Szkolny Konkurs Historyczny pt. Józef Piłsudski i Bydgoszcz.

 
Rok 2017 został ogłoszony Rokiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się szereg inicjatyw, propagujących dokonania patrona Zespołu Szkół nr 10 w Bydgoszczy. Zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie, adresowanym dla poszukiwaczy śladów Józefa Piłsudskiego w naszym mieście z klas IV- VI SP i I-III gimnazjum.
 
Zadaniem konkursowym jest odszukanie pamiątek, miejsc, uroczystości itp. w naszym mieście, związanych z Józefem Piłsudskim. Postarajcie się odszukać jak najwięcej takich przykładów i stwórzcie pracę w dowolnej formie np. plakatu, albumu. 
Być może jest w mieście ulica imienia marszałka Józefa Piłsudskiego (odszukajcie, gdzie jest zlokalizowana), pomnik, pamiątkowa płyta, izba pamięci, a może restauracja serwuje obiad w stylu marszałkowskim? Być może Józef Piłsudski odwiedził nasze miasto? Czy zachowały się jakieś ślady tej wizyty- poszukajcie jak najwięcej informacji na ten temat i przedstawcie nam ją. 
 
Nagrody czekają ;)
termin dostarczania prac- 20 maja br. do Waszych nauczycieli historii.
 
autor: Patrycja Kowalczyk
Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy Szkolny Konkurs Historyczny pt. Józef Piłsudski i Bydgoszcz.