IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kanał Bydgoski- jeden symbol dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy

26 kwietnia uczennice klasy Va: Martyna Sonnak i Zosia Różalska wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie pt. Kanał Bydgoski- jeden symbol dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy, którego organizatorem była SP nr 10 w Bydgoszczy. Zadaniem uczestników było poznanie obiektów szlaku TeH2o oraz historii Kanału Bydgoskiego. Pierwszym zadaniem było przygotowanie plakatu promującego w 3 minutowym wystąpieniu wybrany obiekt szlaku. Następnie uczestnicy rozwiązywali zadania testowe. W trzecim etapie należało rozpoznać zabytków i ważne miejsca Bydgoszczy ze starych pocztówek oraz odpowiedzieć na pytania z historii Bydgoszczy i Kanału Bydgoskiego. Ostatnią konkurencją była "rosyjska ruletka" gdzie można było zyskać, albo stracić punkty. Po czterech etapach nasze dziewczęta uplasowały się na III miejscu, podobnie jak SP 45. Po długiej i zaciętej dogrywce (do pierwszego błędu), nasze reprezentantki ostatecznie uplasowały się poza podium. W tym etapie szczęście im nie sprzyjało, trafiały na trudne pytania.  Zapowiedziały jednak swój udział i odegranie się w przyszłym roku.
Gratuluję Martynie i Zosi rozległej wiedzy o Bydgoszczy i Kanale Bydgoskim.
 
 
Opiekun Szkolnego Koła TPMB: Patrycja Kowalczyk
 
Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kanał Bydgoski- jeden symbol dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy