Podsumowanie konkursów w ramach projektu „Licz się z Rejewskim”

W poniedziałek, 16 listopada, uczniowie Zespołu Szkół nr 10 oraz laureaci konkursów organizowanych w ramach projektu „Licz się z Rejewskim” gościli w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Podczas uroczystego podsumowania konkursów towarzyszyły nam pani Ewa Pronobis-Sosnowska, dyrektor biblioteki oraz pani Ewa Bedełek, która kieruje Wydziałem Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych. Wykład przybliżający uczniom sylwetkę Mariana Rejewskiego wygłosił płk Jerzy Lelwic z Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, zaś o oprawę artystyczną i piękną prezentację prac literackich zadbały uczennice klasy 6ap - Lila Rudaś i Emilia Łobodzińska. Całość poprowadziły Agnieszka Kubalewska i Oliwia Potrzebska.

Konkursowe zmagania objęła swoim honorowym patronatem pani Janina Sylwestrzak, córka Mariana Rejewskiego, która przysłała nawet list z podziękowaniami dla młodych twórców. Został on odczytany przez panią Agnieszkę Żywiałowską.

W Szkolnym konkursie na logo Roku Mariana Rejewskiego laureatką została Natalia Synakiewicz, zaś Aleksandra Szułczyńska oraz Radosław Jarmołowicz otrzymali nagrody specjalne Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

Laureatami Szkolnego konkursu na ilustrację, która mogłaby się znaleźć w encyklopedii kryptologicznej zostali: Weronika Tlock, Paweł Wojtaszek i Dawid Rosiński.

Najlepsze prace nagrodzone w Międzyszkolnym konkursie literackim List Mariana Rejewskiego do... wyszły spod pióra: Amelii Politowicz ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Bydgoszczy, Anny Dygulskiej ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Bydgoszczy oraz Roksany Janickiej z Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

Drugi międzyszkolny konkurs literacki dotyczył małej formy poetyckiej - uczestnicy musieli napisać krótki wiersz, fraszkę, limeryk, aforyzm lub sentencję. W tej kategorii najlepsi okazali się: Hubert Szot ze Szkoły Podstawowej nr 61 w Bydgoszczy, Marta Spytek ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Bydgoszczy, Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński ze Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego w Palmierowie oraz Paweł Wojtaszek i Natalia Czajkowska ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Bydgoszczy.

Nagrody dla laureatów konkursów ufundowała Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół nr 10. Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za udział w projekcie.

Katarzyna Jarzembowska, Patrycja Kowalczyk, Agnieszka Żywiałowska

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe Podsumowanie konkursów w ramach projektu „Licz się z Rejewskim”