Literackie i recytatorskie sukcesy naszych uczniów z Bydgoszczą w tle…

,,Nasze miasto można opiewać w wielu tonacjach.”

T. Nowakowski

                                                                      

            IX Liceum Ogólnokształcące  w Bydgoszczy  po raz  czwarty zorganizowało  Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenie” oraz Wojewódzki Konkurs Literacki „Urzeczenia bydgoskie”  Patronat  nad  tym  przedsięwzięciem objął  Kujawsko –Pomorski Kurator  Oświaty oraz Prezydent Bydgoszczy.

W tym roku konkurs recytatorski przebiegał w nietypowej formie, gdyż uczestnicy przesyłali nagrania (obraz i dźwięk).Uczniowie  z naszej szkoły, podobnie jak w poprzednich edycjach, znaleźli się na podium.  W kategorii klas 4-6  II miejsce zajęła Irmina Marciniak  z klasy 5a. Natomiast wśród uczniów klas 7-8   Antonia Ryczak   z klasy 7a  została  zdobywczynią  III miejsca.

Literackie zmagania  dotyczące między innymi  impresji na temat Bydgoszczy, roli domu  w życiu człowieka i sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach  zostały także zauważone przez jury konkursu. Z przyjemnością informujemy , że laureatami tej edycji zostali:

 II miejsce:  Wiktoria Frydrych z klasy8a,

III miejsce :  Mikołaj Mrozowski  z klasy 6g,

wyróżnienie: Alicja Wachowska  z klasy 6g.

 Wielkie  gratulacje dla recytatorów i mistrzów pióra .

 J. Nadolna, A .Pol, K. Jarzembowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Literackie i recytatorskie sukcesy naszych uczniów z Bydgoszczą w tle…