W drodze na estradę...

17 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach odbył się finał konkursu piosenki "W drodze na estradę".
Naszą szkołę w kategorii Gimnazjum reprezentowały dwie uczennice klasy 1bg, Agnieszka Kubalewska oraz Wiktoria Sas, które brawurowo wykonały utwory All I was Johna Legend oraz Przyjdzie taki dzień Kasi Popowskiej.

autor: Przemysław Rajewski

Metaforiada ponownie „nasza”

13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Metaforiada 2017”. Oliwia Lubowicz z klasy 6ap zdobyła I miejsce w tych poetyckich zmaganiach.

To już jeden z ostatnich konkursów polonistycznych, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na połowę czerwca. Jego celem było kształtowanie wrażliwości poetyckiej i umiejętność posługiwania się środkami stylistycznymi – zwłaszcza wymagającymi metaforami. Nasza laureatka napisała wiersz o dwóch bydgoskich postaciach – Łuczniczce i Przechodzącym przez rzekę. Całość ujęła w formę zgrabnego wiersza.

Gratulacje i połamania pióra podczas kolejnych zmagań konkursowych!

Katarzyna Jarzembowska

PODSUMOWANIE PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH O TADEUSZU KOŚCIUSZKO I JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

W minioną środę, 14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie programu edukacyjnego pt. "Kościuszko- rycerz wolności, równości i braterstwa", oraz konkursów, zrealizowanych w I półroczu w ramach projektu pt. "Bohaterowie w naszej pamięci, czyli 2017 rokiem Patrona Szkoły- Marszałka Józefa Piłsudskiego".

Laureaci konkursów poświęconych dwóm Wielkim Polakom, które odbyły się w naszej szkole zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami w postaci m. in.  książek, kubków oraz przyborów szkolnych.

Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół nr 10 za sfinansowanie  nagród.

Nauczyciele zaangażowani w projekty:
J. Nadolna, J. Lipowicz- Jagodzińska, B. Dirbach, M. Marynowska, K. Dąbrowska, P. Kowalczyk, J. Grabowska

TEATR MALUCHA na XVI Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków i Piosenek o tematyce ekologicznej

TEATR MALUCHA, 31 maja, wziął udział w XVI Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków i Piosenek o tematyce ekologicznej, który odbył się w Kujawsko - Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.
Aktorzy z kl. 2bp i 2cp przygotowali przedstawienie pt. "Nasze miasto jest na B".
Miło nam poinformować, że zespół zajął II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Gratulujemy malym aktorom i życzymy dalszych sukcesów!

Halina Papke, Małgorzata Trojanowska

Szkolny Konkurs Poprawnej Pisowni dla kl. 2-3 WIOSENNA ORTOGRAFIA

ortografia3

We wtorek, 13 VI, odbył sie finał Szkolnego Konkursu Poprawnej Pisowni dla uczniów kl. 2-3 pod hasłem WIOSENNA ORTOGRAFIA.

Laureatami konkursu zostali:
- Zuzanna Szczepańska - kl. 2ap