Zdrowie dla wszystkich!

Tak właśnie brzmiało tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest 7 kwietnia. Jego główne założenie to skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do świadczeń zdrowotnych na odpowiednim poziomie.

Dlaczego warto dbać o zdrowie od najmłodszych lat? Jak zdrowo żyć? Co wyeliminować z diety, żeby mieć dobrą kondycję? Na te pytania starali się odpowiedzieć goście zaproszeni na specjalną konferencję zorganizowaną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy. Spotkanie, w którym uczestniczyły klasy 7ap i 2dg, odbyło się 6 kwietnia w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Oprócz wystąpień przeprowadzono także quiz z wiedzy o zdrowiu, w którym wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły.

Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione w 1948 roku, a obchodzone od roku 1950 – w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Zdrowie dla wszystkich!