O zdrowym stylu życia wiedzą wszystko…

W piątek, 14 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs profilaktyczny zatytułowany „Zdrowy styl życia”. Nasza 3-osobowa reprezentacja w składzie: Wiktoria Belter, Daria Kubiś i Oliwia Lubowicz (klasa 8a) okazała się bezkonkurencyjna i wywalczyła 1. miejsce, potwierdzając, że prawdziwy sportowiec o tym, jak zdrowo żyć, wie naprawdę dużo.

Na sukces dziewcząt z pewnością złożył się także doping pani Danuty Regi, która podczas konkursu opiekowała się naszymi siatkarkami.

Gratulacje!

Katarzyna Jarzembowska

„Znaki na papierze”, czyli konkurs o Zbigniewie Herbercie

Życie i twórczość nietuzinkowego polskiego twórcy, znanego jako pan Cogito, stało się głównym tematem konkursu dla uczniów klas 4-8. Wykonanie folderu, port folio lub albumu o jednym z najwybitniejszych poetów XX wieku- Zbigniewie Herbercie było zadaniem uczestników. Pomysłowość i przepiękna szata graficzna przygotowanych prac wprawiła jury w nie lada zdumienie.

Z przyjemnością informujemy, że laureatami zostali:

I miejsce- Helena Skolimowska z klasy 5a

II miejsce- Julia i Emilia Lewandowskie z klasy 5a

III miejsce- Julia Durczak z klasy 4g

wyróżnienia: Ivan Saienko z klasy 5c i Maksymilian Migdał z klasy 4g

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w tym twórczym przedsięwzięciu

Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania programu ”Herbert- słowa i obrazy” w maju 2019 roku.

Jolanta Nadolna i Anna Pol

Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie

Dnia 6 grudnia odbyło się wręczenie nagród w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. W ogólnopolskim konkursie na kartkę dotykową wzięło udział ponad 220 dzieci z całej Polski. Tym bardziej cieszy, ze uczeń naszej szkoły Oliwier Lech (1 b) wśród tak ogromnej konkurencji zajął II miejsce. Zwycięzców wybierały dzieci niewidome. Ponadto nasza szkoła za przeprowadzenie kampanii społecznej na rzecz osób niewidomych otrzymała certyfikat szkoły przyjaznej ludziom z dysfunkcją wzroku. Relacja z wręczenia nagród w podanym linku: https://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomosci/19541_.html. Jako koordynator kampanii w naszej szkole serdecznie dziękuję uczniom oraz mamie ucznia z klasy 6b za udział i pomoc w organizacji dni Białej Laski.

Karina Romel-Gromacka

Wyniki konkursu „STOP CYBERPRZEMOCY!”

Konkurs "STOP CYBERPRZEMOCY!" został zakończony. Cieszymy się, że ujęcie tematu walki z niebezpieczeństwem w sieci został tak kreatywnie przedstawiony przez naszych uczniów. Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace i ogłaszamy laureatów:

I miejsce: Amelia Kurczewska z klasy 6ap

II miejsce: Wiktoria Frydrych z klasy 6ap

III miejsce: Julia Durczak z klasy 4gp

Gratulujemy!

Nagrody ufundowała Rada Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Wieczorek, Marzena Marynowska

Mistrz Savoir- Vivre 2018…. w SP nr 31

„Jak cię widzą, tak cię piszą” ,to główne przesłanie konkursu wiedzowego SZKOLNY MISTRZ SAVOIR- VIVRE . Jego celem było wyłonienie osób będących za pan brat z dobrymi manierami. Z przyjemnością informujemy, że laureatami „kulturalnych” potyczek zostali następujący uczniowie:

I miejsce: Klaudia Podolska z klasy 5c i Ksawier Krystowczyk z klasy 7c

II miejsce : Anastazja Malicka z klasy 7d

III miejsce: Julia Handzlik z klasy 5a i Amelia Kasprzak z klasy 7b

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrody znawcom savoir-vivre zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania IV edycji programu „Dobre maniery, łamią bariery”.

organizatorki : B. Dirbach i J. Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe