XVII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej już za nami...

W tym roku zmagania finałowe odbyły się 5 marca w Hotelu City w Bydgoszczy. Patronami honorowymi i partnerami konkursu byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Tegoroczni adresaci to uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, którzy mieli obowiązek zaprezentować dwa utwory poetyckie autorów związanych z regionem kujawsko-pomorskim- jeden z odwołaniem do rodzinnej miejscowości, drugi o dowolnej tematyce. Jury oceniało dobór i rozumienie tekstu, pomysłowość interpretacji, dykcję, opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8b, Maja Bartoszewska, która zajęła III miejsce, a swoim występem wywołała wzruszenie publiczności. Uczennica usłyszała wiele słów uznania, a oprócz nagród rzeczowych otrzymała dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Maju, powodzenia!

autor Anna Pol

Sukces recytatorski naszej uczennicy

„ Jedna z tych ziemskich chwil proszonych, by trwały.”

W środę, 4 marca uczennice naszej szkoły: Maja Geppert (5a), Zuzanna Szczepańska (5g), Magdalena Foksińska(6f) i Ewa Różańska (7e) brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „ Szymborska i Miłosz poza granicami polszczyzny”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 15. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych, tj. uczniowie klas 4-6 i 7-8. Zadaniem pierwszych było zaprezentowanie utworu poetyckiego noblistów w języku ojczystym, natomiast od starszych uczniów wymagano recytacji w języku polskim oraz innym języku nowożytnym. Jury zwracało szczególną uwagę na dobór tekstu, dykcję, interpretację i ogólne wrażenie artystyczne.

Tym bardziej jest mi przyjemnie poinformować, że spośród licznej grupy recytatorów I miejsce w kategorii kl.4-6 zajęła Magdalena Foksińska, która zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Chwila”.

Magdo, wielkie gratulacje i kolejnych sukcesów recytatorskich!

Magdalena Ciesielska

Mały Mistrz Mowy 2020r

Małymi Mistrzami Mowy 2020r., którzy recytowali wiersze Jana Brzechwy zostali: Krystyna Dudziak kl. 1a i Maksymilian Dziedziński kl. 2c!
Drugie miejsce zajęli: Łucja Dranicka i Lena Skrzyniarz z kl. 1c.
Trzecie miejsce należy do Wiktora Mrozowskiego z kl. 1a.
Wyróżnienia otrzymali: Matylda Janicka, Maksymilian Guziwelakis kl. 2b i Aleksandra Głowacka kl. 3c.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Reszta zdjęć w galerii

Danuta Rega

Ekologia i…… sukces Koła Teatralnego „Próba”

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.”                                                                                                                                             Albert Einstein

26 lutego odbyła się w Pałacu Młodzieży kolejna edycja konkursu na mała formę sceniczną pod hasłem „Przyroda na wagę złota”. Koło Teatralne „Próba” z klasy 5g przygotowało sztukę zatytułowaną „ ZIEMIA- przestrogi i marzenia ”.

Z radością informujemy, że w kategorii klas 4-6 nasze przedstawienie znalazło się w gronie 4 finalistów. Ostateczne ogłoszenie wyników odbędzie się w czerwcu ,podczas gali podsumowującej miejskie konkursy i akcje ekologiczne , wtedy dowiemy się, na jakim miejscu uplasowali się uczniowie z naszej szkoły.

Gratulacje !

Jolanta Nadolna

TEATR MALUCHA i PRZYRODA NA WAGĘ ZŁOTA

W środę, 26 lutego 2020 r. TEATR MALUCHA wziął udział w konkursie na Małą Formę Sceniczną pod hasłem „PRZYRODA NA WAGĘ ZŁOTA”. Imprezę zorganizowało Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszczy we współpracy z Pałacem Młodzieży. Na scenie sali widowiskowej Pałacu Młodzieży wystąpiło blisko 500 dzieci i młodzieży z kilkudziesięciu placówek oświatowych.
Nasi aktorzy z kl. 2b i 2c przygotowali przedstawienie pt. "Świat woła o pomoc".
Miło nam poinformować, że TEATR MALUCHA znalazł się w gronie laureatów w kategorii klas I -III SP.

Gratulujemy małym aktorom!

Halina Papke. Małgorzata Trojanowska