„Bydgostienalia. Młodzi młodym o Bydgoszczy - zajęcia poza ławą szkolną w 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do macierzy"

Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego

oraz:

Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy, Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 19 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 14 w Bydgoszczy, Pałac Młodzieży

serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na cykl zajęć realizowanych w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego, prowadzonych przez rówieśników dla rówieśników. 

Młodzież pod kierunkiem organizatorów przedsięwzięcia przygotuje warsztaty, gry edukacyjne, inscenizacje, zajęcia terenowe. Odbędą się one w dniach od 15 marca do 15 kwietnia 2020 roku pod hasłem „Młodzi młodym o Bydgoszczy”

Chcemy, by uczestnicy w nieszablonowy i kreatywny sposób poszerzyli swoją wiedzę o małej Ojczyźnie oraz uczcili ważne wydarzenie dla Bydgoszczy. Jesteśmy przekonani, że uczniowie poprzez zabawę, zajęcia twórcze i działanie w niecodziennych rolach poszerzą swoją wiedzę o Bydgoszczy i nauczą się wyrażania własnych opinii, a także wzmocnią kompetencje w zakresie dokonywania samooceny i wnioskowania.

Naszym celem jest również integracja bydgoskich szkół i lokalnego środowiska oraz pielęgnowanie wartości patriotycznych wśród uczniów. 

Po przeprowadzeniu warsztatów, 28 kwietnia 2020 roku zostanie zorganizowana gala podsumowująca przedsięwzięcie. 

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z panią Patrycją Kowalczyk.

Jesteś tutaj: Start Dla uczniów Konkursy „Bydgostienalia. Młodzi młodym o Bydgoszczy - zajęcia poza ławą szkolną w 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do macierzy"