DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W środę, 31 stycznia, odbyło się kolejne spotkanie dla 5 i 6 - latków w ramach projektu DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE  pod hasłem "Maska, taniec, pląsy i konkursy ,,, czyli BAL KARNAWAŁOWY". Zajęcia rozpoczęły się WESOŁĄ GIMNASTYKĄ, która wprowadziła dzieci w karnawałowy nastrój. Następnie przedszkolaki na hasło KARNAWAŁ utworzyły MAPĘ MYŚLI. Pojawiły się na niej pojęcia: bal, przebierańcy, zabawa, muzyka, taniec, uśmiech, kotylion, balony, serpentyna ... . Po BURZY MÓZGÓW rozpoczęły się zajęcia plastyczne. Dzieci wycinały i ozdabiały maski karnawałowe. Odbył się również konkurs - ZBUDUJ  ZAMEK. Kulminacją emocjonującego spotkania była MASKARADA. Dzieci tańczyły i bawiły się z wykorzystaniem elementów METODY RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE.

Następne zajęcia odbędą się 28 II. Zapraszamy:)))

 

Zapisy i kontakt: Halina Papke, Małgorzata Trojanowska

Spotkanie klasy 2a z plastykiem.

W czwartek 01.02.br. uczniowie klasy 2a ponownie spotkali się na zajęciach artystycznych z Panią K. Baszak . Tym razem spróbowaliśmy swoich sił zainspirowani twórczością polskiego malarza Tadeusza Makowskiego. Kubistyczne podejście do sztuki bardzo przypadło młodym artystom do serca. Świat zamknięty w bryle i jego uczniowskie interpretacje, można podziwiać w Małej Galerii na korytarzu. Kto wie , może wśród tych prac jest ukryty przyszły wielki potomek Makowskiego?


organizatorka spotkania B. Frankowska

Spotkanie 1b z okazji Święta Babci i Dziadka

We wtorek 30.01. kl. 1bp gościła swoich ukochanych babcie i dziadków z okazji ich święta. Przez wiele dni dzieci przygotowywały się do tej uroczystości, ucząc się wierszy i piosenek oraz wykonując różne prezenciki dla swoich gości. Na spotkaniu pięknie zaprezentowały program literacko- muzyczny, który wprowadził w zachwyt Babcie i Dziadków, wręczyły własnoręcznie przygotowane świeczniki, kwiatki, laurki i serduszka. Był też bardzo oczekiwany przez uczniów słodki poczęstunek, po którym chętne dzieci pochwaliły się głośnym czytaniem różnych tekstów. Po nim odbyły się zabawy dla wnuków i dziadków, np. sprawdziliśmy umiejętności krawieckie babć, szybkie przygotowanie kanapek dla wnucząt, wspólne układanie przez dzieci i dziadków puzzli czy test wiedzy nt. Czy znam swoją babcię? Czy znam swojego wnuka/wnuczkę? Wszyscy spisali się na medal! Było wesoło i bardzo przyjemnie, a podziękowania babć i dziadków utwierdziły nas, że warto było takie spotkanie zorganizować!

Zapraszamy na krótki fotoreportaż do galerii.

Marlena Szymańska

Forum Olimpijczyków, czyli jak rozwijać swoje zainteresowania…

zdolni 

„Chcesz wiedzieć kim jesteś? Nie pytaj. Działaj.

Działanie cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz.” 

                                                                       

                                                                       /W. Gombrowicz/

 

         „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności”  to nazwa cyklu  konferencji  naukowych, których celem jest prezentacja dorobku naukowego uczniów- laureatów i finalistów konkursów oraz olimpiad przedmiotowych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy. W  kolejnej edycji  tego naukowego wydarzenia  uczestniczyli  uczniowie  klas 2cg i 3cg. Tematyka spotkania dotyczyła głównie takich przedmiotów jak : geografia i turystyka.  Mieliśmy  okazję  wysłuchać wielu ciekawych prelekcji  wygłoszonych  przez  pasjonatów  i  badaczy nauk humanistycznych  z Instytutu  Prawa i Administracji oraz  Instytutu  Geografii  Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy. Mogliśmy się między innymi dowiedzieć ,jakie są walory turystyczne Doliny Dolnej Wisły oraz poznać perspektywy rozwoju regionu bydgoskiego widziane oczyma uczniów szkół ponadgimnazjalnych  naszego miasta. Poza tym  odbyliśmy interesującą, wirtualną  podróż  po Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w towarzystwie uczennicy z ZSO nr 1.

