„Patroni naszych ulic” nie mają przed nią tajemnic

We wtorek, 19 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 64 na Osowej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji międzyszkolnego konkursu, do którego zostali zaproszeni uczniowie z klas 4-7.

Celem konkursowych zmagań jest pogłębianie wiedzy o mieście oraz budzenie zainteresowania historią i kulturą własnego środowiska, regionu i kraju. Głównym zadaniem uczestników było poznanie najważniejszych wiadomości dotyczących życia patronów, a także świadomość tego, w jakiej dzielnicy Bydgoszczy znajduje się ulica ich imienia. Na liście obowiązkowej znalazło się 18 nazwisk, m.in. Leon Barciszewski, Jan Biziel, Ignacy Jan Paderewski, Marian Rejewski czy Jerzy Sulima-Kamiński. Spośród uczestników 3. miejsce udało się zdobyć uczennicy klasy 6ap – Marcie Łuce. Gratulujemy wiedzy!

Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe „Patroni naszych ulic” nie mają przed nią tajemnic