„DZIEŃ JABŁKA” W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Z okazji „Światowego Dnia Jabłka” przypadającego 28.09.2019 r. wychowawczynie świetlicy szkolnej w piątek 27.09.2019 r. zorganizowały obchody „ Świetlicowego Dnia Jabłka”. Świętowanie rozpoczęło się od bliższego poznania „jabłka”. Na początku dzieci wysłuchały ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące jabłek – ich odmian, co można zrobić z jabłek, do czego ich używamy itp. Okazało się, że dzieci posiadają sporą wiedzę na ten temat i chętnie dzielili się nią z kolegami i koleżankami.

Uczniowie mieli również możliwość wykazania się umiejętnościami praktycznymi - w obieraniu jabłka ze skórki i cięcia go na talarki za pomocą specjalnego urządzenia. Wykonywane czynności cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

Na zakończenie uczniowie degustowali smaczne jabłkowe talarki oraz sok jabłkowy, które zjadały i wypijały z wielkim apetytem.

Warto pamiętać, że codzienna porcja owoców to prawdziwy zastrzyk witamin i wartości odżywczych. Korzystajmy więc z darów jesieni i wybierajmy jabłka.

Angelika Elijasz

Jesteś tutaj: Start Specjaliści Świetlica „DZIEŃ JABŁKA” W ŚWIETLICY SZKOLNEJ