Wirtualna wystawa prac uczniów klas: IV a i IV d: "Moja dzielnica- moja "Mała Ojczyzna".

bydgZachęcamy do obejrzenia prac uczniów dwóch klas czwartych naszej szkoły, które wykonali po lekcji historii, której tematem była Bydgoszcz. Zadaniem dzieci było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej charakterystyczne miejsce swojej dzielnicy.  Uczniowie pokazali swoją Małą Ojczyznę taką, jaką ją widzą.
 
Dziękujemy naszym Uczniom za piękne i ciekawe prace
 
 
Patrycja Kowalczyk, Joanna Lipowicz - Jagodzińska

Spotkanie z przyrodą i…… kolejny sukces Koła Teatralnego „Próba”

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas.”

Florian Plit

 

 

W lutym 2020 roku na scenie Pałacu Młodzieży 500 młodych artystów z kilkudziesięciu bydgoskich szkół i przedszkoli wzięło udział w „Małej Formy Scenicznej”. Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Urzędu Miasta Bydgoszczy  Każdego roku twórcy przedstawień oraz artyści zaskakują publiczność pomysłem, aranżacją i scenografią, sposobem prezentacji oraz wrażliwością. W tym roku również , zdaniem jury, było ekologicznie i inspirująco.

Koło Teatralne „Próba” z klasy 5g w składzie: Emilia Koczorowska, Natalia Górecka, Liza Werba, Luiza Paczkowska, Zuzanna Szczepańska, Denis Deręgowski, Mikołaj Mrozowski, Maksymilian Migdał przygotowało sztukę zatytułowaną „ ZIEMIA – przestrogi i marzenia”.

Z radością informuję, że nasze przedstawienie znalazło się w gronie 4 finalistów i zajęło II MIEJSCE.

Gratulacje!!!

opiekun koła: Jolanta Nadolna

Wyniki Konkursu Matematycznego Kangur 2020

kangurek 

Konkurs Matematyczny Kangur 2020 został przeprowadzony w tym roku zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Pragniemy poinformować o wynikach tegorocznych zmagań z trudnymi zadaniami matematycznymi:

 

Tomasz Ormiński   kl.2b bardzo dobry wynik

Amelia Gurgul kl.2d wyróżnienie

Mateusz Zimon kl.2d wyróżnienie

Maciej Ruba kl.2a wyróżnienie

Mateusz Antczak kl.3a wyróżnienie

Juliusz Frydrych kl.3b wyróżnienie

Antonina Klet kl.5e bardzo dobry wynik

Michalina Bazela kl.5f bardzo dobry wynik

Aleksandra Gawlik kl.5d wyróżnienie

Oliwia Bednarska kl.5f wyróżnienie

Weronika Zalas kl.5f wyróżnienie

Mikołaj Piskow kl.5d wyróżnienie

Kamil Jagodziński kl.5c wyróżnienie

Zofia Klet kl.6e bardzo dobry wynik

Antoni Puszakowski kl.6c wyróżnienie

Aleksandra Pietrewicz kl.6a wyróżnienie

Wiktoria Frydrych kl.7a bardzo dobry wynik

Zofia Różalska kl.7a bardzo dobry wynik

Antoni Bukowiński kl.7d wyróżnienie

Anna Błaszczyk kl.8b wyróżnienie

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a najlepszym serdecznie gratulujemy!!!

Aneta Kwapich, Halina Szarkowska, Halina Papke

O tym, co ważne dla młodego pokolenia...

kapsulaczasu„Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia” to słowa Jarosława Iwaszkiewicza, a jednocześnie tytuł Miejskiego Konkursu Literackiego, który od kilku lat organizuje Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy. Propozycja cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. 

W tym roku szkolnym zaproszono miłośników fantastycznej prozy Rafała Kosika.

W I etapie uczniowie wykazywali się jak najlepszą znajomością treści wymienionych w regulaminie powieści. Udało się to 38 finalistom, którzy w drugim etapie musieli napisać list do przyszłego pokolenia młodych ludzi, o tym, co jest dla nich ważne, o współczesnych wartościach, radościach, problemach i troskach. Dodatkowo należało zaprojektować kapsułę czasu w formie przestrzennej i oprócz listu umieścić w niej przedmiot reprezentujący epokę.

W obu etapach można było uzyskać max. liczbę punktów: 150.

Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom merytoryczny, literacki, językowy, ortograficzny, interpunkcyjny, a kapsuły odznaczały się kreatywnością i estetycznym wykonaniem.

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 31 uzyskali następujące wyniki:

Maja Bartoszewska i Michalina Rega - I miejsce (139 p.)

Weronika Różalska i Mateusz Orliński - III miejsce (123 p.).

Serdecznie gratulujemy sukcesu, wytrwałości i zaangażowania pomimo trudnej sytuacji związanej z epidemią.

Dyplomy oraz nagrody zostaną dowiezione do sekretariatu przed końcem roku szkolnego.

Anna Pol

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Biologii

 

Podczas zdalnego nauczania dnia 19 maja 2020r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Biologii.

Na podstawie opublikowanych wyników przyznane zostały nagrody książkowe, dyplomy laureatów i wyróżnienia , zgodne z przyjętymi w regulaminie olimpiady zasadami.

Dyplomy laureata i nagrodę książkową otrzymali następujący uczniowie:

Oliwia Bednarska z kl.5f

Antonina Klet z kl.5e

Aleksandra Pietrewicz z kl.6a

Zofia Różalska z kl. 7a

Wiktoria Frydrych z kl. 7a

Dyplomy laureata otrzymali uczniowie:

Weronika Zalas z kl. 5f

Marek Lipkowski z kl. 5f

Marta Bogulska z kl. 5f

Antonina Kubińska z kl.5e

Bartosz Szewczuk z kl. 5c

Zofia Klet z kl. 6e

Maksymilian Mroczkowski z kl. 6f

Magdalena Foksińska z kl. 6f

Julia Handzlik z kl. 6a

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników

Romana Obuchowska, Aleksandra Codrow

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sukcesy przedmiotowe