MARATON ORTOGRAFICZNY – czyli edukacyjny bieg po tablet dotarł do mety

tablet ortografiaJęzyk jest głównym składnikiem tego złożonego pojęcia,

które obejmujemy wspólnym mianem: Ojczyzna.”

                                                                      Piotr Bąk  

W trakcie całego roku szkolnego 2018/2019 chętni uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w poszczególnych etapach konkursu ortograficznego w ramach programu edukacji polonistycznej. Głównym celem tej inicjatywy było doskonalenie znajomości ortografii i interpunkcji języka polskiego oraz zainspirowanie dzieci i młodzieży do systematycznego zdobywania wiedzy i umiejętności poprawnego pisania, a także do twórczego działania.

Nasi uczniowie przez dziesięć miesięcy zmagali się z pułapkami pisowni polskiej, zgłębiali liczne zasady, nie omijali też wyjątków. Korzystali z przygotowanych i eksponowanych w gablotach materiałów edukacyjnych, zapamiętywali, przetwarzali oraz prezentowali nabytą wiedzę w formie krzyżówek, testów, ćwiczeń, tekstów z lukami i innych podchwytliwych zadań.

W konkursie wzięło udział prawie 60 uczniów, którzy, żyjąc w świecie mediów elektronicznych, portali społecznościowych i wirtualnej rzeczywistości, nadal mają świadomość znaczenia poprawnej pisowni, a dzięki treningom związanym z naszym maratonem wykazują wrażliwość ortograficzną, a także wykształcili w sobie nawyk sprawdzania tekstu po napisaniu.

Do mety dobiegli najwytrwalsi – tytani w zmaganiach z polską ortografią:

I miejsce – Anna Błaszczyk z klasy 7b,

II miejsce – Antoni Bukowiński z klasy 6d,

III miejsce- Michalina Rega z klasy 7b.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 zwycięzcom zostały wręczone zasłużone, cenne nagrody ufundowane przez przyjazną takim przedsięwzięciom

firmę LOGON SA w Bydgoszczy.

Laureat I miejsca otrzymał wysokiej klasy tablet, a pozostali wyróżnieni przydatne powerbanki.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi w imieniu uczestników i organizatorów.

Wszystkim gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji :-)

autorki programu: Anna Pol, Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe MARATON ORTOGRAFICZNY – czyli edukacyjny bieg po tablet dotarł do mety