Światowy dzień zwierząt w świetlicy

Każdy z nas wie, że zwierzęta to istoty, bez których życie człowieka byłoby nudne i pozbawione radości. Dlatego też w poniedziałek (05.10.2020 r.) w świetlicy szkolnej obchodziliśmy „Światowy Dzień Zwierząt”, który na całym świecie obchodzony jest corocznie 4 października. Został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. 

Podczas świetlicowych obchodów rozmawialiśmy na temat naszych ulubieńców - czyli jakie zwierzątka hodujemy w domu, jakie miejsce zajmują w naszym życiu oraz jak możemy im pomagać? Oglądaliśmy film przedstawiający zwierzęta domowe i zwierzęta egzotyczne oraz słuchaliśmy piosenki „Puszek okruszek”. Ponadto rozwiązywaliśmy tematyczne zagadki i wykonywaliśmy prace plastyczne przedstawiające różne zwierzęta.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zwierzaczki są bardzo ważne w naszym życiu.

Bez nich byłoby nam smutno.

Angelika Elijasz

Jesteś tutaj: Start Specjaliści Świetlica Światowy dzień zwierząt w świetlicy