Przedszkolaki z wizytą w naszej szkole

W piątek 15.06.2018r.naszą szkołę odwiedziły sześciolatki z zaprzyjaźnionego przedszkola Radość. Goście obejrzeli wraz z klasą 1ap, przygotowaną przez uczniów klasy 3ep bajkę ,,Brzydkie kaczątko". Było to przedstawienie w języku angielskim. Następnie z klasą 2bp odbyły krótki trening judo. Na koniec uczestniczyły w lekcji wspólnie z klasą 2bp. Maluchy podczas tych odwiedzin udowodniły, że mogą już pójść do szkoły, bo świetnie sobie radzą. Czekamy na nie we wrześniu!

Halina Szarkowska, Dorota Hernet

„FESTYN RODZINNY” na zakończenie roku klasy 2ap

W piątek 15.06.2018r. klasa 2ap, Festynem Rodzinnym w Brzózkach , zakończyła swój rok szkolny. Pożegnaliśmy klasę 2 , a zaprosiliśmy WAKACJE. W „ Zaczarowanej Zagrodzie” Pani Kasi malowaliśmy na koszulkach to, co nam w „duszy gra”, zwiedzaliśmy ścieżkę ekologiczną, poznaliśmy historię sójki – bohaterskiej mamy, słuchaliśmy o czym szumi las i ptasich treli. Nie zabrakło lepienia w glinie i różnorodnych smakołyków przygotowanych dla nas przez naszych kochanych rodziców. Oczywiście przeżyliśmy także mnóstwo zabaw i gier na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem spotkania było ognisko z kiełbaskami i nieśmiertelne pieczone ziemniaki. Żal było odjeżdżać, ale cóż wszystko co dobre szybko się kończy! Wrócimy tu z pewnością znów za rok.

Wychowawczyni kl.2ap Bogumiła Frankowska

SPOTKANIE z „Kabaretem na Jednej Nodze” W. Chotomskiej

W piątek, na zaproszenie pani Magdy Ciesielskiej, klasa 2ap po raz kolejny miała przyjemność obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów szkolnego Koła Teatralnego. Przedstawienie wpisało się tematycznie w rok poświęcony twórczości Wandy Chotomskiej. Uczniowie zaprezentowali humorystyczne scenki z „ Kabaretu na Jednej Nodze”. Utwory te oparte są na tradycyjnych bajkach, znanych nam od dzieciństwa, ale trochę z przewrotnym morałem.

Serdecznie dziękujemy artystom oraz pani Magdzie i czekamy na następne spotkanie.

Bogumiła Frankowska

Zakończyliśmy podróże literackie z Josephem Conradem...

 

            „Sztuka to wielkie ucho i wielkie oko świata: słyszy i widzi

                                     - i ma zawstydzać, drażnić, budzić sumienie”. 

                                                                                         Joseph Conrad

 

 

29 maja 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie programu humanistyczno-geograficznego „Słowcki wysp tropikalnych”- podróże literackie z Josephem Conradem realizowanego w ramach obchodów roku pisarza. Celem przedsięwzięcia było nie tylko zapoznanie z biografią i elementami twórczości naszego sławnego rodaka, ale przede wszystkim zainspirowanie młodzieży gimnazjalnej do twórczego działania.

Nasi uczniowie wzięli udział w wielu interdyscyplinarnych konkursach, mieli możliwość rozwijania swoich uzdolnień w aktywnym i twórczym zdobywaniu wiedzy, podążając śladami wybitnego autora. Dzięki problematyce utworów, w których Joseph Conrad podejmuje ważne dla ludzkości tematy, gimnazjaliści mogli brać udział w dialogu dotyczącym uniwersalnych i ponadczasowych wartości.

Podczas imprezy mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą prezentację przygotowaną przez Wiktorię Winiarską i Martynę Bardygę z klasy 3ag oraz wysłuchać nagrodzonych wierszy zaprezentowanych przez Wiktorię Szopińską i Mateusza Michalskiego z klasy 3bg.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Osiedla Bielawy. Ten miły moment uświetniła swoją obecnością pani wicedyrektor Marlena Mioduszewska, która serdecznie pogratulowała wszystkim nagrodzonym.

