Specjaliści od Kosika

W środę, 11 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się finał Miejskiego Konkursu Literackiego „Książka – najwierniejszym towarzyszem w podróży życia”. Uczniowie naszej szkoły zajęli 3. miejsce w tych niełatwych, dwuetapowych zmaganiach.

W tym roku organizatorzy zaproponowali lekturę trzech książek Rafała Kosika, autora powieści science-fiction dla młodzieży. Do konkursu zaproszono uczniów klas 4-7 szkół podstawowych, którzy pracowali w 2-osobowych zespołach. Najpierw musieli rozwiązać test z zadaniami sprawdzającymi znajomość trzech lektur z cyklu przygód „Felix, Net i Nika…”. Następnie – wykonać autorski komiks pt. „Przygody nie z tej Ziemi w naszej szkole, na osiedlu, w Bydgoszczy” promujący takie wartości, jak: przyjaźń, dobro, współczucie czy wzajemna pomoc.

Okazało się, że Konrad Kłosowicz i Adam Kwapich, uczniowie klasy 5dp, zajęli 3. miejsce, wykazując się świetną znajomością książek i świetnym talentem rysowniczym. Ich komiks „Jak to Adamix i Konradix z Herkulesem walczyli” spodobał się na tyle, że pozwolił stanąć na podium. Gratulujemy!

Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Specjaliści od Kosika