MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI W ŚWIETLICY

W roku 2021 „Dzień Matematyki” przypada na 14 marca i obchodzony jest pod hasłem „Matematyka dla lepszego świata”. Inicjatorzy ustanowienia tego matematycznego święta chcieli pokazać uczniom i nie tylko, nieco inną stronę matematyki; pokazać im, że nauka tego przedmiotu może być ciekawa. Dlatego właśnie 12 marca 2021 r. wychowawczynie świetlicy zaprosiły uczniów do udziału w przeróżnych grach i zabawach matematycznych, które tę inną stronę matematyki miały pokazać.

Świetlicowy Dzień Matematyki skierowany był do wszystkich uczniów klas 1-3 uczęszczających do świetlicy. Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań miało sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagały dużej wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać młodym ludziom, jasną stronę tej nauki, to że matematyka jest przyjemna i ciekawa, a nawet- jak twierdzą niektórzy- że jest piękna.

Angelika Elijasz

Jesteś tutaj: Start Specjaliści Świetlica MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI W ŚWIETLICY