Konkursy historyczne z Bydgoszczą w tle.

bydg herbZapraszamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach historycznych organizowanych przez szkołę Podstawową nr nr 57 im. Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

  • "Pozostała pamięć dawnych dni – moje wspomnienia – z dnia 20 stycznia 1920" - 

    Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opisanie wydarzeń jakie miały miejsce w Bydgoszczy w dniu 20 stycznia 1920 roku (uczniowie wcielają się w postaci bydgoskich mieszczan, którzy byli świadkami wejścia wojsk polskich do Bydgoszczy w dniu 20.01.1920 r i na podstawie faktów historycznych opisują wydarzenie, ilość stron dowolna)

  • Międzyszkolny konkurs na opracowanie specjalnego wydania gazety Dziennik Bydgoski z roku 1920. - 

    Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie specjalnego wydania gazety Dziennik Bydgoski z roku 1920 . Wymagane opracowanie przynajmniej dwóch stron Wiadomości zamieszczone przez autora mogą być wymyślone np. kulinaria czy ogłoszenia ,wydarzenia zgodne z faktami historycznymi.

Szczegóły w załączniku

Załącznik

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy Konkursy historyczne z Bydgoszczą w tle.