„Był taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

W minioną sobotę po raz kolejny mogliśmy stać się sprawcami „cudu”, którym najczęściej rodziny obdarowane nazywają finał Szlachetnej Paczki. Za nami XX edycja ogólnopolskiego przedsięwzięcia, podczas którego kilkanaście tysięcy rodzin otrzymało wsparcie.

Wśród nich jest pani Halina, której Darczyńcami byliśmy my - Uczniowie, Rodzice i Pracownicy SP nr 31. W tym roku z przyczyn epidemicznych, dostarczenie paczki wyglądało inaczej niż zwykle. Odwoziliśmy ją do magazynu, skąd w dalszej kolejności trafiała do rodziny. Relacja z wręczenia paczki pani Halinie dotarła do nas dopiero we wtorek. Otóż pani Halina była bardzo wzruszona tym, że otrzymała tyle wspaniałych rzeczy: lodówkę, materac, środki czystości, leki, żywność długoterminową, dzięki czemu jej ograniczony budżet domowy został na jakiś czas podreperowany. Jednak, jak powiedziała, najistotniejsza była świadomość, że za prezentami stoi rzesza ludzi,  dla których jej potrzeby były ważne, że ktoś, kto przygotowywał paczkę, myślał właśnie o niej, kupował, gromadził z myślą o jej skromnej osobie. Przyznała też, że nigdy nie spodziewała się, aż takiego odzewu, że otrzyma aż tyle (paczka składała się z 31 części). Kilkakrotnie dziękowała za wszystko, co materialne, ale też za pamięć, ciepłe słowa, życzenia zawarte na kartkach dołączonych przez uczniów naszej szkoły…

Nam także robi się ciepło na sercach, ponieważ kolejny raz, udowodniliśmy, że jako społeczność szkolna, mamy w sobie wiele dobra, którym potrafimy się dzielić. Wartość materialna paczki, to około 3,5 tys. zł. Tego, co niematerialne, a równie ważne, policzyć się nie da.

W imieniu wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu chcemy bardzo serdecznie podziękować Uczniom, Rodzicom i Pracownikom naszej szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców i jej przedstawicielki Pani Emilii Borkowskiej – Szklorz oraz Państwa Frydrych, na których wsparcie mogliśmy liczyć podczas przygotowywania paczki.

Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim, aby ten magiczny czas Bożego Narodzenia upłynął w zdrowiu, w atmosferze odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków.

Magdalena Ciesielska i Radosław Chylmański

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Ciekawe wydarzenia „Był taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”