RUSZA MARATON ORTOGRAFICZNY 2019/2020

tablet ortografia 

          „Język jest głównym składnikiem tego złożonego pojęcia,

            które obejmujemy wspólnym mianem: Ojczyzna.”   -  Piotr Bąk  

 

Z wielką radością zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w wieloetapowym konkursie „MARATON ORTOGRAFICZNY – czyli edukacyjny bieg po tablet”.

 Celem ogólnym przedsięwzięcia jest doskonalenie znajomości ortografii i interpunkcji języka polskiego, zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy, umiejętności poprawnego pisania oraz do twórczego działania. Planowane zadania realizowane będą we współpracy z wychowawcami, nauczycielami języka polskiego, plastyki, członkami Samorządu Uczniowskiego oraz we współpracy z gazetką szkolną „Strzał w 10”, a szczegółowe informacje na bieżąco umieszczane na stronie internetowej szkoły, w ogłoszeniach na platformie Librus oraz na gazetce ściennej na drugim piętrze i na drzwiach sali 204. Bądźcie uważni, bo pominięcie jednego etapu, mniejsze szanse na zwycięstwo. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się na zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Pierwsze spotkanie - 22.10.2019 roku o godzinie 12.20 w sali 204. Zadania związane są z hasłem:

„W porządku alfabetycznym – znajomość alfabetu jako najlepszy sposób szybkiego korzystania ze słowników ortograficznych”.

Zapraszamy :)

 

Anna Pol, Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy RUSZA MARATON ORTOGRAFICZNY 2019/2020