Samorząd Uczniowski

Przewodniczący: Karol Marszałł, Zastępca: Aleksandra Ciarka, Sekretarz: Amelia Kasprzak, Rzecznik Praw Ucznia:Maximilian Rak

Opiekunowie SU

Joanna Wyrobek, Katarzyna Jarzembowska

Walentynki tuż-tuż

walentynki2Z tej okazji Samorząd Uczniowski organizuje Pocztę Walentynkową. Swoje walentynki możecie przekazywać od poniedziałku, 29 stycznia samorządowcom, których na każdej 20-minutowej przerwie znajdziecie obok stołówki. Akcja będzie trwała równo tydzień :)
Pozdrawiamy!

Samorząd Uczniowski

Młodzi samorządowcy i ich akcja TOLERANCJA

W ubiegły czwartek 18.01.2018 r., przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Aleksandra Ciarka, Wiktoria Szopińska, Zuzanna Kononowicz z kl. 3bg i Karol Marszałł z kl.6cp przeprowadzili ciekawe zajęcia o tolerancji, w których udział wzięły uczennice klasy 6ap i 7ap. Uczniowie wspólnie zdefiniowali czym jest tolerancja, czego może dotyczyć, w jaki sposób się przejawia. Dyskutowali również o tym jak wygląda tolerancja w naszej szkole. Samorządowcy zaprezentowali wyniki przeprowadzonej przez nich szkolnej sondy na temat tego czym jest tolerancja? Wynika z niej, że nasi uczniowie kojarzą tolerancję z byciem miłym, życzliwym i wyrozumiałym dla innych oraz akceptowaniem odmiennych poglądów, zainteresowań. Uczennice podczas pracy w grupach określiły konkretne przykłady tolerancyjnego zachowania się względem innych m.in. zachęcanie do udziału w przedstawieniu osoby nieśmiałe. Samorządowcy poruszyli także bardzo ważną kwestię dotyczącą emocji, jakie towarzyszą osobom, które spotykają się na co dzień z brakiem tolerancji ze strony rówieśników czy rodziny np. ze względu na inny ubiór, rodzaj uprawianego sportu czy słuchanej muzyki.

Gratulujemy prowadzącym ciekawej i rzeczowej prezentacji oraz wystąpienia przed publicznością! Spisaliście się na medal! Natomiast uczestniczkom dziękujemy za zaangażowanie w zajęcia!

Opiekunowie SU

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ EKOTORBĘ!!!

dzien bez torebek foliowychSamorząd Uczniowski z okazji nadchodzącego Dnia Bez Opakowań Foliowych, który obchodzony jest 23 stycznia, ogłasza konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły na najładniejszą ekotorbę czyli torbę wielokrotnego użytku.

Wykonanie takiej torby jest banalnie proste - sprawdźcie sami!!! W załączniku podpowiadamy jak to zrobić. Zerknijcie koniecznie!!! Pamiętajcie również, że torby możecie przyozdobić różnymi materiałami lub przedmiotami. Liczy się pomysłowość, estetyka wykonania i rzecz najważniejsza - możliwość korzystania z takiej torby na co dzień!!!

Na gotowe torby czekamy do wtorku 23 stycznia do godz.12.00, które to będzie można podziwiać właśnie tego dnia w sali 215 podczas przerw obiadowych.

Na zwycięzców lub zwyciężczynie czekają słodkie nagrody!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Nauczyciel-anioł? To możliwe!

Uwaga! Samorząd Uczniowski zaprasza do głosowania na 6 kategorii anielskich. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia chcemy szczególnie docenić tych Nauczycieli, którzy zasługują na uznanie.

Oto sześć kategorii konkursowych:

1. Anioł Uśmiechu

Ten to właśnie Nauczyciel
swą radością nas obdarza.
Uśmiech Jego tak promienny,
że nim co dnia nas zaraża!

2. Anioł Pomocy
Kiedy przyjdą trudy i wymagania,
gdy młody sportowiec na nogach się słania,
On rękę wyciągnie, radą posłuży.
Lekcja z takim Nauczycielem nigdy się nie dłuży!

3. Anioł Mądrości
Wiedza Jego przerasta góry,
jest jak wszystkie słowniki.
Kiedy czegoś nie rozumiem - On wytłumaczy.
I świetne mam wyniki!

4. Anioł Cierpliwości
Ma wiele taktu i cierpliwości,
nie karci wzrokiem, nie krzyczy.
Ma w sobie wiele świętego spokoju -
takiego Nauczyciela każdy sobie życzy.

5. Anioł Elegancji
Francja-elegancja, do tego szyk i klasa,
Niekoniecznie na obcasach.
Stosownie ubrany anioł zachęca do tego,
By zadbać o swój wygląd dnia (prawie) każdego.

6. Anioł z Głową w Chmurach
Fruwa gdzieś ponad ławkami,
Bo ma głowę wypełnioną pomysłami.
Uczniów nie ogranicza – to dziś jest w cenie.
Promuje tylko kreatywne myślenie.

Zastanówcie się, którzy z Nauczycieli najbardziej odpowiadają poszczególnym kategoriom. Głosowanie już 13 grudnia!

Samorząd Uczniowski SP 31 wraz z opiekunami

Stop uzależnieniom!

W czwartek, 30 listopada, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP 31 - Marta Łuka (6ap), K. Marszałł (6cp) oraz Maximilian Rak (3cg) wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Międzygimnazjalny Sejmik Uczniowski działający przy Szkole Podstawowej nr 64 na Osowej Górze. W programie znalazł się spektakl „My, dzieci z dworca ZOO”, po którym odbyła się prelekcja dotycząca używek w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS. Nasi przedstawiciele godnie reprezentowali swoją szkołę, wykazując się wysoką kulturą osobistą i zaangażowaniem.

Dziękujemy!

Opiekunowie SU 31