05.2020, godz. 16:30

03.06.2020 (środa), godz. 16:30

Maluch

26.05.2020, godz. 14:00

04.06.2020 (czwartek), godz. 16:30

Żaczek

26.05.2020, godz. 16:30

05.06.2020 (piątek), godz. 16:30

Oznacza to, że uczeń będzie mógł rozwiązać zadania dostępne na Platformie z poziomu swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile będzie on połączony z Internetem. Uczestnik musi się upewnić , że ma dostęp do odpowiedniego urządzenia, podłączonego do stałego i stabilnego łącza internetowego. W przeciwnym razie należy poprosić rodzica lub opiekuna o pomoc.

Poniżej przypominamy kategorie wiekowe.

 

 

 

 

 

 

 

 Uwaga: NAZWA UŻYTKOWNIKA (LOGIN) i HASŁO , za pomocą których należy się zalogować przed danym konkursem próbnym swojej kategorii ,zostały już przesłane indywidualnie w Librusie na konto RODZICA. NADAL CZEKAMY NA ZALOGOWANIE SIĘ I UZUPEŁNIENIE DANYCH. Instrukcję dla uczestnika należy wydrukować, ponieważ w punkcie II dokładnie opisane są zasady przystąpienia do odpowiedniej sesji konkursu.

Ze względu na inny charakter Konkursu w tym roku, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut.

Instrukcja

 

Niedługo święta ,czyli jak pięknie przygotować stół wielkanocny ?

Serdecznie zapraszam   uczniów  klas 4-8 do  udziału w kolejnej edycji  szkolnego konkursu  pod  hasłem „Jak  pięknie przygotować stół wielkanocny?” . Mam nadzieję, że  oryginalnych pomysłów, pięknych dekoracji i świątecznego nastroju nie zabraknie  nam  6 kwietnia, w poniedziałek , o godzinie 8 40  w szkolnej stołówce. Proszę o zgłaszanie się 3- 5 osobowych zespołów do 26 marca  . Czekam na Was w sali 103

Jolanta Nadolna

„Kreatywna ozdoba wielkanocna”

Kiedy za oknem pojawiają się pierwsze promienie słoneczne, a temperatury na termometrach rosną – wiadomo, że zbliża się Wielkanoc! To bardzo wiosenny i radosny czas, dlatego zapraszam uczniów klas IV – VIII do wzięcia udziału w konkursie pt. "Kreatywna ozdoba wielkanocna". Każdy uczeń może zaprezentować swoją wersję świątecznej dekoracji wykorzystując zdolności manualne. Do każdej pracy proszę dołączyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą, do której uczęszczamy.

Prace po zakończonym konkursie zostaną przekazane na kiermasz świąteczny.

Na prace czekam do 23 marca 2020 roku.

Aleksandra Wieczorek

„Bydgostienalia. Młodzi młodym o Bydgoszczy - zajęcia poza ławą szkolną w 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do macierzy"

Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego

oraz:

Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy, Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 19 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 14 w Bydgoszczy, Pałac Młodzieży

serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na cykl zajęć realizowanych w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego, prowadzonych przez rówieśników dla rówieśników. 

Młodzież pod kierunkiem organizatorów przedsięwzięcia przygotuje warsztaty, gry edukacyjne, inscenizacje, zajęcia terenowe. Odbędą się one w dniach od 15 marca do 15 kwietnia 2020 roku pod hasłem „Młodzi młodym o Bydgoszczy”

Chcemy, by uczestnicy w nieszablonowy i kreatywny sposób poszerzyli swoją wiedzę o małej Ojczyźnie oraz uczcili ważne wydarzenie dla Bydgoszczy. Jesteśmy przekonani, że uczniowie poprzez zabawę, zajęcia twórcze i działanie w niecodziennych rolach poszerzą swoją wiedzę o Bydgoszczy i nauczą się wyrażania własnych opinii, a także wzmocnią kompetencje w zakresie dokonywania samooceny i wnioskowania.

