Potyczki na słowa, czyli mój język świadczy - laureaci szkolnego konkursu

Z przyjemnością informuję, że zwycięzcami konkursu , który polegał na przygotowaniu oryginalnej , o ciekawej szacie graficznej, gazetki pod hasłem „Potyczki na słowa , czyli mój język świadczy o mnie” zostali:

I miejsce: Katarzyna Gajownik z klasy 4d

II miejsce: Nela Wiśniewska z klasy 4d i Kamil Jagodziński z klasy 7c

III miejsce : Alicja Korytkowska z klasy 4d i Maksymilian Migdał z klasy 7g

Zwycięzcy otrzymają nagrody podczas uroczystego zakończenia VII edycji programu „Dobre maniery, łamią bariery”, a wszyscy uczestnicy punkty plusowe do zachowania.

Dziękuję, że jesteście kreatywni i bawicie się językiem polskim! Wasze prace będzie można podziwiać na holu – II piętro.

 

Jolanta Nadolna

IX Międzynarodowy Konkurs Literacki „Młodzież pisze wiersze” - Berlin 2021

pisanie06„ Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca złamane, jak jakieś drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba, żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować i po nich zostaje piękno naszego świata…”

Krystyna Siesicka

     

       Prawie 200 uczennic i uczniów z Polski, Niemiec, Litwy i Luksemburga wzięło udział w poetyckim przedsięwzięciu zorganizowanym w maju przez  Polski Instytut Kultury oraz Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie. Obrady jury, jak pisali jego członkowie: pisarze, dziennikarze, aktorzy i nauczyciele, były pełne  emocji i wzruszeń, szczerego śmiechu oraz poważnej zadumy.  Z wielką radością informuję,  że wiersz „Moja miłość” napisany przez Mikołaja Mrozowskiego z klasy 6g otrzymał wyróżnienie w tej edycji konkursu.

Wielkie gratulacje!

Jolanta Nadolna

Maraton ortograficzny, czyli edukacyjny bieg po tablet – meta !

     Miło nam ogłosić, że uczestnicy MARATONU ORTOGRAFICZNEGO po raz trzeci szczęśliwie, choć w wersji online, dotarli do mety. 

Oto laureaci, dla których wszystkie zasady ortograficzne i inne pułapki z zakresu pisowni wyrazów nie już są żadną tajemnicą:

 

I miejsce: Michalina Handzlik z klasy 8a

II miejsce: Zuzanna Szczepańska z klasy 6g

III miejsce: Martyna Sonnak z klasy 8e

 

Upominki dla zdobywczyń II i III miejsca przygotowała bydgoska firma LOGON S.A. , natomiast nagrodę główną dla zwyciężczyni ufundowała w tym roku Rada Rodziców. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już we wrześniu. Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

 

Anna Pol i Jolanta Nadolna

Najlepsze wyniki w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2021

22 kwietnia 2021r. odbyła się 30 edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Tym razem ponad 100 uczniów klas II-VIII rozwiązywało zadania konkursowe online. Oto najlepsze wyniki w szkole:

1. Jan Franczak 2a

2. Tomasz Ormiński 3b

3. Maksymilian Dziedziński 3c

4. Jakub Rusin 4e

5. Aleksandra Głowacka 4a

6.Mateusz Antczak 4f

7.Oliwia Białkowska 4a

8.Michalina Bazela 6f

9.Aleksandra Gawlik 6d

10.Zuzanna Szczepańska 6g

11.Oliwia Bednarska 6f

12.Antonina Klet 6e

13. Weronika Różalska 7f

14. Zofia Klet 7e

15. Zofia Różalska 8a

16.Wiktoria Frydrych 8a

Serdecznie gratulujemy sukcesu najlepszym jak i pozostałym uczniom. Zachęcamy wszystkich do rozwiązywania łamigłówek logiczno – matematycznych, by w następnym roku zdobywać nagrody w konkursie Kangur.

A.Kwapich, H.Papke,H.Szarkowska

Powiatowy konkurs poetycki „Jednego wiersza”

         „Poezja jest wtedy, gdy emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa”.

                                                                                                                          Robert Frost

         Przedsięwzięcie poetyckie, które zaproponował młodym twórcom Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, skierowane było do uczniów pragnących swoje uczucia i marzenia przedstawić w formie wiersza o dowolnej tematyce. O małych i wielkich radościach, o smutkach, kotku czy papudze pisali uczestnicy konkursu. Z radością informuję, ze dwoje uczniów z klasy 6g zostało jego laureatami. Mikołaj Mrozowski zajął I miejsce , a Zuzanna Szczepańska uplasowała się na II miejscu.

Wielkie gratulacje dla naszych poetów!

Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe