Grand Prix Ogólnopolskiej Stypendiady Polonistycznej dla naszej szkoły

puchar grandprixW grudniu trzydziestu uczniów z klas 4-7 SP kolejny wzięło udział w Ogólnopolskim Stypendialnym Projekcie Edukacyjnym STYPENDIADA POLONISTYCZNA . Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja twórczości znanych pisarzy , w tym roku uczestnicy stypendiady zmierzyli się między innymi z utworami Kornela Makuszyńskiego .Poza tym uczniowie sprawdzili swoją znajomość zasad ortografii i umiejętności ich stosowania w praktyce.

 

Z radością informujemy, że wśród uczniów szkoły podstawowej laureatkami tej edycji zostały: Maja Michalska z klasy 7ap, która w konkursie ortograficznym zajęła II miejsce oraz Daria Zienkiewicz z klasy 7ep - zdobywczyni wyróżnienia.

 

Pozostali uczniowie co prawda nie stanęli na podium ,ale niektórzy uczestnicy zdobyli wysokie noty, jedynie kilku punktów zabrakło im do uzyskania tytułu finalisty. Fakt ten sprawił, że po raz pierwszy zajęliśmy II miejsce w Polsce i otrzymaliśmy Srebrny Puchar.

 

Wielkie gratulacje ;)

 

Wszystkich zapraszamy do udziału w tym projekcie polonistycznym już za rok!

 

Jolanta Nadolna

 

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Grand Prix Ogólnopolskiej Stypendiady Polonistycznej dla naszej szkoły