Naszym celem jest również integracja bydgoskich szkół i lokalnego środowiska oraz pielęgnowanie wartości patriotycznych wśród uczniów. 

Po przeprowadzeniu warsztatów, 28 kwietnia 2020 roku zostanie zorganizowana gala podsumowująca przedsięwzięcie. 

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z panią Patrycją Kowalczyk.

Konkurs „Smartfon – przyjaciel czy wróg?”

Nikt z nas nie wyobraża sobie kontaktu z najbliższymi czy rozrywki bez telefonu pod ręką. Jednak w dzisiejszym świecie nasz przyjaciel szybko może zamienić się w wroga, który pożera nasz czas, a nawet… ważne dane. Właśnie dlatego zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie „Smartfon – przyjaciel czy wróg?”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu (technika dowolna) na papierze w formacie A4 lub A3.

Na drugiej stronie plakatu umieszczamy następujące informacje: imię, nazwisko i klasę, do której uczęszczamy.

Prace prosimy dostarczyć do sali 118 do 31 marca 2020 roku.

Aleksandra Wieczorek, Marzena Marynowska

„Bydgoskie drogi do niepodległości” konkurs multimedialny

byd logoZapraszamy do wzięcia udziału w  międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną poświęconą odzyskaniu niepodległości przez Bydgoszcz w 1920 roku. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Szczegóły w załączniku.

Załącznik

Miejski Konkurs Historyczny "Chłonę cię, historio, okiem, uchem i dotykiem"

Szkoła Podstawowa nr 20 zaprasza uczniów bydgoskich szkół podstawowych do udziału w konkursie historycznym, którego tematem są wydarzenia związane z powrotem Bydgoszczy do Polski w 1920 r. Konkurs jest jednym z zadań podejmowanych w ramach projektu edukacyjnego „Chłonę cię, historio, okiem, uchem i dotykiem”, który został wyróżniony Bydgoskim Grantem Oświatowym.

Mamy nadzieję, że będzie to okazja nie tylko do twórczej rywalizacji między uczniami, ale także do wzajemnego poznania się w kręgu osób pasjonujących się historią.

Szczegóły w załączniku.

Załącznik

Konkursy historyczne z Bydgoszczą w tle.

bydg herbZapraszamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach historycznych organizowanych przez szkołę Podstawową nr nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

 • "Pozostała pamięć dawnych dni – moje wspomnienia – z dnia 20 stycznia 1920" - 

  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opisanie wydarzeń jakie miały miejsce w Bydgoszczy w dniu 20 stycznia 1920 roku (uczniowie wcielają się w postaci bydgoskich mieszczan, którzy byli świadkami wejścia wojsk polskich do Bydgoszczy w dniu 20.01.1920 r i na podstawie faktów historycznych opisują wydarzenie, ilość stron dowolna)

 • Międzyszkolny konkurs na opracowanie specjalnego wydania gazety Dziennik Bydgoski z roku 1920. - 

  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie specjalnego wydania gazety Dziennik Bydgoski z roku 1920 . Wymagane opracowanie przynajmniej dwóch stron Wiadomości zamieszczone przez autora mogą być wymyślone np. kulinaria czy ogłoszenia ,wydarzenia zgodne z faktami historycznymi.

Szczegóły w załączniku

Załącznik

Mój układ okresowy pierwiastków chemicznych

6 marca 1869 Dmitrij Mendelejew zaprezentował układ okresowy pierwiastków chemicznych. Rosyjski chemik wszystkie znane wówczas pierwiastki zestawił w tabeli, szeregując je według mas atomowych. Zauważył też pewną prawidłowość, że ich właściwości powtarzają się okresowo.  

W ramach obchodów tego chemicznego święta zapraszam wszystkich uczniów klas 7 i 8 do wzięcia udziału w konkursie: „Mój układ okresowy pierwiastków chemicznych”. Zadaniem uczniów jest stworzenie układu okresowego w dowolnej formie plastycznej/ technicznej.

Prace dostarczamy do 6 marca do Sali 214. Dla najlepszych czekają nagrody!!!

Organizator Wioleta Falkowska

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy