Wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2018 cieszą nas wszystkich…

 

             

 

                 ,,Nieważna jest wola zwycięstwa, wielu ją ma,

                  ważna jest wola przygotowania się do zwycięstwa”.

 

 

Tegoroczna XXVII już edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" przeszła do historii. Na wyniki zmagań naszych uczniów czekaliśmy dwa miesiące. We wtorek 5 czerwca w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy jego najlepsi uczestnicy odebrali nagrody i wyróżnienia. Ten znany na całym świecie konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach 80-tyh przez wielkiej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W Europie po raz pierwszy zorganizowano go w 1990 r. we Francji. Dwa lata później został „przywieziony” z Paryża do Torunia przez dwóch matematyków z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – dr Pawła Jarka i dr Mirosława Usckiego.W Polsce liczba uczestników wyniosła w tym roku prawie 380 tysięcy. W regionie bydgoskim zgłosiło się do niego 12 tys. 640 uczestników. W tegorocznej edycji konkursu w naszym regionie laureatami zostało 19 uczniów, w tym 11 z Bydgoszczy. Wielkim osiągnięciem jest to, że wśród tej ,,jedenastki” znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Zofia Klet z klasy 4e i Anna Błaszczyk z klasy 6b.Na wyróżnienie zasługuje również Antoni Bukowiński z klasy 5d, który odebrał dyplom za bardzo dobry wynik.

Wyróżnienia  na szczeblu międzynarodowym otrzymali:

W kategorii  Maluch:

Antonina Klet z kl.3dp

Aleksander Olender z kl.3dp

Maja Geppert z kl.3bp

Michał Krause z kl.3cp

Michalina Bazela z kl.3bp

Laura Bojkowska z kl.3dp

Magdalena Foksińska z kl.4ep

 

W kategorii  Beniamin:

Zofia Różalska z kl.5ap

Błażej Wasilewski z kl. 5dp

Natalia Kęskrawiec z kl.6ap

 

W kategorii Junior:

Mateusz Michalski z kl.3bg

Max Ind z kl.3bg

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy matematycznej. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 22.06.2018 r. podczas akademii na zakończenie roku szkolnego 2017/2018

autor: Aneta Kwapich

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2018 cieszą nas wszystkich…