Forum Olimpijczyków, czyli jak rozwijać swoje zainteresowania…

zdolni 

„Chcesz wiedzieć kim jesteś? Nie pytaj. Działaj.

Działanie cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz.” 

                                                                       

                                                                       /W. Gombrowicz/

 

         „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności”  to nazwa cyklu  konferencji  naukowych, których celem jest prezentacja dorobku naukowego uczniów- laureatów i finalistów konkursów oraz olimpiad przedmiotowych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy. W  kolejnej edycji  tego naukowego wydarzenia  uczestniczyli  uczniowie  klas 2cg i 3cg. Tematyka spotkania dotyczyła głównie takich przedmiotów jak : geografia i turystyka.  Mieliśmy  okazję  wysłuchać wielu ciekawych prelekcji  wygłoszonych  przez  pasjonatów  i  badaczy nauk humanistycznych  z Instytutu  Prawa i Administracji oraz  Instytutu  Geografii  Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy. Mogliśmy się między innymi dowiedzieć ,jakie są walory turystyczne Doliny Dolnej Wisły oraz poznać perspektywy rozwoju regionu bydgoskiego widziane oczyma uczniów szkół ponadgimnazjalnych  naszego miasta. Poza tym  odbyliśmy interesującą, wirtualną  podróż  po Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w towarzystwie uczennicy z ZSO nr 1.

Uwieńczeniem tej konferencji były występy artystyczne, uzdolnionych wokalnie , uczniów z bydgoskich placówek.

Spotkanie  i wysłuchanie tak wielu  ciekawych ludzi z pasją, to na pewno  szansa na poszerzenie swojej wiedzy z różnych dziedzin oraz  ciekawe spędzenie czasu.

Jolanta Nadolna  i  Bożena  Dirbach

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Forum Olimpijczyków, czyli jak rozwijać swoje zainteresowania…