Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 31 dla…… wszystkich

     

             „Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi.”    

                                                                 Antoine de Saint-Exupéry

                                                                                                                                                                                                                      

6 marca 2020 r. w szkole odbyły się DRZWI OTWARTE , czyli coroczna prezentacja oferty dydaktycznej i sportowej, jaką proponuje SP nr 31. Przyszli uczniowie i ich rodzice mieli możliwość usłyszenia i zobaczenia tego, co na co dzień się u nas dzieje, a…..dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy.

Kandydaci do klas pierwszych bawili się edukacyjnymi grami planszowymi, tablicą interaktywną, sadzili cebulki, żeby mieć własny szczypiorek, wykonali koszyczek wiosenny z kolorowymi ptaszkami z papieru , próbowali swoich sił w układaniu klocków utrwalających znajomość alfabetu, bawili się pusami, chustą animacyjną oraz mogli spróbować swoich sił w ćwiczeniach ruchowych. W świetlicy poznali wesoły świat origami oraz malowali obrazy dłońmi.

Na deser , to już szkolna tradycja, zostali zaproszeni przez Teatr Malucha na przedstawienie zatytułowane „Świat woła o pomoc”, poruszające ważny temat związany z ekologią.

Nieco starsi otrzymali wyczerpujące wiadomości od trenerów i zawodników o wszystkich dyscyplinach sportu, których cykl szkolenia jest realizowany w szkole. Oglądali pokazy umiejętności siatkarek, piłkarzy, judoków i specjalistów od taekwondo . Poza tym mogli odwiedzić salon gier planszowych i plac zabaw w stylu retro oraz porozmawiać o tym, jak „smakuje” język polski, degustując świeżutkie gofry z truskawkami. Rozwiązywali  matematyczne łamigłówki, sprawdzali swoją znajomość języka angielskiego, wykonali kilka doświadczeń fizycznych , samodzielnie przygotowali watę cukrową w chemicznej cukierni. Zrobili smaczną tortillę w towarzystwie starszych kolegów i koleżanek, a potem od nauczycieli  plastyki i informatyki dowiedzieli się , na czym polega kreatywna zabawa. Mieli także możliwość uczestniczyć w warsztatach gitarowych i poznać podstawy nagrywania dźwięku w warunkach domowych. Pedagog, psycholog, psycholog sportu i logopeda również chętnie odpowiadali na pytania dotyczące między innymi dojrzałości szkolnej dzieci. Rodzice naszych przyszłych uczniów mogli sprawnie zalogować swoją pociechę do szkoły.

Odbyło się także spotkanie z panią dyrektor Aleksandrą Kuś, która poinformowała szczegółowo o zasadach funkcjonowania placówki i atrakcjach, które niewątpliwie czekają na naszych nowych uczniów.

Mamy nadzieję, że wszyscy goście miło i atrakcyjnie spędzili czas w to piątkowe popołudnie.

Zapraszamy do galerii

Zespół Promocji SP nr 31

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 31 dla…… wszystkich