Dziękujemy za Wasz udział! Do zobaczenia w kolejnych twórczych działaniach !

 A. Pol, B. Dirbach  

Święto Dnia Mamy w klasie 3ep

Majowe święto Dnia Mamy obchodziliśmy  w klase 3ep uroczyście. Zaproszeni rodzice tego dnia mieli okazję podziwiać swoje pociechy w przedstawieniu "Brzydkie Kaczątko" w wersji angielskiej. Mimo, że trema trzymała w napięciu młodych artystów, po chwili aplauz super widowni uspokoił wszystkich. Na spotkaniu nie zabrakło występów wokalnych i recytatorskich specjalnie przygotowanych na święto Mamy. Życzenia i przygotowane laurki dostarczyły wzruszeń. Uczniowie swoje przedstawienie "An ugli duckling" pokazali koleżankom i kolegom z innych klas. 

Uwiecznione chwile na zdjęciach widnieją w galerii. Zapraszamy.

autor: Anna Rydzyńska

Spotkanie autorskie z Agnieszką Stelmaszyk

6.06. 2018r. w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbyły się wyjątkowe zajęcia dla dzieci. Brały w nich udział klasy 1cp i 1bp. Było to spotkanie z bydgoszczanką, panią Agnieszką Stelmaszyk, pisarką, autorką wielu niezwykle popularnych i poczytnych książek dla dzieci i młodzieży. Napisała już ona prawie 80 książek, które rozeszły się w ponad 250 000 egzemplarzy. Autorka opowiedziała, skąd czerpie inspiracje do swoich powieści, o początkach drogi literackiej, o bohaterach swoich książek, a także o planach na przyszłość. Nie zabrakło najważniejszego punktu zajęć, czyli głośnego czytania. Autorka wybrała fragmenty ze swojej najnowszej powieści „Buntalki” wydanej w 2018 roku. Pani Agnieszka Stelmaszyk okazała się niezwykle miłą i ciepłą osobą. Wykazała się ogromną cierpliwością i poczuciem humoru odpowiadając na liczne pytania oraz wypisując dziesiątki autografów i pozując do wspólnych zdjęć. Zajęciom towarzyszyła wystawa książek pani Agnieszki, którą dzieci oglądały z ogromnym zainteresowaniem.

Dorota Hernet, Marlena Szymańska

1cp i 3dp na wycieczce w Ciechocinku

7.06 2018r. klasy 1cp 3dp pojechały na wycieczkę autokarową do Ciechocinka. Dzieci poznały walory uzdrowiskowe tej miejscowości, zwiedziły tężnie solankowe, Park Zdrojowy oraz fontanny świetlne. Zachwycały się pięknymi dywanami kwiatowymi i dowiedziały się, jak działa kwiatowy zegar. Uczniowie odbyli też przejażdżkę tramwajem konnym. Na Rancho pod Olszyną zapoznały się z jego mieszkańcami (konie, kozy, osiołek, baran, ptaki gospodarskie, ozdobne i inne). Dużą atrakcją było oprowadzanie na koniach i wejście do ogromnego Konia Trojańskiego. Obył się również konkurs strzelania z wiatrówki oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Było to połączenie nauki i doskonałej zabawy na świeżym powietrzu.

Reszta zdjęć w galerii.

Autor: Dorota Hernet

VI SZKOLNY FESTIWAL UŚMIECHU, czyli co nam „w duszy gra”

 

 

„Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy.”

 

 

5 czerwca 2018 r. odbył się VI Szkolny Festiwal Uśmiechu. Każdy uczeń mógł zaprezentować swoje umiejętności teatralne, wokalne, muzyczne, taneczne i sportowe. Zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała szkolnych artystów. Natomiast jury, w którym zasiadały panie wicedyrektor: Aleksandra Codrow i Marlena Mioduszewska oraz Agnieszka Kubalewska i Seweryn Szalla –uczniowie naszego gimnazjum , uważnie oglądało i oceniało popisy scenicznie solistów, duetów i zespołów z klas 1-3 i 4-7 szkoły podstawowej. To artystyczne przedsięwzięcie pozwoliło nam, jak co roku ,poznać wiele ukrytych talentów drzemiących w uczniach . Z wielką radością oglądaliśmy oryginalne i niekiedy zaskakujące występy uczestników.  Z przyjemnością informujemy, że klasach 4-7 szkoły podstawowej laureatami tej edycji festiwalu zostali:

