DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W piątek, 7 XII, odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci 5 i 6-letnich z cyklu DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE pod hasłem "Muzyka, ruch i zręczne ręce... czyli SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM". Zajęcia rozpoczęły się przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych i piosence "A MIKOŁAJ PĘDZI". Następnie przedszkolaki miały do pokonania TOR PRZESZKÓD polegający na przejściu przez rzekę, wyspę, morze, tunel, góry... i dotarciu do MIKOŁAJKOWEJ KRAINY ZABAWY. Przechodząc przez WROTA - OBRĘCZ dzieci musiały wypowiedzieć zaklęcie - rytmicznie wygrać na dzwonkach swoje imię. Kulminacyjnym punktem zajęć było wykonanie pracy plastycznej PREZENT OD ŚW. MIKOŁAJA. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominek - ODBLASKOWĄ BUŹKĘ.
 
Następne spotkanie odbędzie się 1 II 2019r.
 
Dołącz do nas!
Zapraszamy:)  

Wyjazd dzieci na krytą pływalnię w do Solca Kujawskiego.

plywakW sobotę, 1.12.2018r. grupa uczniów naszej szkoły pojechała na krytą pływalnię do Solca Kujawskiego. Organizatorem wyjazdu już po raz 9 była Rada Osiedla Bielawy, a opiekę nad grupą sprawowały p. Anna-Schulz oraz instruktor pływania p. Barbara Dix.

Głównym celem wyjazdu było rozwijanie aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży. Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać wszyscy uczestnicy wyjazdu. Była to chwila do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami.     W trakcie pobytu na basenie, widoczna była integracja grupy, co dobrze wpływa na relacje między nimi. Dobrze jest w dzisiejszych czasach propagować zdrowy styl życia i zachęcać do czynnego uprawiania sportu, bo jak wiemy, większość wybiera niepokojąco „osiadły – przedkomputerowy” sposób na życie. Czas spędzony „w wodzie”, umożliwił wszystkim uczestnikom wyjazdu (oprócz korzyści zdrowotnych), wiele radości i przyjemnych wrażeń. Po basenie przewodnicząca Rady Osiedla Bielawy p. Eleonora Rojewska zaprosiła dzieci na ciepły poczęstunek oraz słodką niespodziankę. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd i powtórzymy go niebawem.

Anna Schulz

Klasa 1c W DZIECIĘCEJ AKADEMII CZYTANIA BAJEK

W ubiegłym tygodniu, 21 XI, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, klasa 1c wybrała się do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia czytelnicze „Misie w literaturze”. To wyjątkowe święto było okazją do poznania i przypomnienia różnych znanych misiów, i tych książkowych i filmowych, polskich i zagranicznych, sławnych i mniej znanych. Także tych starszych, którymi zachwycali się nasi dziadkowie, rodzice, jak i tych najbardziej współczesnych, bliskich sercom dzieci.

W Dziecięcej Akademii Czytania Bajek nie zabrakło najważniejszego elementu, czyli głośnego czytania bajek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Tym razem zaproponowano nam fragmenty „Przygód Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego, „Kubusia Puchatka” A. A. Milne oraz „Misia Paddington” Michaela Bonda. Na koniec zajęć dzieci wykonały wspólny plakat i laurki dla swoich misiów. 

 

autor: Halina Papke

TEATR MALUCHA i BYDGOSZCZ NA STAREJ FOTOGRAFII

W piątek, 23 XI, TEATR MALUCHA zorganizował wystawę żywych obrazów "BYDGOSZCZ W ZŁOTEJ RAMCE". Mali artyści z kl. 1b i 1c przy piosence "Moje miasto jest na B" zachęcali do zwiedzania najciekawszych miejsc Bydgoszczy. W krótkiej improwizacji grając role przewodników i turystów przenieśli się w czasy swoich dziadków i pradziadków. Dzieci w miły i wesołym nastroju poznały historię naszego miasta.
Dziękujemy Rodzicowi  z kl. 1c za podarowanie TEATROWI MALUCHA ciekawych zbiorów.
 
autorki: Halina Papke, Małgorzata Trojanowska

"Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności"

21 listopada 2018 r. klasy 3cg i 3dg uczestniczyły w konferencji naukowej w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „ Zdolni znad Brdy”. W murach I Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w dziedzinach : biologii, chemii, biotechnologii i medycyny oraz nauki o żywieniu. Prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk przyrodniczych miały zachęcić młodzież do poszerzania wiedzy, a tym samym do osiągania sukcesów w różnych dziedzinach życia.

