STACJA BĘBNOWO

 Jak co miesiąc we wtorek i czwartek klasa 1a, 1b, 1c,1d i 1e oraz 2a gościły Filharmonię Pomysłów z Poznania z koncertem „ Stacja bębnowo” wraz z ruandyjską tancerką. Uczniowie mieli możliwość posłuchania afrykańskich bębnów oraz wypróbowania sił w grze na nich.

Poznali prostą piosenkę oraz taniec dzieci w Ruandzie.

Organizatorka spotkań: B.Frankowska

W zaczarowanym świecie Pani Ady.

Już od co najmniej 20 lat w Pracowni Ceramicznej pani Ady, uczniowie poznają piękno wydobywane z kawałka szarej gliny. Pod czujnym okiem mistrzyni garncarstwa – Ady Wituckeij, uczniowie z klasy 1a we wtorek lepili swoje pierwsze dzieła. Tematem pracy były Anioły Bożego Narodzenia. Wykonana praca stała się niepowtarzalna, tak jak niepowtarzalne są anioły bożonarodzeniowe.
Niestety w tym roku szkolnym spotkamy się ponownie w Zaczarowanej Pracowni dopiero w marcu.
A więc czekamy z utęsknieniem.

Bogumiła Frankowska

Klasa 3c w świecie logiki i matematyki

3.12. 2019r. uczniowie klasy 3c wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Marian Rejewski- matematyk i kryptolog z Bydgoszczy” w ramach projektu realizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką. Dzieci poznały życie i dokonania sławnego matematyka. Dowiedziały się jaki wpływ miało złamania szyfru Enigmy na losy II wojny światowej. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego szkicu czasów Enigmy. Następnie uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą tej słynnej postaci z naszego regionu.

Na koniec spróbowali własnych talentów kryptologicznych rozwiązując proste łamigłówki oraz wytężali umysły podczas poznawania różnorodnych gier logicznych.

To był emocjonujący czas spędzony w świecie logiki i matematyki!

Dorota Hernet

Warsztaty świąteczne w klasach 1-3

Czas świątecznych prezentów zbliża nas coraz bardziej do świąt. Podarki wykonane własnoręcznie cieszą i dają dużo radości. Do klas najmłodszych zawitała Pani Justyna, która pokazała nam jak można wykonać świąteczny prezent lub ozdobę z gliny. Poprzedzone warsztaty pogadanką o właściwościach gliny, jej przydatności i sposobach pracy z tym materiałem zachęcały uczniów do tworzenia. Prace wykonywane to świąteczne świeczniki, mikołaja czy tez ozdoby świąteczne. Pieczołowicie lepione przez dzieci będą musiały jeszcze poczekać na dalszą obróbkę, czyli czas schnięcia i wypalania w bardzo rozgrzanym piecu. Jeszcze tylko malowanie, ozdabianie i gliniane dzieła będą gotowe. To była bardzo twórcza lekcja.

Anna Rydzyńska

KOCHANE MISIAKI!

 

 

 

 

 

W piątek zakończył się misiowy tydzień w naszej szkole. Wyniki organizowanych, w związku z nim, konkursów zostaną ogłoszone niebawem. Wielkie dzięki dla wszystkich Misiaków, które uczestniczyły w konkursach. Uwieńczeniem zaś Światowego Dnia Misia były czwartkowe „Misiowe warsztaty artystyczne” klasy 1a i 1b wspólnie z rodzicami. Efekty tego spotkania wiszą i ozdabiają nasz szkolny korytarz. Oprócz pracy artystycznej. wszyscy nauczyli się śpiewać tegoroczny misiowy przebój „ Misie dwa” oraz bawili po „ misiowemu”. Do zobaczyska za tydzień!!!!!


Misiowe organizatorki : B. Frankowska, H. Szarkowska, S. Fischer-Kotowska

Wizyta przedszkolaków

Naszą szkołę i klasy 1a i 1b odwiedziła najstarsza grupa dzieci z Przedszkola Niepublicznego ,,Radość”. Przedszkolaki miały możliwość zasiąść w ławce szkolnej i uczestniczyć w krótkiej lekcji. Pierwszoklasiści pokazali młodszym kolegom świetlicę i sale gimnastyczne. Były też wspólne zabawy oraz zajęcia z trenerami judo i taekwondo. Nasze spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

autor: Halina Szarkowska

Przedszkolaki z wizytą w naszej szkole

W piątek 22.11.2019r.naszą szkołę odwiedziły sześciolatki z zaprzyjaźnionego przedszkola „Jacek i Agatka”. Goście wzięli udział w lekcji klasy 3c, na której poznali magiczne możliwości tablicy multimedialnej. Wspólnie z uczniami bawili się matematycznymi tangramami. Następnie przedszkolaki zwiedziły najważniejsze pomieszczenia w naszej szkole. Na koniec uczestniczyły w zajęciach ruchowych prowadzonych przez panią Jolę Piętowską. Maluchy podczas tych odwiedzin udowodniły, że mogą już pójść do szkoły, bo świetnie sobie radzą. Czekamy na nie we wrześniu!

Dorota Hernet

Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

20 listopada 2019r. w Kinoteatrze przy ulicy Dwernickiego w Bydgoszczy odbył się I Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. „Moją ojczyzną Polska jest…”. Organizatorem spotkania było Przedszkole Niepubliczne „Lokomotywa” oraz Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. W programie były występy indywidualne i zbiorowe dzieci z bydgoskich szkół i przedszkoli, zespołu pieśni „Płomienie”, taniec grupy „Bohema” oraz pokazy strojów ludowych. Naszą szkołę reprezentowała utalentowana wokalnie uczennica klasy 3c Lena Podlasińska. Impreza nie miała charakteru konkursu, jednak wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne upominki.

Gratulujemy udanego występu!

Dorota Hernet

Dzień Bezpieczeństwa Technicznego w klasie 1c

We wtorek gościem w klasie 1c był Inspektor  Nadzoru Technicznego. Mieliśmy okazje poznać pracę inspektora. Dowiedzieliśmy się, co nadzoruje, jakie sprawdza urządzenia i jak dba o bezpieczeństwo pracy. Zwykłe urządzenia okazało się ,że potrzebują odpowiedniej kontroli. Dzieci wypowiadały się, jak zachować się bezpiecznie w windzie, na karuzeli czy ruchomych  schodach. Później  uczniowie korzystając z urządzeń inspektora, jak kamerka czy czujnik wykonywały ćwiczenia praktyczne. Nie zabrakło konkurencji na czas, gdy dzieci przebierały się  w odzież ochronną, jaką ubiera inspektor, gdy jest w nieznanym terenie.  To była dla wszystkich ciekawa lekcja.

Anna Rydzyńska

2c w Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego

6 listopada 2019 r. kl. 2c wzięła udział w warsztatach artystycznych pod hasłem MUZEALNE ZOO zorganizowanych w Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego. Pierwsza cześć zajęć wprowadziła dzieci w zagadnienia interpretacji dzieł sztuki. Uczniowie oglądając wystawę w Galerii Sztuki Nowoczesnej próbowali odgadnąć, co mieli na myśli artyści - autorzy poszczególnych obrazów. Następnie poszukując postaci zwierząt ukrytych na ekspozycji przekonały się, że nie każdy widzi to samo. 
W drugiej części, warsztatowej, dzieci stworzyły z pudełek postaci zwierząt, które wykorzystają jako przyborniki na biurko.
Planujemy już kolejną wizytę w muzeum. 
 
Halina Papke
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia