„Ta ziemia od innych droższa”- 100 LAT NIEPODLEGLEJ- konkurs recytatorski

 

                          „Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy :

                            wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć.” 

                                                                                      B. Wolniewicz

         

         Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy zaprosiła uczniów klas 4-8 do udziału w Miejskim Konkursie Recytatorskim, którego celem jest popularyzacja poezji dotyczącej historii, tradycji i kultury naszego kraju . Dobór repertuaru, interpretację , kulturę   słowa oraz ogólny wyraz artystyczny brało pod uwagę jury oceniając występy przedstawicieli z bydgoskich szkół.

Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że poezja jest im bliska. Z przyjemnością informuję, że w kategorii klas 4-6 I miejsce zajęła uczennica klasy 5a Antonia Ryczak, natomiast wyróżnienie otrzymała Aleksandra Michalak z klasy 6a. Wśród uczniów klas 7-8 i gimnazjum najwyższe podium zajęła Zuzanna Mróz z klasy 8ap, a Wiktoria Szwajca z tej samej klasy również zdobyła wyróżnienie.

Gratulacje!

Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe „Ta ziemia od innych droższa”- 100 LAT NIEPODLEGLEJ- konkurs recytatorski