Bożena Dirbach

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Był to dzień wyjątkowy…pełen uśmiechów, miłych słów,gestów, pozytywnych emocji. Dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. 

Na Dzień Dobry uczniowie  z plansz rozwieszonych w szkole (hol na parterze, gabinet pedagoga/psychologa) mogli zabrać ze sobą miłe słowo dla siebie, ale również dla innych i podarować kolegom, koleżankom, nauczycielom oraz rodzicom.

Anna Schulz

 

Klasa 1c w DZIECIĘCEJ AKADEMII CZYTANIA BAJEK

W ubiegłym tygodniu kl. 1c wybrała się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej na zajęcia poświęcone twórczości Wandy Chotomskiej – jednej z najbardziej znanych autorek literatury dziecięcej. W trakcie krótkiej prezentacji w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek przybliżono dzieciom postać Wandy Chotomskiej oraz jej twórczość literacką. Najważniejszą częścią zajęć było czytanie utworów autorki. Wybrano fragmenty książki „Pięciopsiaczki” oraz wiersze z tomu  „Wanda Chotomska dzieciom”. W dalszej części uczniowie, pracując w grupach, wykonywali plakaty ilustrujące przeczytane utwory. Zajęciom towarzyszyła wystaw książek autorki oraz jej biografie. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

 

autor: Halina Papke

ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW „NIE CZAS NA NUDĘ! BAW I UCZ SIĘ Z NAMI!”

Program adaptacyjny „NIE CZAS NA NUDĘ! BAW I UCZ SIĘ Z NAMI” jest połączeniem rozwijania aktywności twórczej i fizycznej dziecka.

W TYM ROKU SZKOLNYM NASZE ZAJĘCIA ŁĄCZYMY Z ZABAWAMI RUCHOWYMI Z ELEMENTAMI: JUDO, PIŁKI NOŻNEJ, SIATKÓWKI I TAEKWONDO.

Za nami już 5 pierwszych spotkań, na których dzieci z wielką radością i entuzjazmem wspaniale się bawią. Nie brakuje ćwiczeń dla twórczych umysłów – przedszkolaki doskonale udowadniają, że alfabet nie ma przed nimi tajemnic. Zagadki i łamigłówki matematyczne też są im bardzo dobrze znane i przez nich uwielbiane. „Dla ciekawskich” przygotowywane są doświadczenia, potwierdzające, że otaczający nas świat wcale nie musi być nudny. Przelewanie, dolewanie, zabarwianie to jest to, co dzieci lubią najbardziej, a jeśli coś przypadkowo się spieni lub rozleje to tylko wywołuje większy zachwyt i zadowolenie. Wiele radości sprawia im również wykonywanie oryginalnych prac plastycznych, które doskonalą zdolności manualne.

Dzieci znakomicie znają powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”, więc z zaangażowaniem uczestniczą we wszystkich ćwiczeniach przygotowanych przez trenerów. Uśmiech i zadowolenie dzieci są najlepszym dowodem na to, że w szkole nie można się nudzić!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Zajęcia rozpoczynają się o godz. 15.30 w sali nr 011.

Terminy kolejnych spotkań:29.11, 03.12, 13.12, 17.12, 20.12

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Zapisy i kontakt:

Marta Żukierska

tel. 508 961 027

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

„ A to Polska właśnie..”

W poniedziałek 19.11.2018r. w naszej szkolnej stołówce klasy 3ap i 3bp zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie przygotowane z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wśród wspólnych śpiewów i recytacji wiersza W. Bełzy pt.:” Kto ty jesteś?” upłynął wszystkim poniedziałkowy wieczór. Było to ostatnia uroczystość zamykająca obchody odzyskania niepodległości.

Organizatorki spotkania: B. Frankowska, H. Szarkowska

Wizyta uczniów klasy 3ap na UKW

Dzisiaj klasa 3ap zaproszona została na warsztaty muzyczno-teatralne przez panią mgr Mirosławę Gawryłkiewicz oraz studentki III roku Pedagogiki na UKW . Gospodynie przygotowały przedstawienie pt.:” Skrzypcowo” na podstawie tekstów Wandy Chotomskiej. Uczniowie poznali rodzinę smyczków – kontrabas, wiolonczelę, altówkę i skrzypce. Było to kolejne muzyczne spotkanie w ramach projektu „Dzieci Chotomskiej -Chotomska dzieciom.”
Czekamy na kolejne zaproszenie oraz wizytę z nowym przedstawieniem u nas w klasie. Do zobaczenia.

Bogumiła Frankowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia