Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego nagrodzeni

W poniedziałek, 6 listopada, odbyła się gala podsumowująca VI edycję konkursu literacko-plastycznego „W malarskim obiektywie Augusta Renoira” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 31 oraz Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy.

Zadaniem dla uczniów ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych było napisanie rozmowy między bohaterami z płócien wielkiego mistrza, a w części plastycznej – ujęcie chwili z dnia codziennego w impresjonistycznej formie. Galę uświetnili swoją obecnością wicedyrektor SP nr 31 pani Marlena Mioduszewska oraz prorektor KPSW prof. Janusz Kutta. O oprawę muzyczną zadbał pan Przemysław Rajewski wraz z uczennicami klasy 2bg – Agnieszką Kubalewską i Wiktorią Sas. Najlepsze prace literackie z podziałem na role odczytały Jagoda Nagórska i Malwina Michalska z klasy 7ap.

W części literackiej nagrodzono siedmioro uczestników:

I miejsceEllen Kuźma z byłego Gimnazjum nr 38 w Bydgoszczy oraz Maja Kukla ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Bydgoszczy

II miejsceKinga Dulęba z byłego Gimnazjum nr 6 MS, Adrian Skowroński z byłego Gimnazjum nr 9 oraz Maria Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy

III miejsceZuzanna Serafin ze Szkoły Podstawowej w Łowinku oraz Mateusz Muślewski z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Sokrates w Bydgoszczy

W części plastycznej nagrodzono dziewięcioro uczniów:

I miejsceKornelia Kicińska ze Szkoły Podstawowej nr 65 i Sara Gniecka ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy

II miejsceNatalia Welz z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy

III miejsceEwa Kęcik ze Szkoły Podstawowej w Łochowie oraz Martyna Łyczywek ze Szkoły Podstawowej w Łowinku

wyróżnienia:

Alicja Kaczmarczyk i Oliwia Filipczak ze Szkoły Podstawowej w Łochowie, Zuzanna Serafin ze Szkoły Podstawowej w Łowinku oraz Julia Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 41

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców SP nr 31 oraz Hurtowni Papierniczej „Beniamin” za ufundowanie nagród, a KPSW za słodki poczęstunek. Wszystkim laureatom gratulujemy raz jeszcze, zapraszając na przyszłoroczną edycję.

Joanna Grabowska, Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego nagrodzeni