1bp i 3ep w Młynie Wiedzy

 

W piątek 1 grudnia kl. 1bp i 3ep pojechały do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Dzieci obejrzały wiele stanowisk interaktywnych, tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym, układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi. Ciekawym punktem wystawy „Rzeka” był model koryta rzeki – od źródła po ujście. Dzięki tej ekspozycji uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki przyrodnicze charakterystyczne dla biegu rzeki. Na statku pirackim istne szaleństwo było w punktach zabaw: „Mostek kapitański”, „Korytarz pokładowy”, „Grające rury”, „Korbki i paski”, „Zdjęcia”, „Stanowisko nawigatora”, „Dzwonki”, „Bandera na maszt” i wielu innych. W pracowni kreatywnej przeBUDOWA wyposażonej w nowatorski system klocków dzieci planowały i realizowały wspólne „projekty budowlane”, takie jak: budynki, zamki, mosty, tunele. Wszystkie zabawy rozwijały zdolności manualne, koordynację ruchową, umiejętności współpracy z innymi dziećmi, a w szczególności wykorzystywanie zdolności interpersonalnych oraz pracy w grupie. Ekspozycje były przyjazne dla dzieci i tworzyły nowy świat kreatywnej zabawy. Spędziliśmy we Młynie 3 godziny i nikomu się nie nudziło!    

Zapraszamy na fotograficzny reportaż do galerii.                                                                                                                                                                

M. Szymańska, A. Rydzyńska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia 1bp i 3ep w Młynie Wiedzy