Samorząd Uczniowski

Przewodniczący: Aleksandra Michalak Zastępca: Katarzyna Krzyżyńska Sekretarz: Michalina KlimkowskaRzecznik Praw Ucznia: Antoni Bukowiński

Opiekunowie SU

Barbara Dix, Przemysław Rajewski

Nowa samorządowa „władza” wybrana!

W dniach od 30 września do 4 października podczas lekcji historii i WOS trwało głosowanie na przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 31.

Dzięki sprawnej pracy uczennic liczących głosy już w poniedziałek, 7 października, udało się podsumować tegoroczne wybory. Oddano 452 głosy, z czego 11 było nieważnych.

Oto wyniki wyborów:

Przewodnicząca SU – Aleksandra Michalak (71 głosów)

Zastępca – Katarzyna Krzyżyńska (70 głosów)

Sekretarz – Michalina Klimkowska(52 głosy)

Bezkonkurencyjnym kandydatem na stanowisko Rzecznika Praw Ucznia okazał się Antoni Bukowiński, który zdobył 256 głosów.

W tym roku głosowaliście także na nowych opiekunów SU. Zostali nimi (na 2 lata) pani Barbara Dix oraz pan Przemysław Rajewski.

Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Jarzembowska – opiekun SU (już w stanie spoczynku, bo na 3. miejscu podium; pałeczka przekazana – jak w naszej srebrnej sztafecie!)

Tydzień wyborczy

Od poniedziałku, 23 września, do piątku, 27 września, trwa w naszej szkole kampania wyborcza. Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego mogą w tym czasie zareklamować się, prezentując swoje pomysły wyborcze. Z kolei od poniedziałku, 30 września, na lekcjach historii każda z klas 4-8 weźmie udział w głosowaniu – poniżej wzór karty do głosowania. W tym roku wybieracie także opiekunów SU, których kadencja potrwa dwa lata.

Postaw krzyżyk przy DWÓCH nazwiskach KANDYDATÓW NA OPIEKUNÓW SU

1. Laura Bojkowska – 5a

2. Antoni Bukowiński – 7d

3. Maja Wilk – 5a

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego poznamy na początku października.

Katarzyna Jarzembowska

Listy wyborcze zamknięte!

Drodzy Uczniowie! Zgłoszenia przyjęte i Wasze propozycje dotyczące opiekunów SU – też. Na przełomie września i października – wybory. Każdy z Was dostanie swoją „kartę” z nazwiskami kandydatów i zaznaczy, kogo chciałby widzieć w roli nauczyciela-opiekuna (dwa nazwiska) oraz przewodniczącego (jedno nazwisko) i rzecznika (jedno nazwisko).

Spotkanie kandydatów do SU w czwartek o godz. 12.oo w sali 205. Obecność obowiązkowa!

KANDYDACI NA OPIEKUNÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1. Joanna Belter

2. Barbara Dix

3. Joanna Grabowska

4. Katarzyna Jarzembowska

5. Krzysztof Kłosowski

6. Patrycja Kowalczyk

7. Ewa Lewalska

8. Przemysław Rajewski

9. Sławomir Wąs

KANDYDACI DO SU – PRZEWODNICZĄCY / Z-CA / SEKRETARZ (stanowiska wg kolejności głosów)

1. Kamila Andryańczyk – 8a

2. Nadia Biegańska – 5e

3. Oliwier Chaniak – 6f

4. Alicja Dominikowska – 5e

5. Magdalena Foksińska – 6f

6. Lena Gapińska – 5e

7. Oliwia Kala – 5e

8. Natalia Kamerdyn – 6e

9. Michalina Klimkowska – 5a

10. Katarzyna Krzyżyńska – 8a

11. Antoni Lewandowski – 5c

12. Anastazja Malicka – 8d

13. Aleksandra Michalak – 7a

KANDYDACI DO SU – RZECZNIK PRAW UCZNIA

1. Laura Bojkowska – 5a

2. Antoni Bukowiński – 7d

3. Maja Wilk – 5a

Katarzyna Jarzembowska – opiekun SU

Samorząd Uczniowski wraca do gry…

samorzad wyboryPoczątek roku szkolnego to czas wyborów. Pora na nowych „działaczy”, którzy będą chcieli mieć wpływ na ważne sprawy dziejące się w szkole.

Samorząd uczniowski może przedstawiać Radzie Pedagogicznej oraz Dyrektorowi Szkoły wnioski i opinie we wszystkich sprawach dotyczących realizacji podstawowych praw uczniów, takich jak:

- prawo do organizacji życia szkolnego, umożliwiające zachowanie właściwych proporcji między wysiłkiem szkolnym a możliwością rozwijania i zaspokajania własnych zainteresowań;

- prawo redagowania i wydawania gazety szkolnej;

- prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej;

- prawo wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna samorządu.

To tylko niektóre z możliwości współdziałania. Zachęcamy wszystkie osoby – kompetentne, zaangażowane, mające głowę pełną pomysłów, potrafiące współdziałać w grupie – do zgłaszania swoich kandydatur jako reprezentantów Samorządu Uczniowskiego, który tworzy cała społeczność szkolna.

Zgłoszenia (na kartkach: imię i nazwisko, klasa) należy przekazać do piątku – 13 września pani Katarzynie Jarzembowskiej (sala 205). Przed wyborami, które odbędą się na przełomie września i października, planowane jest spotkanie kandydatów – porozmawiamy wówczas o podstawowych prawach i obowiązkach samorządowców oraz możliwościach współpracy z Dyrekcją i Radą Pedagogiczną. W tym roku wybierzecie także nowych opiekunów SU.

Czekamy na Was!

Katarzyna Jarzembowska – opiekun SU

Światowy Dzień Muffinka

To nietypowe, choć smakowite święto, w tym roku wypadło w sobotę – 30 marca. Z lekkim opóźnieniem, ale z korzyścią dla fanów słodkich babeczek, Samorząd Uczniowski zaprasza do włączenia się w akcję „Szkoła ze smakiem”.

W piątek, 5 kwietnia, na korytarzu przy stołówce pojawi się stoisko z muffinkami. Będzie je można kupić (za drobną opłatą – 2 lub 3 zł) na przerwach o 10.15 oraz 13.05 i 14.05. Jeśli chcielibyście wesprzeć Samorząd, możecie też przynieść babeczki (w piątek od 8.40 do sali 205). Zebrane w ten sposób pieniądze będą wykorzystane na upominki dla Was w konkursach, które Samorządowcy planują jeszcze do końca roku szkolnego.

Co ciekawe, muffinki pochodzą z Anglii – powstały na przełomie X i XI wieku i początkowo stanowiły przekąski dla najbiedniejszych. Dopiero z czasem zyskały uznanie wśród arystokracji, a dziś kochają je (prawie) wszyscy.

Zapraszamy!

Samorząd Uczniowski

(odpowiedzialni za akcję: Róża i Wiktor)

Jesteś tutaj: Start O szkole Samorząd uczniowski