„ Poezja – drogą do marzeń”- spotkanie na scenie w Pałacu Młodzieży

  

          „Poezja, to tworzenie pięknych zdań.” 

                                            Tadeusz Peiper

Dwudziesty trzeci   raz  uczniowie  szkół podstawowych  mogli wziąć udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim  organizowanym przez Pałac Młodzieży . Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie  tekstów  polskich poetów, zwłaszcza  tych mniej popularnych. W tej edycji piękne strofy o marzeniach, szczęściu  i uśmiechu były głównym tematem występów. Naszą szkołę  reprezentowali  następujący uczniowie:  Maja Bartoszewska z  6bp, Hubert Jagła z 7ep, Aleksandra Michalak z 5ap,  Milena Rezmer z klasy 6dp   oraz  Ewa Różańska  z  5bp. W  minioną  sobotę  kilkudziesięciu  recytatorów  starało się o wejście do  kolejnego etapu  tego konkursu. Jesteśmy dumni, że  w  grupie  najlepszych  interpretatorów  poezji , po pierwszym etapie, znalazło się  trzech  naszych  reprezentantów: Maja, Ewa i Hubert  3 grudnia  2017 roku  kolejny raz  wystąpią na deskach sceny  w   Pałacu Młodzieży, aby walczyć o wejście do finału  i wystąpić  w koncercie laureatów .

Wszystkim uczniom gratuluję  i  oczywiście  mocno trzymam  kciuki :)

Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe „ Poezja – drogą do marzeń”- spotkanie na scenie w Pałacu Młodzieży