DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE

W środę, 16 X, odbyły się pierwsze zajęcia przygotowujące dzieci 5 i 6-letnie do nauki w naszej szkole pod hasłem "Melodia, rytm, takt... czyli W ŚWIECIE MUZYKI". Spotkanie rozpoczęło się zabawą integracyjną - WYKLASZCZ RYTMICZNIE SWOJE IMIĘ. Następnie przedszkolaki za pomocą KLUCZA WIOLINOWEGO otworzyły drzwi do świata muzyki, w którym odszukiwały TAJEMNICZE OBRAZY. Baśniowy nastrój zaprowadził wszystkich do DOMU NUTEK wykonanych własnoręcznie z tektury i kolorowych naklejek. Dzieci ćwiczyły również ruch i gest sceniczny w improwizacji JESTEM MUZYKANTEM. Nie zabrakło zadań z edukacji polonistycznej. Przedszkolaki doskonaliły analizę i syntezę słuchową wyrazów, wyszukiwały na klockach inicjały imion kolegów i koleżanek.
Na koniec pomalowaną kredą ręką odcisnęły swój ślad na znak przynależności do grupy przyszłych uczniów naszej szkoły.
Przedszkolaki za zaangażowanie i pracę otrzymały drobny upominek.

W zajęciach brały udział dzieci z przedszkoli: Mali Odkrywcy, Centuś, U Kubusia, Pod Tęczowym Parasolem, Puchatek.

Zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 20 XI.

Zapisy i kontakt:
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia DZISIAJ W PRZEDSZKOLU, JUTRO W SZKOLE