„Klucz do świata magii” – ogólnopolski sukces Borysa i Filipa

„ Dobrze pisać, to znaczy czynić myśl widzialną.”

Bierce

„Uruchom wyobraźnię i zaproś czytelników do krainy pełnej niezwykłych stworzeń” -tak organizatorzy ogólnopolskiego konkursu literackiego zachęcali uczniów do udziału w tym twórczym przedsięwzięciu. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania, które przeniesie miłośników literatury, zwłaszcza fantasy, do innego wymiaru.

Z radością informuję ,że uczniowie klasy 8e : Filip Oleś i Borys Nawrocki znaleźli się w gronie laureatów X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Klucz do świata magii”. Za swoje opowiadanie - 15 stron! zatytułowane „ Ten, który niesie mrok” Borys otrzymał wyróżnienie , natomiast Filip zdobył III miejsce za pracę o intrygującym tytule „O niespełnionych marzeniach”.

Wielkie gratulacje dla mistrzów pióra!

Jolanta Nadolna

Rozgadane gzuby na barce Lemara

W czwartek, 4 kwietnia, na pokładzie zabytkowej barki Lemara odbyła się V edycja międzyszkolnego konkursu „Czy się odważę mówić w gwarze?” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 31, Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, Miejskie Centrum Kultury oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Przesłuchania trwały od godziny 10. Występy uczestników (uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych) oceniało profesjonalne jury w składzie: dziennikarka Urszula Guźlecka, wicedyrektor Marlena Mioduszewska, Adam Gajewski z MCK-u oraz Waldemar Bujny, organizator lekcji z gwarą bydgoską. Materiał z konkursu został zarejestrowany przez bydgoski oddział TVP.

Podczas konkursu, który brawurowo poprowadził Hubert Jagła z klasy 8e, uczniowie mogli obejrzeć pokaz mody z lat 20. przygotowany przez uczennice klasy 6a – Aleksandrę, Emilię, Oliwię, Zosię i Zuzię oraz wysłuchać nastrojowych szlagierów w wykonaniu Magdaleny Foskińskiej (5e) oraz Agnieszki Kubalewskiej (3bg).

Jury oceniało dobór tekstu, opanowanie pamięciowe, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Oto lista laureatów i wyróżnionych:

1. miejsce – Maja Bartoszewska ze Szkoły Podstawowej nr 31oraz Wojciech Świeciak z Gimnazjum Katolickiego

2. miejsce – Agata Kluz ze Szkoły Podstawowej nr 58oraz Olga Kołtyś z Gimnazjum Katolickiego

3. miejsce – Zuzanna Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 31oraz Iga Chudzińska z oddziałów gimnazjalnych Zespołu Szkół Handlowych

wyróżnienie – Maria Pawełkiewicz i Hanna Krajewska z Katolickiej Szkoły Podstawowej, Konstancja Siecińska ze Szkoły Podstawowej nr 56 oraz Oliwia Piątkowska z oddziałów gimnazjalnych Zespołu Szkół Handlowych

Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 31 oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!

Katarzyna Jarzembowska i Patrycja Kowalczyk

Podróże Zbigniewa Herberta - wyniki konkursu

W związku z realizowanym w szkole z programem „ Zbigniew Herbert - słowa i obrazy” odbył się konkurs dla uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjum: „Podróże Zbigniewa Herberta” lub „Podróże Pana Cogito”. Praca polegała na wykonaniu folderu geograficznego.

Miło mi poinformować, że:

I miejsce zdobyła Martyna Sas z 3bg,

II miejsce – Zuzia Madaj z 3bg

III miejsce – Mateusz Zatorski z 8e

wyróżnienia - Marysia Różąńska i Natasza Harasimowicz z 8e oraz Olek Sklorz z 5c

nauczyciel geografii : Bożena Dirbach

Wyniki konkursu Spring

I love the spring.
For every day
There's something new
That's come to stay.
Another bud
Another bird
Another blade
The sun has stirred.

W marcu 2019 dzieci z klas 1-3 wzięły udział w konkursie plastyczno-językowym o tematyce wiosennej. Otrzymałyśmy wiele pięknych, pomysłowych i starannych prac wykonanych różną techniką wraz z podpisami w języku angielskim. Po burzliwych naradach postanowiono wyróżnić następujących twórców:

Julia Hilińska 1b
Matylda Janicka 1b
Jordan Kisielewski 1b
Martyna Kuklińska 1b
Zofia Wojciechowska 1b
Marcelina Nietz 1c
Maja Zielińska 1c
Julia Cegiełka 2a

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplom i upominek. Wyróżnione prace można podziwiać  na tablicy na parterze.

Organizatorki: Anna Rydzyńska i Zuzanna Bekisz-Michalska

Good Handwriting

"If you are wise
You will organize
You handwriting always
To be the right size.
The shape is important
Round and neat
Using your hands
Not your feet".

22 marca 2019 odbyło się dyktando z języka angielskiego dla klas 4 i 5. Wzięło w nim udział bardzo dużo uczniów, którzy chcieli sprawdzić się w trudnej sztuce pisania ze słuchu z języka obcego. Najlepiej poradzili sobie:

z klas czwartych: Paweł Dębicki, Nadia Lewandowska, Maria Minkiewicz

z klas piątych: Magdalena Foksińska, Jacob Gruszka, Zofia Czarnecka, Aleksander Meysner

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału, a zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów językowych.

Agata Piskorz i Zuzanna Bekisz-Michalska
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe