Sukces Mikołaja z Kornelem Makuszyńskim w tle…

„Autor, który kocha ludzi

ich wady i zalety,
kozi bigos i salceson,
figos- migos wierszoklety.
Twórca chwały najgodniejszy,
geniusz zgłosek ujarzmienia,
pióro złote ma Midasa,
które słowa w złoto zmienia!” 
        
M .Mrozowski „ Radosny optymizm” -fragment
 

Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego pod hasłem:CZYTANIE JEST PRZYGODĄ to twórcze przedsięwzięcie dla uczniów szkół podstawowych. Odbywa się ono pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Organizatorem jest PBW im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie oraz SP nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie. Celem tego konkursu jest prezentacja pasji literackich uczniów . Uczestnicy mogą wyrazić swoje myśli, uczucia i refleksje za pomocą różnych środków wyrazu. W tej edycji należało napisać tekst, którego inspiracją będzie twórczość autora między innymi „ Koziołka Matołka” czy „Szatana z siódmej klasy” . Miło mi poinformować ,że spośród ponad 300 nadesłanych prac z 15 województw ,wiersz Mikołaja Mrozowskiego -ucznia klasy 5g został nagrodzony w VI edycji tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Mikołaj za swój utwór otrzymał wyróżnienie

Gratulacje dla młodego twórcy!

Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Sukces Mikołaja z Kornelem Makuszyńskim w tle…