Uwieńczeniem tej konferencji były występy artystyczne, uzdolnionych wokalnie , uczniów z bydgoskich placówek.

Spotkanie  i wysłuchanie tak wielu  ciekawych ludzi z pasją, to na pewno  szansa na poszerzenie swojej wiedzy z różnych dziedzin oraz  ciekawe spędzenie czasu.

Jolanta Nadolna  i  Bożena  Dirbach

SPOTKANIE JASEŁKOWE W PRZEDSZKOLU „ JAGÓDKA” i w klasie 2ap

W dniu 24.01.2018 r. klasa 2ap została zaproszone przez grupę 6l z Przedszkola „ Jagódka" na przedstawienie żegnające okres Bożego Narodzenia. Dzieci zaprezentowały scenkę świąteczną  „W Aniołkowie”, czyli historie przygotowań anielskich do świąt. Wspólne kolędowanie oraz słodki poczęstunek zakończyły spotkanie absolwentów  Przedszkola- kl.2ap  z jego przyszłymi uczniami – przedszkolakami. 

W ramach rewanżu, klasa 2ap zaprosiła Panią Wandzię i jej podopiecznych na spotkanie w poniedziałek  29.01.br, na którym to my przestawialiśmy Jasełkę „ Pójdźmy wszyscy do  Betlejem”. Żegnając naszych młodszych kolegów, zaprosiliśmy ich na wiosenną, wspólna lekcję.

Do zobaczenia wiosną!!!!

Bogumiła Frankowska

WARSZTATY Z RODZICAMI „ ZIMO, ZIMO WRÓĆ CZEKAMY !!!!!!”

To już kolejny raz  rodzice i dzieci z klasy 2ap i 2bp spotkali się na warsztatach muzyczno-plastycznych. Tym razem bawiliśmy się w zimowe zabawy czarując śnieg, mróz i zapraszając zimę,aby znów do nas wróciła. Potem podzieliliśmy się na zimowe zespoły- „ Śnieżynki”, „ Mrozy”, „Lody”, „Zawieruchy”, które różnymi technikami wykonały najlepszego przyjaciel a Pani Zimy – BAŁWANKA. Efekty naszych  prac wiszą już na wystawie. Następne spotkanie tuż, tuż przed Wielkanocą.

ZAPRASZAMY  JUŻ DZIŚ TYCH, CO DZIŚ NIE ZDĄŻYLI- NIECH ŻAŁUJĄ.

Organizatorki: ZIMOWE WYCHOWAWCZYNIE 2ap I 2bp B. Frankowska i H. Szarkowska

DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W środę, 10 stycznia, odbyło się kolejne spotkanie dla 5 i 6 - latków w ramach projektu DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE  pod hasłem "Szlaczki i zygzaczki, sznureczki i pętelki ...czyli SPRAWNA RĘKA". Zajęcia rozpoczęły się  gimnastyką ręki przy piosence - pląsie PODAJMY SOBIE RĘCE. Następnie przedszkolaki doskonaliły percepcję wzrokowo - ruchową uzupełniając karty pracy DORYSUJ BRAKUJĄCY ELEMENT oraz SKOPIUJ WZÓR. Kolejnym wyzwaniem dla dzieci były ćwiczenia na wykładzinie. Przedszkolaki w kilkuosobowych grupach trenowały koordynację wzrokowo - ruchową. Realizowały zadania NAWLECZ KORALIKI I GUZIKI oraz SZNUROWANE OBRAZKI. Zajęcia zakończyły się gimnastyką całego ciała do piosenki WESOŁE PODSKOKI. W nagrodę za intensywną pracę każde z dzieci mogło wsiąść do RAKIETY i wyruszyć w KOSMOS;) 

Następne zajęcia odbędą się 31​​​​ I.

