Bydgoszcz ….w roli głównej

     

                        ,,Nasze miasto można opiewać w wielu tonacjach.”

                                                                                         T. Nowakowski 

                                                                      

 W IX Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, 24 października 2018 roku, odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenie”. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Kujawsko –Pomorski Kurator Oświaty. Recytatorzy z naszej szkoły, kolejny raz, zdominowali podium.

W kategorii klas 4-6 I miejsce zajęła Antonia Ryczak z klasy 5a, a Ewa Różańska z klasy 6b uplasowała się na III miejscu. Natomiast wśród uczniów klas 7-8 i gimnazjum bezkonkurencyjny okazał się ponownie Hubert Jagła z klasy 8e – zdobywca I miejsca. Wielkie gratulacje należą się również Mai Bartoszewskiej z klasy 7b laureatki III miejsca oraz Wiktorii Szwajcy z klasy 8a zdobywczyni wyróżnienia. Jury zwróciło uwagę na bardzo dobrą dykcję i doskonałą umiejętność interpretacji głosowej naszych uczniów.

Wielkie gratulacje dla zwycięzców

- Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Bydgoszcz ….w roli głównej