Rozstrzygnięcie konkursu "Mój plan pokoju"

Uczniowie klas czwartych licznie brali udział w tym konkursie, wykonali przepiękne modele pokojów oraz ich plany. Każda praca była starannie i z pomysłem wykonana, dlatego wybór tych trzech najlepszych miejsc był szczególnie trudny. Wszyscy zasługują na pochwałę i nagrody, jednak musiałam wyłonić uczniów podium:
I miejsce- Ivan Saienko z klasy 4c,
II miejsce- Tomasz Czapiewski z klasy 4e,
III miejsce- Zofia Czarnecka z klasy 4e.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Anna Pawełkiewicz

„Patroni naszych ulic” nie mają przed nią tajemnic

We wtorek, 19 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 64 na Osowej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji międzyszkolnego konkursu, do którego zostali zaproszeni uczniowie z klas 4-7.

Celem konkursowych zmagań jest pogłębianie wiedzy o mieście oraz budzenie zainteresowania historią i kulturą własnego środowiska, regionu i kraju. Głównym zadaniem uczestników było poznanie najważniejszych wiadomości dotyczących życia patronów, a także świadomość tego, w jakiej dzielnicy Bydgoszczy znajduje się ulica ich imienia. Na liście obowiązkowej znalazło się 18 nazwisk, m.in. Leon Barciszewski, Jan Biziel, Ignacy Jan Paderewski, Marian Rejewski czy Jerzy Sulima-Kamiński. Spośród uczestników 3. miejsce udało się zdobyć uczennicy klasy 6ap – Marcie Łuce. Gratulujemy wiedzy!

Katarzyna Jarzembowska

Specjalistka od metafor

W poniedziałek, 18 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 20 odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego konkursu poetyckiego „Metaforiada” 2018. Drugi rok z rzędu 1. miejsce zajęła w nim uczennica klasy 7ap – Oliwia Lubowicz.

Głównym zadaniem miało być stworzenie wiersza o dowolnej tematyce, w którym pojawią się ciekawe środki artystycznego wyrazu – przede wszystkim metafory. Oceniano pomysłowość wypowiedzi, sposób wyrażenia emocji, zastosowanie poetyzmów, poprawność językową i ogólne wrażenie artystyczne. Oliwia napisała wiersz, w którym poskarżyła się na trud nauki… matematyki. Całość ubrała w metafory i tak stanęła na najwyższym miejscu podium. Gratulacje!

Katarzyna Jarzembowska

Wenecja Bydgoska - konkurs szkolny

wenecja3wenecja1wenecja2

Wyniki konkursu:

I miejsce - Daria Kubiś - 7a

II miejsce - Marta Strzyżewska - 6a

III miejsce - Iryna Zherebukh - 6a

Joanna Grabowska

Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego - Dyktando z języka angielskiego dla klas 4

englishI miejsce zajął Jacob Gruszka z klasy 4b

II miejsce – Albert Stankiewicz z klasy 4b

III miejsce – Jakub Tomaszewski z klasy 4d

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału.

Agata Piskorz

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe