Poetycka historia Koziołka Matołka ,czyli ogólnopolski sukces Zuzi

„Prawda wygląda tak, że poezja, jako najdoskonalsza forma ludzkiej mowy, nie tylko przedstawia doświadczenie ludzkie w najbardziej zwięzły sposób, lecz również ustanawia najwyższy standard wszelkich poczynań językowych.” - Josif Brodski

275 prac z 14 województw wpłynęło na Ogólnopolski Konkurs Literacki „Czytanie jest przygodą” poświęcony życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Organizatorem twórczych zmagań była Szkoła Podstawowa nr 34 w Lublinie. Honorowy patronat na tym przedsięwzięciem objął Rzecznik Praw Dziecka. Z przyjemnością informuję, że uczennica klasy 4g- Zuzanna Szczepańska otrzymała wyróżnienie w tej edycji konkursu . Zuzia przedstawiła w poetyckiej formie własną wersję przygód kultowego bohatera literackiego – Koziołka Matołka.

Gratuluję i życzę wielu kolejnych sukcesów.

Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Poetycka historia Koziołka Matołka ,czyli ogólnopolski sukces Zuzi