Zapraszamy:)))

Zapisy i kontakt: Halina Papke, Małgorzata Trojanowska 

Po wystawie "Szopki Krakowskie"

 We wtorek 9.01. kl.1bp wybrała się na wystawę „Szopki Krakowskie” przygotowaną przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Dzieci podziwiały przepiękne szopki wykonane na coroczny konkurs szopek w Krakowie. Poznały również wiele ciekawostek z historii szopek. Tradycyjna szopka krakowska, która powstała pod koniec XIX w., była przenośnym teatrzykiem kukiełkowym, z muzyką i specjalnie pisanymi tekstami. Z czasem scenki odgrywane przez amatorów zostały zastąpione poruszanymi mechanicznie figurkami wyrzeźbionymi lub ulepionymi z modeliny czy gipsu. Szopki upamiętniają narodzenie Chrystusa, dlatego w każdej z nich znajdziemy całą Świętą Rodzinę: figurki Dzieciątka, Marii i Józefa. Najczęściej towarzyszą im aniołowie, Trzej Królowie, pasterze i zwierzęta. Krakowskie szopki prezentują dodatkowo sceny z postaciami historycznymi (królami, bohaterami narodowymi) oraz legendarnymi (np. Trębaczem, Panem Twardowskim, Lajkonikiem). W niektórych umieszcza się postaci w tradycyjnych strojach ludowych: krakowskich i góralskich. Szopki prezentują architekturę najważniejszych, najbardziej interesujących i najpiękniejszych zabytków Krakowa. A w drodze powrotnej dzieci odwiedziły kościół jezuitów pw. św. Andrzeja Boboli, w którym obejrzały żłóbek, czyli szopkę bydgoską.

Zapraszamy do galerii, dzięki której przeniesiemy się na chwilę do Krakowa.

autor: M.Szymańska

1cp w świecie liczb

20 grudnia 2017r. klasa 1cp została zaproszona przez panią Beatę Pietrewicz do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na interaktywną  wystawę edukacyjną „Wszystko jest... liczbą”. Specjalne modele pozwoliły dzieciom przekonać się, że matematyka to nie tylko oderwane od rzeczywistości wzory, liczby i rysunki. Łatwo znaleźć ją wokół nas i znajduje ona praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach działalności człowieka. Wystawa podzielona była na dwie ekspozycje: „Język natury” i „Liczby wokół nas”. Z wszystkimi tematami zwiedzający mogli się zapoznać poprzez zabawę i samodzielnie wykonując doświadczenia. Dzieci odkryły tajniki matematyki i samodzielnie sprawdziły, że rzeczywiście wszystko wokół nas... jest liczbą!!!

Polecamy taką interaktywną lekcję innym. Wystawa będzie jeszcze tylko czynna w styczniu.

Reszta zdjęć w galerii

Dorota Hernet

Był taki wyjątkowy czas...

Święta tuż tuż, zatem czas na podsumowanie naszych dwóch akcji charytatywnych – Szlachetnej Paczki i Świątecznej Zbiórki Żywności „Tak, pomagam!”

Poraz kolejny zaangażowaliśmy się w przygotowanie Szlachetnej Paczki wraz z dużyną siatkarską  Łuczniczki Bydgoszcz,  tym razem dla  rodziny pani Ani. Finał odbył się w jeden z grudniowych weekendów. Przygotowaliśmy łącznie 23 pakunki, skladajace się na całość. Jedną z najwcześnieej dostarczonych była lodówka, dzięki której mama pani Ani, na co dzień osoba mało komunikatywna, cieszyła sie jak dziecko z otzrymanej własnie zabawki.

Co działo się 9 grudnia? Myślę, że najwłaściwiej odda to relacja naszej wolontariuszki - pani Moniki.

 

Czytaj więcej: Był taki wyjątkowy czas...

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia