Samorząd Uczniowski

Przewodniczący: Wiktoria Belter Zastępca: Róza Pietrzak Sekretarz: Wiktor RodźkoRzecznik Praw Ucznia: Jagoda Nagórska

Opiekunowie SU

Katarzyna Jarzembowska

Znamy skład Samorządu Uczniowskiego!

W dniach od 1 do 5 października podczas lekcji historii i WOS trwało głosowanie na przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 31. Ostatnia klasa oddała swoje głosy w poniedziałek – 8 października.

Dzięki sprawnej pracy uczennic liczących głosy udało się podsumować tegoroczne wybory. Oddano 550 ważnych głosów. Walka o „fotel” przewodniczącego trwała do końca. Oto wyniki wyborów:

Przewodnicząca SU – Wiktoria Belter (81 głosów)

Zastępca – Róża Pietrzak (80 głosów)

Sekretarz – Wiktor Rodźko (74 głosy)

Bezkonkurencyjną kandydatką na stanowisko Rzecznika Praw Ucznia okazała się Jagoda Nagórska, która zdobyła 252 głosy, druga w kolejności – Agnieszka Kubalewska znalazła poparcie 81 uczniów.

Nowym władzom serdecznie gratulujemy!

Zapraszam na pierwsze spotkanie w czwartek, 11 października, na przerwie o godz. 12.00 do sali 205.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Drodzy Uczniowie, od poniedziałku (1.10) do piątku (5.10) zostaną przeprowadzone wybory. Każda klasa na lekcji historii lub WOS dostanie karty do głosowania. Poprawnie oddany głos to JEDEN znak „x” postawiony przy nazwisku kandydata na Przewodniczącego i JEDEN głos oddany na Rzecznika Praw Ucznia. Głosy wrzucicie do urny w sali 207. W piątek Komisja Wyborcza rozpocznie podliczanie głosów. Wyniki poznamy w kolejnym tygodniu.

Serdeczne podziękowania dla p. P. Kowalczyk, J. Lipowicz-Jagodzińskiej i p. K. Kłosowskiego za pomoc w przeprowadzeniu głosowania!

Katarzyna Jarzembowska – opiekun SU

Drodzy Kandydaci zgłoszeni do wyborów!

Zapraszam w najbliższy czwartek, 20 września, na spotkanie przedwyborcze, które odbędzie się o godz. 15.10 (na lekcji 10) w sali 205. Ustalimy terminarz działań, sposób prowadzenia kampanii, porozmawiamy o samorządności i możliwościach współpracy z Pedagogiem Szkolnym i Gronem Pedagogicznym. W miarę możliwości proszę o obecność...

Do zobaczenia!

Katarzyna Jarzembowska

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego – startujemy!

Początek roku szkolnego to czas wyborów. Pora na nowych „działaczy”, którzy będą chcieli mieć wpływ na wiele ważnych spraw dziejących się w szkole.

Samorząd uczniowski może przedstawiać Radzie Pedagogicznej oraz Dyrektorowi Szkoły wnioski i opinie we wszystkich sprawach dotyczących realizacji podstawowych praw uczniów, takich jak, m.in.:

- prawo do organizacji życia szkolnego, umożliwiające zachowanie właściwych proporcji między wysiłkiem szkolnym a możliwością rozwijania i zaspokajania własnych zainteresowań;

- prawo redagowania i wydawania gazety szkolnej;

- prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi;

- prawo wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna samorządu.

To tylko niektóre z możliwości współdziałania. Zachęcamy wszystkie osoby – kompetentne, zaangażowane, mające głowę pełną pomysłów, potrafiące współdziałać w grupie – do zgłaszania swoich kandydatur jako reprezentantów Samorządu Uczniowskiego, który tworzy, tak naprawdę, cała społeczność szkolna.

Zgłoszenia (na kartkach: imię i nazwisko, klasa) należy przekazać do poniedziałku – 17 września pani Katarzynie Jarzembowskiej (sala 205). Przed wyborami, które odbędą się na początku października, planowane jest spotkanie kandydatów – porozmawiamy wówczas o podstawowych prawach i obowiązkach samorządowców oraz możliwościach współpracy z Dyrekcją i Radą Pedagogiczną.

Czekamy na Was!

Walentynki tuż-tuż

walentynki2Z tej okazji Samorząd Uczniowski organizuje Pocztę Walentynkową. Swoje walentynki możecie przekazywać od poniedziałku, 29 stycznia samorządowcom, których na każdej 20-minutowej przerwie znajdziecie obok stołówki. Akcja będzie trwała równo tydzień :)
Pozdrawiamy!