Bydgoszcz... w roli głównej

bydgoszcz w roli glownej      

            ,,Nasze miasto można opiewać w wielu tonacjach.” 

                                                                         T. Nowakowski

                                                                      

           Z okazji 100-lecia urodzin pisarza Tadeusza Nowakowskiego odbyła się w IX Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy doniosła uroczystość  nadania szkole  jego imienia. Z tej okazji zorganizowano szereg przedsięwzięć, między innymi  Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenie”. Patronat  nad  tym  przedsięwzięciem objął  Kujawsko –Pomorski Kurator  Oświaty oraz „Gazeta Wyborcza” i „Express Bydgoski”.  Recytatorzy  z naszej szkoły, kolejny raz, zdominowali podium. Maximilian Rak z klasy 3cg zajął  I  miejsce, Martyna Bardyga z klasy 3ag  uplasowała się na III miejscu . Wśród  przedstawicieli szkół podstawowych nasz reprezentant Hubert Jagła z klasy 7ep  również był  najlepszy i  zdobył  I miejsce. W kolejnym , tym razem twórczym przedsięwzięciu , też okazaliśmy się bezkonkurencyjni. Z przyjemnością  informuję, że  uczennice naszej szkoły zostały  laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Urzeczenia bydgoskie”. W  kategorii szkół podstawowych Zuzanna Fundameńska z klasy 6ap zajęła III miejsce, natomiast Martyna Mroczek z klasy 2ag  uplasowała się na I miejscu, a jej koleżanka  z klasy, Kinga Dulęba na miejscu  III. Nagrody wszystkim laureatom wręczała zastępca prezydenta Miasta Bydgoszczy pani Iwona Waszkiewicz, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik oraz syn patrona IX LO pan Marek Rafael Nowakowski.

Wielkie  gratulacje dla zwycięzców ;)

 Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Bydgoszcz... w roli głównej