Święto ulicy 11 Listopada w Bydgoszczy

 

                     „Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska.” 

                                                          Wincenty Witos

10  listopada 2017 roku  uczniowie naszej szkoły , ubrani w stroje sportowe, wzięli kolejny raz udział w Święcie ulicy 11 listopada zorganizowanym przez VII LO. Honorowy patronat nad  tą  uroczystością objął Prezydent Miasta Bydgoszczy. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Rady Miasta.

Piłkarze   z  klasy 3cg , zawodnicy taekwondo z  7bp  i  judo z klasy 2dg  oraz  uczniowie liceum  wzięli udział w przemarszu ulicą 11 Listopada. W tym roku  dzielnie maszerowali  z nami   najmłodsi mieszkańcy Osiedla Leśnego, czyli dzieci z okolicznych przedszkoli. Słuchając  pieśni „My pierwsza brygada”, wszyscy nieśli wielką biało-czerwoną flagę.  Następnie uczestnicy  tej uroczystości odśpiewali „Rotę” Marii Konopnickiej.  Zostaliśmy również , jak co roku,  zaproszeni przez gospodarzy  z  VII LO na słodki  poczęstunek.

Z całą pewnością warto było wziąć udział w takim patriotyczno- historycznym przedsięwzięciu i poczuć klimat tamtych czasów.

Zapraszamy do galerii.

Zespół do Spraw Promocji SP 31

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Święto ulicy 11 Listopada w Bydgoszczy