Konkurs "Kolorowe głoski"

Zwyciężczynią logopedycznego konkursu plastycznego pt.: "Kolorowe głoski" jest Julia Rosińska z kl. 2e.Drugie miejsce zajęły: Antonina Boseki i Zuzanna Dryglas kl. 3c. Trzecie miejsce zajęły uczennice 3b Róża Pietrzak i Antonina Budzik.

Gratuluję!!!

Logopeda, Danuta Rega

Logopeda

W naszej szkole odbywają się zajęcia logopedyczne, które prowadzi logopeda – mgr Danuta Rega.

Zapraszam uczniów naszej szkoły, ich rodziców oraz zainteresowane osoby na zajęcia, konsultacje, do współpracy.

Godziny przyjęć w gabinecie logopedycznym:

PONIEDZIAŁEK  9.30 – 14.00

WTOREK  9.00 – 14.00

ŚRODA  9.00 – 14.00

CZWARTEK  8.00 – 12.00

PIĄTEK  8.00 – 12.00

Poniżej przedstawiam materiały dotyczące problematyki logopedycznej dla rodziców i nie tylko…

Wpływ mowy na rozwój dziecka

Charakterystyczną cechą koncepcji osobowości jest funkcjonowanie człowieka w kontakcie z otoczeniem, od którego coś przejmuje i dla którego działa. Osobowość kształtuje się przez całe życie. Człowiek wchodzi w relacje ze światem, który jest mu dany, ale który stoi przed nim jako zadanie – w sensie tworzenia i przetwarzania.

Rozwój mowy dziecka zależy od wielu czynników: funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, budowy narządów mowy, słuchu oraz środowiska, w którym dziecko się wychowuje. „Najlepszy i jedyny okres wykształcenia zdolności mowy, to pierwsze trzy lata. Jest to bezwzględny warunek prawidłowego rozwoju”. Wszystkie dzieci przechodzą te same fazy rozwoju w tej samej kolejności, zróżnicowane jest jednak tempo rozwoju a każda nabyta sprawność zależy od dojrzałości i gotowości układu nerwowego. Prawidłowa stymulacja otoczenia jest uzupełnieniem wówczas, gdy wyposażenie noworodka w odruchy fizjologiczne i funkcje rozwijające się dzięki nim, są prawidłowe.

Czytaj więcej: Logopeda

Jesteś tutaj: Start Specjaliści Logopeda