I miejsce: Magda Foksińska z klasy 4ep za przejmujące wykonanie piosenki „Kolorowy wiatr”, - Kacper Stanecki z klasy 4bp za porywające wykonanie przeboju „Miłość w Zakopanem”

II miejsce: Zuzanna Neumann z klasy 5ap za oryginalny występ taneczny, duet Róża Pietrzak i Kuba Łuczak z klasy 4bp za profesjonalny pokaz taekwondo

III miejsce: Milena Rezmer z klasy 6dp za grę na…..klarnecie

wyróżnienia: wokalistka Anastazja Malicka z klasy 6dp za wykonanie piosenki z filmu „Pokemon”, Michalina Rega z klasy 6bp za wykonanie na pianinie utworu F. Chopina

Wielu emocji publiczności dostarczyli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej licznie reprezentowani na festiwalu. Jury nagrodziło następujących artystów

I miejsce: Liza Verba z klasy 3ap za pełen wrażliwości występ wokalny

II miejsce: Olga Skopowska   z klasy 3ep za uroczy układ baletowy „Havana”

III miejsce: duet Michalina Ojewska i Marta Orlińska z klasy 1ap za piękny pokaz tańca.

wyróżnienie: grupa taneczna z klasy 2ap zataniec do utworu „Piraci z Karaibów”

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w naszym festiwalu , gratulujemy talentu oraz umiejętności i oczywiście życzymy udanych występów w kolejnych edycjach

Zapraszamy do galerii.

organizatorki: J. Nadolna, A. Żywiałowska, A. Rydzyńska

Festyn z okazji Dnia Dziecka

4 czerwca na Kartodromie przy ul. Fordońskiej odbył się festyn „Dajemy dzieciom moc” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. W imprezie wzięły udział klasy 1cp, 3ap oraz 3dp. Policjanci zaprezentowali swoją pracę, a zaproszone służby uczyły dzieci właściwych zachowań i zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Najmłodsi słuchali jak bezpiecznie podróżować koleją, przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze czy wypoczywać nad wodą. Poznali zasady kontaktów z osobami nieznajomymi czy groźnymi psami.

Ponadto na dzieciaki czekały różne pokazy. Straż Pożarna zaprezentowała swój sprzęt, Straż Miejska przeprowadziła pokaz tresury psów służbowych, a policyjny technik kryminalistyki pokazał, jak zbiera się odciski palców.

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” puszczał z dziećmi ogromne bańki i pokazał propozycje podwórkowych zabaw.

Organizatorami festynu „Dajemy dzieciom moc” byli: Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy.

Uczestnicy otrzymali poczęstunek w formie pieczonych kiełbasek i przepysznych lodów oraz pluszowe prezenty.

Reszta zdjęć w galerii

autor: Dorota Hernet

Klasa 1cp na wykwintnym przyjęciu w restauracji Weranda

Z okazji Dnia Dziecka oraz zbliżającego się końca roku szkolnego klasa 1cp została zaproszona przez rodziców Henia- Państwa Buczkowskich na przyjęcie zorganizowane w restauracji Weranda. Przygotowano na ten dzień specjalne, luksusowe dania podawane w stylowej oprawie przepięknych wnętrz. Impreza odbywała się w sali na parterze z bezpośrednim wyjściem na dziedziniec hotelu Bohema z fontanną, zielenią i stolikami na świeżym powietrzu. Przyjęcia rozpoczęło się efektownym powitaniem winem musującym otwieranym za pomocą szabli. Zaprezentowano pokaz z degustacją lodów mrożonych na poczekaniu w sposób molekularny. Dzieci zachwycone były smakiem klasycznej i eleganckiej polskiej kuchni z europejskim akcentem, której skosztowały w wyjątkowej atmosferze bogatego mieszczańskiego domu z okresu belle époque, który panuje w tej niezwykłej restauracji. Zachwytom i podziękowaniom nie było końca!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Autor: Dorota Hernet

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia