SUKCES MŁODYCH ANGLISTÓW

flagaZ przyjemnością informujemy o sukcesie Mikołaja Mrozowskiego z klasy 5g (II miejsce) oraz Jakuba Witońskiego z klasy 5c (wyróżnienie) w międzyszkolnym konkursie na „Świąteczny słowniczek obrazkowy w języku angielskim lub niemieckim” zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Bydgoszczy. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4 - 8. Ocenie podlegała pomysłowość, estetyka wykonania oraz poprawność językowa. W zmaganiach wzięło udział 200 uczniów bydgoskich szkół.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w konkursach języka angielskiego!

Jolanta Buczyńska

Poszli w ślady Rejewskiego

W środę, 15 stycznia, odbył się finał warsztatów szyfrowania. Spotkanie najlepszych drużyn z klas siódmych miało być nie tylko rywalizacją o najwyższe miejsce na podium, ale przede wszystkim okazją do poznania kolejnych technik szyfrowania, integracji i dobrej zabawy.

ATBASH, ROT13, Skytale – to tylko niektóre z technik szyfrowania, jakie poznawali uczestnicy zajęć. Pięć kolejnych rund sprawdzało umiejętności logicznego myślenia, odwoływało się także do podstawowych informacji z życia wielkiego bydgoszczanina – Mariana Rejewskiego.

Ponadgodzinna rywalizacja zakończyła się w dobrych humorach z następującymi wynikami:

- miejsce 1. zajęła klasa 7d w składzie: Antoni Bukowiński, Antonina Gaweł, Antonina Mikołajczyk, Aleksander Sikorski

- miejsce 2. przypadło w udziale klasie 7a, którą reprezentowały: Emilia Głowacka, Magdalena Karabasz, Aleksandra Michalak, Zofia Różalska

- miejsce 3. zajęła klasa 7e: Adam Frąckiewicz, Konrad Górny i Weronika Kordas

- miejsce 4. zdobyli uczniowie klasy 7b: Mateusz Drews, Wojciech Gajewski, Igor Węgrzyński oraz Szymon Wiśniewski

Drużyny – z rąk pani wicedyrektor Marleny Mioduszewskiej – otrzymały nagrody (m.in. łamigłówki, bilety wstępu do Pokoju Zagadek oraz słodycze). Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie niespodzianek.

Kolejne starcie szyfrantów już za rok!

Katarzyna Jarzembowska, Ewa Lewalska

Symbole mojego regionu - nagrody rozdane.

operagaska

W dniu 3.12.2019 dwoje naszych uczniów uczestniczyło w uroczystym wręczeniu nagród za konkurs „Symbole mojego regionu”, który został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Nagrodzone dzieci to Filip Olszewski, który zajął I miejsce oraz Matylda Janicka, która zdobyła wyróżnienie.

Karina Romel-Gromacka

Świąteczny Konkurs Pięknego Czytania

Niezwykłą dbałością o piękno języka ojczystego z całą pewnością wykazali się uczniowie naszej szkoły,  którzy w magicznej scenerii i świątecznej atmosferze interpretowali teksty polskich poetów związane z Bożym Narodzeniem w ramach konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych w Bydgoszczy. Dużym sukcesem zakończyły się prezentacje Mai Bartoszewskiej- zwyciężczyni konkursu oraz Oli Michalak- zdobywczyni drugiego miejsca. Szkołę Podstawową nr 31 reprezentowali też Ewa Różańska i Antek Bukowiński.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wymarzonych świąt.

Wasze polonistki:)

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „HARE & HOUNDS”

Z przyjemnością ogłaszam wyniki tegorocznego Konkursu Języka Angielskiego „Hare & Hounds” dla klas piątych:

I miejsce – klasa 5d, dla której zwycięstwo wywalczyli: Aleksandra Gawlik i Marcin Dokucki,

II miejsce – klasa 5e – w składzie: Antonina Klet i Aleksander Olender

III miejsce – klasa 5b – reprezentowana przez: Weronikę Lewińską i Marcelinę Ostrowską.

Serdecznie gratuluję oraz życzę dalszych sukcesów w konkursach języka angielskiego!

Jolanta Buczyńska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe