Maraton ortograficzny – meta

„ W lipcu będziemy zajadać dojrzałe jeżyny , porzeczki i truskawki,

Niejeden wyciągnie z piwnicy plażowe zabawki.

Nawet najbardziej niegrzeczny spakuje kalendarz, wachlarz i bagaż nieduży,

który niewiele waży i również nie ciąży w podróży.”

-  Miłosz Wollandt ( fragment)

Miło nam ogłosić, że uczestnicy MARATONU ORTOGRAFICZNEGO po raz drugi szczęśliwie, choć z nieprzewidzianymi trudnościami, bo w maseczkach i z płynem odkażającym w kieszeni, dotarli do mety.

Oto lista nagrodzonych, dla których zasady ortograficzne nie są już tak wielką tajemnicą:

I miejsce - Zofia Różalska klasa 7a,

II miejsce- Anna Błaszczyk klasa 8b i Anastazja Malicka klasa 8d,

III miejsce- Michalina Rega klasa 8b,

wyróżnienie -Zuzanna Szczepańska klasa 5g.

Jury przyznało jeszcze nagrodę specjalną Miłoszowi Wollandtowi z klasy 5c za rozgrywkę finałową, wiersz zawierający najwięcej pułapek ortograficznych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

W sprawie odbioru nagród organizatorzy skontaktują się z laureatami konkursu indywidualnie.

Anna Pol i Jolanta Nadolna

Wojewódzki Konkurs Matematyczny Liga Zadaniowa - podsumowanie

W tym roku szkolnym z powodu ‎Pandemii COVID-19 odbyły się tylko dwa etapy. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się we wrześniu 2020r.

Z radością informujemy , że wśród nagrodzonych są uczniowie naszej szkoły:

Zofia Klet z kl.6e - I miejsce

Antoni Puszakowski z kl.6c – II miejsce

Martyna Wystempska z kl.6f – III miejsce

Aleksander Meysner z kl.6f- III miejsce

Magdalena Foksińska z kl.6f - wyróżnienie

Aleksandra Pietrewicz z kl.6a - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy !!!

Aleksandra Droż

ANNA BŁASZCZYK - PORTRET LAUREATKI

„Wrodzony talent jest jak siła dla sportowca. Można urodzić się z większymi lub mniejszymi zdolnościami. Ale nikt nie zostaje sportowcem tylko i wyłącznie dlatego, że urodził się wysoki, silny lub szybki. Tym, co czyni kogoś sportowcem, jest praca, praktyka i technika.” - Carlos Ruiz Zafón

Znany na całym świecie pisarz, mistrz powieści grozy, Stephen King, napisał kiedyś, że talent to rzecz cudowna, ale nie posłuży temu, komu brak wytrwałości.

Rzeczywiście, sam talent nie gwarantuje sukcesu, potrzeba jeszcze działania, wielu żmudnych godzin spędzonych nad swoim zadaniem, cierpliwości i naprawiania własnych błędów do skutku.

I właśnie tej niezwykłej energii nigdy nie brakowało naszej uczennicy, Ani Błaszczyk, która po wielu sukcesach osiągniętych w kolejnych latach edukacji w mistrzowskim stylu zakończyła swoją przygodę ze Szkołą Podstawową nr 31 w Bydgoszczy.

Z wielką dumą informujemy, że uczennica klasy 8b w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego oraz laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Jest także stypendystką projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ania w wolnym czasie najchętniej przenosi się w świat książek fantasy i science fiction, słucha muzyki heavymetalowej oraz ogląda ulubione seriale. Jest wierną fanką „Gwiezdnych wojen” , a także superbohaterów z komiksów Marvela i DC. Zapytana o słabości zdecydowanie stwierdza, iż pochłania zbyt duże ilości lodów, a podczas spotkań z przyjaciółmi zbyt mocno się rozgaduje:)

Z gratulacjami łączymy życzenia szczęścia i dalszych sukcesów w edukacyjnej podróży:)

Anna Pol, Ewa Lewalska

TEATR MALUCHA I PRZYRODA NA WAGĘ ZŁOTA

15 czerwca ogłoszono oficjalne wyniki rywalizacji bydgoskich placówek oświatowych w ekologicznych projektach realizowanych przez Miasto Bydgoszcz. Jednym z projektów był przegląd na małą formę sceniczną PRZYRODA NA WAGĘ ZŁOTA.

W lutym na scenie w Pałacu Młodzieży zaprezentowało się około 500 młodych artystów z kilkudziesięciu szkół i przedszkoli. Każdego roku młodzi twórcy zaskakują  pomysłem, aranżacją i scenografią, sposobem prezentacji oraz wrażliwością. Jak zawsze było pięknie, ekologicznie i inspirująco.

Nasz TEATR MALUCHA wziął udział w przeglądzie i przygotował przedstawienie „Świat woła o pomoc!”.
Miło nam poinformować, że aktorzy z kl. 2b i 2c zajęli III miejsce w kategorii klas I-III.

Gratulujemy!

Halina Papke. Małgorzata Trojanowska

Święto Flagi- konkurs szkolny

Z okazji Święta Flagi obchodzonego 2 maja odbył się konkurs, którego zadaniem było napisanie oraz pokazanie, jak obchodzimy święta państwowe. Uczniowie przesyłali zdjęcia, które możecie obejrzeć.

Joanna Lipowicz- Jagodzińska i Patrycja Kowalczyk
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe