„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,

a księga zdarzeń zawsze otwarta”.

- Wisława Szymborska

Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy zaprosiła w lutym uczniów  do udziału w konkursach poświęconych twórczości Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.. Tegoroczna edycja ,w zmienionej nieco formule z uwagi na sytuację pandemiczną, zmobilizowała uczestników do przesłania nagrań z recytacją wierszy noblistów, a także do wykonania lapbooków tematycznie związanych z ich życiem i twórczością. Z radością informujemy, że przedstawiciele naszej szkoły znaleźli się gronie laureatów.

W konkursie recytatorskim wyróżnienie zdobyła Ewa Różańska z klasy 8e, natomiast nagrody za lapbook otrzymali następujący uczniowie:

I miejsce: Zuzanna Szczepańska z klasy 6g

wyróżnienie : Marcel Piekut z klasy 5a

Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów !

Jolanta Nadolna

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe „Szymborska i Miłosz poza granicami polszczyzny” - miejski konkurs recytatorski i literacki dla uczniów szkół podstawowych