Wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2019 i Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny 2018 cieszą nas wszystkich…

 

        ,,Nieważna jest wola zwycięstwa, wielu ją ma,

        ważna jest wola przygotowania się do zwycięstwa”.

 

 

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. 21 marca br. do kolejnej jużedycji konkursu, przystąpiło 146 uczniów naszej szkoły. Rozpiętość wieku uczestników była znaczna – od najmłodszych uczniów klas 2 – ŻACZKÓW, do KADETÓW z klasy trzeciej gimnazjum. Wyróżnionych zostało aż 18 uczniów, a największym osiągnięciem w szkole jest uzyskanie przez uczennicę kl.5e Zofię Klet tytułu laureata oraz   bardzo dobry wynik Anny Błaszczyk z kl.7b.

Wyróżnienia uzyskali:

Mateusz Antczak - 2a, Michał Jagodziński - 2b, Roksana Wawrzyniak - 2a, Antoni Morkowski - 3b, Ignacy Kurek - 3a, Jakub Pokrzywiec - 3a, Antonina Klet - 4e, Krzesimir Białczyk - 4c, Tadeusz Eluszkiewicz - 4g, Maja Geppert - 4a, Aleksandra Pietrewicz - 5a, Magdalena Foksińska - 5e, Antoni Bukowiński - 6d, Jakub Jasiewicz - 6b, Szymon Wiśniewski - 6b, Jagoda Nagórska - 8a, Borys Nawrocki - 8e, Patryk Waliszewski - 3a

Kolejnym konkursem, w którym brała udział duża grupa dzieci to popularny ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Konkurs ten pozwala nam diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Najlepsi uczniowie to:

Antonina Klet z 4e - uzyskanie dobrego wyniku

Zofia Klet z 5e - uzyskanie bardzo dobrego wyniku

Zofia Różalska z 6a - uzyskanie bardzo dobrego wyniku

Antoni Bukowiński z 6d - uzyskanie dobrego wyniku

Borys Nawrocki z 8e - uzyskanie dobrego wyniku

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy matematycznej.

Aneta Kwapich

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2019 i Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny 2018 cieszą nas wszystkich…