Wiedzą, co to pięta Achillesa

W czwartek, 6 czerwca, w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbył się finał Międzyszkolnego konkursu frazeologicznego „W świecie ukrytych znaczeń”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 19.

Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym lub literackim. W ramach tego ostatniego należało napisać opowiadanie z dialogiem, którego motywem przewodnim będzie właśnie frazeologizm „pięta Achillesa”, czyli czyjś słaby punkt. Dwie uczennice naszej szkoły, które podjęły to wyzwanie, zostały dostrzeżone i nagrodzone. Zuzanna Fundameńska z klasy 7a zajęła 2. miejsce, zaś Karolina Ojewska z klasy 6d zdobyła wyróżnienie. Wielkie gratulacje dla dziewczyn, które – mimo bliskości wakacji – zechciały jeszcze konkursowo popracować. Gratulacje!

Katarzyna Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Wiedzą, co to pięta Achillesa