Pan Kleks bez tajemnic

We wtorek, 23 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 48 odbył się drużynowy konkurs sprawdzający znajomość „Akademii pana Kleksa” – jednej z najbardziej ulubionych lektur szkolnych. Nasz dwuosobowy team w składzie Klaudia Podolska (4cp) i Julia Teske (4ap) okazał się bezkonkurencyjny.

Dziewczęta wykazały się świetną znajomością lektury, musiały też wykonać wiele zadań praktycznych, np. przyszyć guzik czy ułożyć z wełny najbardziej pomysłowe inicjały pana Kleksa, a nawet przebyć specjalny tor przeszkód. Spośród siedmiu reprezentacji nasza okazała się najlepsza niemal we wszystkich konkurencjach, zajmując – po bardzo emocjonującej i długiej walce – I miejsce.

Dodatkowo rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs literacki, w którym uczeń klasy 4cp – Aleksander Sklorz wywalczył III miejsce, pisząc opowiadanie twórcze „Moja przygoda w Akademii pana Kleksa”.

Gratulujemy!

Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Pan Kleks bez tajemnic