Znamy Mistrza savoir- vivre w SP nr 31

 

 

„Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie.”

Antoni Słonimski

 

Czy jestem za pan brat z dobrymi manierami? Na to pytanie odpowiedzieli  sobie uczestnicy naszego szkolnego konkursu. W  związku  z realizacją  III  edycji programu  „Dobre maniery, łamią bariery” odbyły się zmagania z trudną materią, jaką niewątpliwie jest ……..kultura osobista.  Zawodnicy  musieli  wykazać się rozległą wiedzą  z zakresu zasad  savoir-vivre  dotyczących między innymi  nakrywania i  podawania do stołu, form towarzyskich, netykiety  oraz potraw, które chętnie gotują i jedzą  mieszkańcy Europy. Jury  pod przewodnictwem pani  wicedyrektor  Marleny Mioduszewskiej , po burzliwej  naradzie ,wyłoniło laureatów. Miło nam poinformować, że spośród drużyn z klas: 4a, 5d, 6a, 6b,7a, 7b,7c, 7e  najlepsi okazali się przedstawiciele z klasy 7e w składzie: Julia Jackowska, Maja Piskow i Daria Zienkiewicz. Laureatami  II miejsca została drużyna z klasy 7c : Mateusz Lewandowski, Piotr Rozpłochowski  i  Piotr Piasecki. Natomiast  III lokatę zdobyli uczniowie z klasy 5d: Antek Bukowiński , Karolina Ojewska  i  Błażej Wasilewski   oraz  klasy 7b  w składzie: Monika Nalazek, Maria Różańska i Natasza Harasimowicz . Przedstawiciele klas: 4a, 6a, 6b i 7a zdobyli wyróżnienia . Nagrody  zwycięzcom zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania tej edycji programu „Dobre maniery, łamią bariery”. Wszyscy uczestnicy , którzy podjęli to kulturalne wyzwanie, otrzymali  punkty plusowe do zachowania i słodką  niespodziankę. Bardzo dziękujemy za emocje ( zwłaszcza podczas konkurencji, która polegała na zawiązaniu krawata) i oczywiście za udział w konkursie.  Zachęcamy  do uczestnictwa w kolejnym  naszym  przedsięwzięciu  w grudniu, tuż przed świętamiJ

Zapraszamy do galerii.

organizatorki : Bożena Dirbach  i  Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Znamy Mistrza savoir- vivre w SP nr 31