Samorząd Uczniowski

Przewodniczący: Wiktoria Belter Zastępca: Róza Pietrzak Sekretarz: Wiktor RodźkoRzecznik Praw Ucznia: Jagoda Nagórska

Opiekunowie SU

Katarzyna Jarzembowska

„Zakociło się” na szkolnych korytarzach

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy wzięli udział w przygotowaniu klasowych plakatów z kotami w roli głównej!

Wszystkie produkcje były niezwykle wesołe, kolorowe, pomysłowe i przede wszystkim pokazały Wasze przywiązanie do ulubionych zwierząt. Każdy plakat został obejrzany, sfotografowany i oceniony przez jury. Na jego czele stanął (przez chwilę) kot Lucek – puszysta własność pani Agnieszki Łysiak, której serdecznie dziękujemy za udział w zabawie.

Plakaty przygotowały klasy: 1a, 1b, 1c, 3b, 4a, 4b, 4c, 4f, 4g, 5a, 5b, 5c i 6a. Zdjęcia wszystkich znajdą się najbliższym numerze szkolnej gazetki.

Raz jeszcze dziękujemy!

PS Tegoroczny Dzień Psa (bo o to też pytaliście) przypada… 1 lipca. My zorganizujemy go w czerwcu.

Na Dzień Kobiet – konkurs

Samorząd Uczniowski we współpracy z panią Joanną Grabowską zapraszają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Kobieta na przestrzeni wieków”.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu portretu wybranej kobiety (żyjącej lub nie), która – Waszym zdaniem – miała znaczący wpływ na losy świata lub swojego kraju, przyczyniła się do postępu w nauce lub dokonała innego bohaterskiego czynu, sięgnęła po sławę, zrobiła karierę w jakiejś dziedzinie. Obok Kleopatry może więc pojawić się Maria Curie czy Coco Chanel. Koniecznie podpiszcie swoją bohaterkę.

Prace należy wykonać na kartkach A4 dowolną techniką i przekazać pani Joannie Grabowskiej do poniedziałku – 4 marca. Na odwrocie należy się podpisać (imię, nazwisko, klasa. Najlepsze portrety znajdą się na szkolnej wystawie.

Zachęcamy do udziału!

Joanna Grabowska i samorządowcy

Niepowtarzalny smak pizzy już w poniedziałek w szkolnej stołówce!

9 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Pizzy – jednego z najbardziej ulubionych dań małych i dużych. Codziennie na świecie sprzedawanych jest około 13 milionów pudełek pizzy!

Najpopularniejszym rodzajem tego smakołyku jest niezmiennie Margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza.

Już w poniedziałek – w związku z cyklem „Szkoła ze smakiem” – zaproponowanym przez Samorząd Uczniowski – po pierwszym daniu (pożywnej zupie, że palce lizać!) – na Waszych talerzach pojawi się kawałek pizzy.

Niech moc smaków będzie z Wami!

Samorząd Uczniowski

Miłośnicy kotów – rzucamy wam wyzwanie!

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. To oryginalne święto obchodzone jest od 1990 roku we Włoszech, a od 2006 roku – w Polsce. Pewnie nie w smak ono miłośnikom psów, ale jego cel jest szczytny – ma ono bowiem zwrócić uwagę na często trudny los bezdomnych zwierząt i zachęcić do pomocy.

W związku z tym dniem Samorząd Uczniowski prosi uczniów wszystkich klas – od 1 do 8 SP i 3 gimnazjum, by na piątek – 15 lutego przygotowały plakat (może w ramach godziny wychowawczej), na którym znajdą się wszystkie klasowe koty – mogą być z właścicielami lub bez. Podpiszcie imiennie zwierzęta. Możecie poprosić wychowawcę – jeśli ma kociaka – o przyniesienie jego zdjęcia. Niech powstaną wesołe plakaty pokazujące nasze przywiązanie do ulubionych zwierząt.

Plakaty zostaną sfotografowane i znajdą się w szkolnej gazetce.

Do dzieła!

Poczta walentynkowa

Już w poniedziałek, 4 lutego, w sali 205 pojawi się skrzynka na Wasze walentynkowe wyznania.

Będzie można do niej wrzucić specjalnie przygotowaną kartkę z życzeniami i pozdrowieniami dla szczególnie bliskiej osoby lub przyjaciela. Skrzynka będzie do waszej dyspozycji przez cały tydzień, zaś 14 lutego przedstawiciele Samorządu dostarczą do rąk adresatów gorącą korespondencję.

A w czwartek na długiej przerwie o godz. 12.00 na II piętrze będzie można spędzić czas przy miłosnych przebojach… Koniecznie ubierzcie coś czerwonego…

Jesteś tutaj: Start O szkole Samorząd uczniowski