MARATON ORTOGRAFICZNY – czyli edukacyjny bieg po tablet dotarł do mety

tablet ortografiaJęzyk jest głównym składnikiem tego złożonego pojęcia,

które obejmujemy wspólnym mianem: Ojczyzna.”

                                                                      Piotr Bąk  

W trakcie całego roku szkolnego 2018/2019 chętni uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w poszczególnych etapach konkursu ortograficznego w ramach programu edukacji polonistycznej. Głównym celem tej inicjatywy było doskonalenie znajomości ortografii i interpunkcji języka polskiego oraz zainspirowanie dzieci i młodzieży do systematycznego zdobywania wiedzy i umiejętności poprawnego pisania, a także do twórczego działania.

Nasi uczniowie przez dziesięć miesięcy zmagali się z pułapkami pisowni polskiej, zgłębiali liczne zasady, nie omijali też wyjątków. Korzystali z przygotowanych i eksponowanych w gablotach materiałów edukacyjnych, zapamiętywali, przetwarzali oraz prezentowali nabytą wiedzę w formie krzyżówek, testów, ćwiczeń, tekstów z lukami i innych podchwytliwych zadań.

W konkursie wzięło udział prawie 60 uczniów, którzy, żyjąc w świecie mediów elektronicznych, portali społecznościowych i wirtualnej rzeczywistości, nadal mają świadomość znaczenia poprawnej pisowni, a dzięki treningom związanym z naszym maratonem wykazują wrażliwość ortograficzną, a także wykształcili w sobie nawyk sprawdzania tekstu po napisaniu.

Do mety dobiegli najwytrwalsi – tytani w zmaganiach z polską ortografią:

I miejsce – Anna Błaszczyk z klasy 7b,

II miejsce – Antoni Bukowiński z klasy 6d,

III miejsce- Michalina Rega z klasy 7b.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 zwycięzcom zostały wręczone zasłużone, cenne nagrody ufundowane przez przyjazną takim przedsięwzięciom

firmę LOGON SA w Bydgoszczy.

Laureat I miejsca otrzymał wysokiej klasy tablet, a pozostali wyróżnieni przydatne powerbanki.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi w imieniu uczestników i organizatorów.

Wszystkim gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji :-)

autorki programu: Anna Pol, Jolanta Nadolna

Wyniki konkursu „Unia Europejska w pigułce”

flaga uniiKonkurs pt. "Unia Europejska w pigułce" dobiegł końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zgłoszone prace, które zaskoczyły nas zaangażowaniem i dbałością wykonania. 

Informujemy o wynikach konkursu:

I miejsce – Zuzanna Grochowska z kl. 3ag

II miejsce – Zuzanna Madaj z kl.3bg

III miejsce – Fryderyk Sobecki z kl. 3bg

Gratulujemy!

Marzena Marynowska i Aleksandra Wieczorek

W świecie wyobraźni , czyli jak zostać młodym twórcą…

            „Piszemy, by posmakować życia podwójnie”

                                                                Anais Nin

W maju odbyła się kolejna edycja konkursu, realizowanego w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego przez Szkołę Podstawową nr 62, „Twórca rodzi się w Tobie”. Zadaniem uczniów z klas 4-8, było napisanie książeczki i opatrzenie jej własnoręcznie wykonanymi ilustracjami. Stworzenie ciekawej historii na dowolny temat , wykazanie się znajomością różnych gatunków literackich, świadome posługiwanie się formami językowymi i wiedzą na temat elementów budowy książki to główne cele tego twórczego wyzwania.

Z wielką radością i satysfakcją informuję ,że Julia Jackowska z klasy 8 e zajęła I miejsce, a jej koleżanka z klasy Maja Piskow uplasowała się na III miejscu w tej edycji konkursu.

Gratuluję !

Jolanta Nadolna

Konkurs z techniki- makieta skrzyżowania

W konkursie na najpiękniejszą makietę skrzyżowania nagrodzono następujące prace:
1 miejsce - Oliwia Bednarska z klasy 4f
2 miejsce - Iga Piecyk z klasy 4 a
3 miejsce - Jakub Witoński 4c
 
Zdjęcia pozostałych prac w galerii
 
Agnieszka łysiak

Wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2019 i Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny 2018 cieszą nas wszystkich…

 

        ,,Nieważna jest wola zwycięstwa, wielu ją ma,

        ważna jest wola przygotowania się do zwycięstwa”.

 

 

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. 21 marca br. do kolejnej jużedycji konkursu, przystąpiło 146 uczniów naszej szkoły. Rozpiętość wieku uczestników była znaczna – od najmłodszych uczniów klas 2 – ŻACZKÓW, do KADETÓW z klasy trzeciej gimnazjum. Wyróżnionych zostało aż 18 uczniów, a największym osiągnięciem w szkole jest uzyskanie przez uczennicę kl.5e Zofię Klet tytułu laureata oraz   bardzo dobry wynik Anny Błaszczyk z kl.7b.

Wyróżnienia uzyskali:

Mateusz Antczak - 2a, Michał Jagodziński - 2b, Roksana Wawrzyniak - 2a, Antoni Morkowski - 3b, Ignacy Kurek - 3a, Jakub Pokrzywiec - 3a, Antonina Klet - 4e, Krzesimir Białczyk - 4c, Tadeusz Eluszkiewicz - 4g, Maja Geppert - 4a, Aleksandra Pietrewicz - 5a, Magdalena Foksińska - 5e, Antoni Bukowiński - 6d, Jakub Jasiewicz - 6b, Szymon Wiśniewski - 6b, Jagoda Nagórska - 8a, Borys Nawrocki - 8e, Patryk Waliszewski - 3a

Kolejnym konkursem, w którym brała udział duża grupa dzieci to popularny ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Konkurs ten pozwala nam diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Najlepsi uczniowie to:

Antonina Klet z 4e - uzyskanie dobrego wyniku

Zofia Klet z 5e - uzyskanie bardzo dobrego wyniku

Zofia Różalska z 6a - uzyskanie bardzo dobrego wyniku

Antoni Bukowiński z 6d - uzyskanie dobrego wyniku

Borys Nawrocki z 8e - uzyskanie dobrego wyniku

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy matematycznej.

Aneta Kwapich

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe