Samorząd Uczniowski

Przewodniczący: Wiktoria Belter Zastępca: Róza Pietrzak Sekretarz: Wiktor RodźkoRzecznik Praw Ucznia: Jagoda Nagórska

Opiekunowie SU

Katarzyna Jarzembowska

Białe skarpetki górą!

skarpetkiW piątek spora grupa uczniów odpowiedziała na apel samorządowców i przyszła do szkoły w białych skarpetkach.

Niegdyś stanowiły krzyk mody. Później stały się symbolem modowego zacofania. A dziś? Mogą być okazją do tego, by się wyróżnić na szkolnym korytarzu, bo w piątek od razu było widać, kto mocno przymrużył oko i wziął udział w zabawie. Mogliśmy się zintegrować, a co odważniejsi nawet zatańczyli w rytm przebojów Michaela Jacksona, najsłynniejszego białoskarpetowca. Dziękujemy za odzew!

Dzień Białych Skarpetek

W tym roku Dzień Białych Skarpetek przypada w piątek – 30 listopada.

Białe skarpetki w niektórych kręgach są wręcz kultowe, a w parze z… sandałami są rozpoznawalnym symbolem polskiego turysty. Z kolei na nogach Michaela Jacksona wyglądają jak milion dolarów! Nie wypada więc tego dnia spędzić inaczej niż w białych skarpetkach właśnie.

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy – czekamy na Was w piątek na przerwie o godz. 13.05 na drugim piętrze przed salą 205. Wszystkich białoskarpetowców zapraszamy do wspólnego zdjęcia!

Plebiscyt na Anielskich Nauczycieli

Rozpoczęło się głosowanie na Anielskich Nauczycieli. Każda z klas będzie mogła oddać swój głos w sześciu kategoriach. Oto one:

Anioł Uśmiechu

Ten to właśnie Nauczyciel

swą radością nas obdarza.

Uśmiech Jego tak promienny,

że nim co dnia nas zaraża!

Anioł Pomocy

Kiedy przyjdą trudy i wymagania,

gdy młody sportowiec na nogach się słania,

On rękę wyciągnie, radą posłuży.

Lekcja z takim Nauczycielem nigdy się nie dłuży!

Anioł Mądrości

Wiedza Jego przerasta góry,

jest jak wszystkie słowniki.

Kiedy czegoś nie rozumiem – On wytłumaczy.

I świetne mam wyniki!

Anioł Cierpliwości

Ma wiele taktu i cierpliwości,

nie karci, nie poucza, nie krzyczy.

Ma w sobie wiele świętego spokoju -

takiego Nauczyciela każdy sobie życzy.

Anioł Dyscypliny

Gdy tylko spojrzy, to już uczeń wie,

jak na lekcji należy zachować się.

Lubi święty spokój, zapewnia błogą ciszę –

dzięki niemu (choć czasami) własne myśli słyszę.

Anioł z Głową w Chmurach

Fruwa gdzieś ponad ławkami,

Bo ma głowę wypełnioną pomysłami.

Uczniów nie ogranicza – to dziś jest w cenie.

Promuje tylko kreatywne myślenie.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dotrą do każdej z klas i do wychowawcy z prośbą o zagłosowanie. Wyniki poznamy już w grudniu – także wtedy wręczymy anielskie upominki wszystkim zwycięzcom. Pamiętajcie – w każdej z kategorii wybieracie tylko jednego nauczyciela, ale ten sam nauczyciel może się pojawić w kilku kategoriach. Do dzieła!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem

19 listopada ruszamy z akcją Góra Grosza!

W tym roku Towarzystwo Nasz Dom po raz dziewiętnasty organizuje akcję Góra Grosza. Jej cel pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Organizatorzy podkreślają, że najważniejszy jest efekt wychowawczy akcji − uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Oczywiście, każdy przynosi tyle groszaków, ile może.

Gorąco zachęcamy wszystkie klasy do włączenia się w akcję! Przewodniczący proszeni są o zgłaszanie się od poniedziałku (19 listopada) do pani Katarzyny Jarzembowskiej lub przewodniczącej SU Wiktorii Belter i poinformowanie o zgodzie klasy na wzięcie udziału w akcji. Każda klasa przygotowuje słoik lub inny pojemnik, do którego będzie wrzucała pieniądze – od 1 grosza do 5 złotych. Klasa, która uzbiera najwięcej pieniędzy na swoim „poziomie” (klasy 1-3, 4-6SP oraz 7-8SP i 3 GIM), otrzyma słodką nagrodę i punkty plusowe. Akcja potrwa do 26 listopada do 2 stycznia. Wyniki poznamy już w nowym roku. Wychowawców prosimy, by w ramach godziny wychowawczej na koniec akcji podliczyli sumę uzbieraną przez klasę. Instrukcję przekażemy każdemu przewodniczącemu klasy.

Dołączcie do nas!

Koleżanki i Koledzy!

Na parterze przy wyjściu głównym pojawiła się skrzynka kontaktowa - możecie wrzucać tam kartki z propozycjami dla Samorządu Uczniowskiego. Będziemy tam zaglądać raz w tygodniu i odpowiadać na Wasze głosy (koniecznie się podpisujcie!).

Ponadto z racji przypadającego 21 listopada Dnia Życzliwości i Pozdrowień proponujemy Wam napisanie kartek do swoich koleżanek lub kolegów, nauczycieli z sympatycznymi pozdrowieniami - będzie można je wrzucać do naszej skrzynki od 12 do 16 listopada, czyli w ciągu całego tygodnia. 21 listopada dostarczymy je do wskazanych na kartkach osób - nie zapomnijcie tylko napisać danych adresata (imię, nazwisko, klasa). Zapraszamy do zabawy! Zróbmy sobie w tym dniu małą niespodziankę!

Jesteś tutaj: Start O szkole Samorząd uczniowski