Moda nie tylko szkolna, czyli jak zawsze dobrze wyglądać

„Styl – każdy kto go ma, posiada coś niezwykle ważnego: oryginalność”

„Stroje na różne okazje” to  propozycja konkursu, dla tych uczniów z klas 4-7, którzy interesują się modą. Otrzymałyśmy ciekawe i niekiedy zaskakujące filmiki oraz prezentacje multimedialne o tym, jak należy wyglądać np. podczas uroczystości szkolnych i rodzinnych, zawodów sportowych, spotkań z rówieśnikami czy na co dzień w szkole.

Tym razem jury , któremu przewodziła pani wicedyrektor Marlena Mioduszewska, postanowiło wyróżnić i uhonorować między innymi przedstawicielki klasy 4a, które zdominowały podium:

I miejsce: Antonia Budzik i Karolina Stróżyńska

II miejsce: Julia Handzlik i Julia Nowicka

III miejsce: Wiktoria Mojsiej

wyróżnienia: trzyosobowa żeńska grupa z klasy 5d i sześcioosobowa silna grupa męska z…klasy 5d.

Dziękujemy uczniom za udział i wielką kreatywność .

Gratulujemy nagrodzonym i niebawem, w maju, zaprosimy wszystkich laureatów konkursów na uroczyste podsumowanie III edycji programu „Dobre maniery, łamią bariery”

Poetycko o Irenie Sendlerowej

Organizatorzy VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Czyniłam ludzką powinność” wybrali grono laureatów.

Spośród nadesłanych 26 wierszy, które swoją dojrzałością i niezwykłą wrażliwością urzekły jury, wybrano pięć na poziomie klas 4-7 i pięć na poziomie klas gimnazjalnych.

Warunkiem uczestnictwa było napisanie utworu związanego z tematem konkursu. Uczniowie mieli podjąć próbę poetyckiego opisu dokonań bohaterki roku 2018 – Ireny Sendlerowej, nawiązując do faktów z jej życia lub stworzyć wiersz promujący wartości bliskie bohaterom II wojny światowej.

W gronie zwycięzców klas 4-7 szkoły podstawowej znaleźli się (w kolejności alfabetycznej):

Aleksandra Bocian – klasa 4, Szkoła Podstawowa nr 56

Oliwia Dębska –klasa 7, Szkoła Podstawowa nr 2

Jagoda Papke – klasa 6, Szkoła Podstawowa nr 25

Zuzanna Siewierska – klasa 6 Szkoła Podstawowa nr 56

Maja Szeremet – klasa 6 Szkoła Podstawowa nr 62

Zaś grono laureatów gimnazjum powiększyli:

Jędrzej Chodor – klasa 3, Szkoła Podstawowa nr 36 (z klasami gimnazjalnymi)

Martyna Osial – klasa 3, Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie

Alicja Snopko – klasa 3, Zespół Szkół nr 16

Jędrzej Wasielewski – klasa 2, Gimnazjum Katolickie

Aleksandra Wilk – klasa 2, Szkoła Podstawowa nr 30 (z klasami gimnazjalnymi)

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 13.30 w Szkole Podstawowej nr 31, ul. Karłowicza 2Zapraszamy laureatów wraz z opiekunami!

Omnibus za nami

W tym roku ponad 30 uczniów naszej szkoły przystąpiło do zmagań w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Omnibus”. Odbył się on środę, 11 kwietnia.

Sam konkurs ma na celu promocję uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzację literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Pozwala również zbadać potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

Uczniowie pracowali z testami 45 minut, a ich wyniki poznamy za około 6 tygodni. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki reprezentantów naszej szkoły.

Katarzyna Jarzembowska

Specjaliści od Kosika

W środę, 11 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się finał Miejskiego Konkursu Literackiego „Książka – najwierniejszym towarzyszem w podróży życia”. Uczniowie naszej szkoły zajęli 3. miejsce w tych niełatwych, dwuetapowych zmaganiach.

W tym roku organizatorzy zaproponowali lekturę trzech książek Rafała Kosika, autora powieści science-fiction dla młodzieży. Do konkursu zaproszono uczniów klas 4-7 szkół podstawowych, którzy pracowali w 2-osobowych zespołach. Najpierw musieli rozwiązać test z zadaniami sprawdzającymi znajomość trzech lektur z cyklu przygód „Felix, Net i Nika…”. Następnie – wykonać autorski komiks pt. „Przygody nie z tej Ziemi w naszej szkole, na osiedlu, w Bydgoszczy” promujący takie wartości, jak: przyjaźń, dobro, współczucie czy wzajemna pomoc.

Okazało się, że Konrad Kłosowicz i Adam Kwapich, uczniowie klasy 5dp, zajęli 3. miejsce, wykazując się świetną znajomością książek i świetnym talentem rysowniczym. Ich komiks „Jak to Adamix i Konradix z Herkulesem walczyli” spodobał się na tyle, że pozwolił stanąć na podium. Gratulujemy!

Katarzyna Jarzembowska

Wyniki konkursu Spring

Kochane pierwszaki i przedszkolaki!

Spring, spring is coming soon,
Grass is green and flowers bloom,
Birds returning from the south,
Bees are buzzing all about,
Leaves are budding everywhere,
Spring, spring is finally here!

Dziękujemy za liczny udział w konkursie z języka angielskiego Spring. Otrzymałyśmy wiele starannych, ciekawych i niezwykle pomysłowych prac z poprawnie podpisanymi wyrazami. Po burzliwej naradzie jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Klasy pierwsze:
I miejsce Natasza Kania z klasy 1c
II miejsce Juliusz Frydrych z klasy 1b
III miejsce Kacper Lewiński z klasy 1b
Wyróżnienie Wiktoria Piekarska z klasy 1b

Przedszkola
I miejsce Maria Błasiak Przedszkole nr 80 grupa Wiewiórki
II miejsce Lena Łomaszewicz-Smolińska Przedszkole nr 80 grupa Wiewiórki
III miejsce Blanka Dądela Przedszkole nr 48 Pod Sosnami oraz Emil Oleszko Przedszkole nr 48 Pod Sosnami
Wyróżnienie Zofia Irlik Przedszkole Mały Poliglota

Wszystkie wyróżnione prace można podziwiać na parterze naszej szkoły.

Gratulujemy!!!

organizatorki konkursu: Zuzanna Bekisz-Michalska i Anna Rydzyńska