Wyjazd dzieci na krytą pływalnię w do Solca Kujawskiego.

plywakW sobotę, 1.12.2018r. grupa uczniów naszej szkoły pojechała na krytą pływalnię do Solca Kujawskiego. Organizatorem wyjazdu już po raz 9 była Rada Osiedla Bielawy, a opiekę nad grupą sprawowały p. Anna-Schulz oraz instruktor pływania p. Barbara Dix.

Głównym celem wyjazdu było rozwijanie aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży. Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać wszyscy uczestnicy wyjazdu. Była to chwila do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami.     W trakcie pobytu na basenie, widoczna była integracja grupy, co dobrze wpływa na relacje między nimi. Dobrze jest w dzisiejszych czasach propagować zdrowy styl życia i zachęcać do czynnego uprawiania sportu, bo jak wiemy, większość wybiera niepokojąco „osiadły – przedkomputerowy” sposób na życie. Czas spędzony „w wodzie”, umożliwił wszystkim uczestnikom wyjazdu (oprócz korzyści zdrowotnych), wiele radości i przyjemnych wrażeń. Po basenie przewodnicząca Rady Osiedla Bielawy p. Eleonora Rojewska zaprosiła dzieci na ciepły poczęstunek oraz słodką niespodziankę. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd i powtórzymy go niebawem.

Anna Schulz

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Wyjazd dzieci na krytą pływalnię w do Solca Kujawskiego.