Metaforiada ponownie „nasza”

 

13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Metaforiada 2017”. Oliwia Lubowicz z klasy 6ap zdobyła I miejsce w tych poetyckich zmaganiach.

To już jeden z ostatnich konkursów polonistycznych, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na połowę czerwca. Jego celem było kształtowanie wrażliwości poetyckiej i umiejętność posługiwania się środkami stylistycznymi – zwłaszcza wymagającymi metaforami. Nasza laureatka napisała wiersz o dwóch bydgoskich postaciach – Łuczniczce i Przechodzącym przez rzekę. Całość ujęła w formę zgrabnego wiersza.

Gratulacje i połamania pióra podczas kolejnych zmagań konkursowych!

 

Katarzyna Jarzembowska  

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Metaforiada ponownie „nasza”