MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „ PIERWSZE KWIATY ZWIASTUNY WIOSNY”

W marcu 2019 r. dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w międzyświetlicowym konkursie plastycznym pt. „Pierwsze kwiaty – zwiastuny wiosny” zorganizowanym przez wychowawczynię naszej świetlicy - panią Angelikę Elijasz. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 SP przebywających w świetlicy szkolnej. Tematyka konkursu uwzględniała aktualną porę roku (jej pierwszych zwiastunów – pojawiających się kwiatów). Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno przyrody, rozwijanie twórczej ekspresji i wyobraźni dzieci, kształcenie kreatywności oraz rozwijanie umiejętności manualnych dzieci. 

Dzieci miały za zadanie wykonanie kwiatów tj.: (krokus, przebiśnieg, żonkil, zawilec, tulipan, przylaszczki itp.) różnymi technikami m.in. wyklejanka, wydzieranka, origami w formie przestrzennej lub płaskiej.

Na konkursy wpłynęło 80 prac z bydgoskich świetlic szkolnych m.in. z SP 37, SP 32, SP 38, SP 60, SP 63 oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych. Uczniowie biorący udział w konkursie bardzo zaangażowali się w wykonanie prac – powstały przepiękne, kolorowe oraz dokładnie i estetycznie wykonane kwiaty.

Z naszej świetlicy zostały nagrodzone i wyróżnione następujące osoby:

I   miejsce – Lena Podlasińska kl.2, Dominika Bonkowska kl.2, Oliwia Brzezińska kl.3, Fabian Ciszewski kl.2, Michalina Otrębowska kl.2

II miejsce – Natalia Gorczyńska kl.1, Marcelina Nietz kl.1, Blanka Legawiec kl. 1, Amelka Gurgul kl.1, Dominika Urbańska kl.1, Natasza Kania kl.2

Wyróżnienia: Ania Zherebukh kl.2, Lena Świtała kl.1, Marta Orlińska kl.2

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Angelika Elijasz

Jesteś tutaj: Start Specjaliści Świetlica MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „ PIERWSZE KWIATY ZWIASTUNY WIOSNY”