Czwartki lekkoatletyczne

Przez cały rok uczniowie naszej szkoły brali udział w zmaganiach lekkoatletycznych, podzielonych na starty w edycji jesiennej :22.IX. 29.IX. 6.X 23.X oraz wiosennej: 6.IV 20.IV  27.IV 11.V 25.V  i w wielkim finale 1.VI. Prawo startu mieli uczniowie urodzeni w latach 2004, 2005, 2006 i młodsi. Każdy zawodnik miał prawo startu w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej, rozgrywanej dla danej grupy wiekowej.

W łącznej klasyfikacji punktowej zajęliśmy II miejsce. Skład reprezentacji uczniów biorących udział w czwartkach LA: Emilia Głowacka, Julia Kelm, Patrycja Macioszek, Marianna Ostrowska, Martyna Sonnak, Ewa Różańska, Tayron Castillo Łyczba, Adam Piskozub, Adrian Stobierski, Mateusz Golenia, Konrad Kłosowicz, Adam Kwapich, Aleksander Sikorski, Nicolas Witkowski, Alicja Cisewska, Aleksandra Czyżewska, Natalia Ćwiklińska, Ewelina Franz, Liwia Gralla, Wiktoria Krakowiak, Klara Orzeł, Amelia Kasprzak, Karol Marszał, Marcel Kuczur, Oliwia Krzyśko, Julia Froehelke, Paula Has, Malwina Michalska, Maja Michalska, Jagoda Nagórska, Nadia Tomaszewska, Oliwia Troka, Olga Piotrowska, Mateusz Boryszewski, Piotr Okoniewski, Jan Kitta, Olivier Landowski, Mikołaj Modrzejewski, Mikołaj Przybylski, Dawid Rosiński, Piotr Rozpłochowski, Jan Rzepiński - opiekunowie: Maciej Kasprzak, Iwona Dembska, Jarosław Śmieszek. Do finału ogólnopolskiego w Łodzi w dniach 16-18.VI.2017r awansowali: Patrycja Macioszek, Mikołaj Modrzejewski w konkurencji skoku w dal, Jagoda Nagórska w konkurencji skoku wzwyż oraz Dawid Rosiński w konkurencji biegu na 300m.

Życzymy powodzenia.

Bydgoska Olimpiada Młodzieży w LA

bom3 2017 bom2 2017bom4 201729.05.2017 na stadionie Zawisza odbył się finał zawodów Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży w LA. Wśród szkół gimnazjalnych zdobyliśmy srebrny medal w sztafecie szwedzkiej w składzie (400m) Szopińska Wiktoria (300m) Martyna Mroczek (200m) Kinga Dulęba (100m) Aleksandra Michalczyk oraz brązowy medal w sztafecie 4x100m Kinga Dulęba, Aleksandra Michalczyk, Zuzanna Schmidt, Agata Majewska. Wśród szkół podstawowych złoty medal w sztafecie szwedzkiej zdobyli: Dawid Rosiński (400m) Oliwia Troka (300m) Piotr Okoniewski (200m) Nadia Tomaszewska (100m), w rzucie piłeczką palantową Nadia Tomaszewska – złoty medal, Olga Piotrowska – srebrny medal oraz w skoku wzwyż srebrny medal zdobyła Jagoda Nagórska.

Mistrzostwa Bydgoszczy w Lidze LA dziewcząt

11.05.2017 na stadionie Zawisza odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w Lidze LA dziewcząt. Wśród 12 gimnazjów nasz zespół w składzie: Michalczyk Aleksandra, Majewska Agata, Ciarka Aleksandra (bieg na odcinku 100m) Mroczek Martyna, Ziółkowska Paulina, Dołżycka Julia (bieg na odcinku 300m) Szopińska Wiktoria, Zbielska Emilia, Chojnicka Patrycja (bieg na odcinku 600m) Schmidt Zuzanna, Dulęba Kinga (w skoku w dal) Martyna Bardyga (rzut oszczepem) Skopowska Kornelia, Bentlejewska Agata, Łęgowska Anna (pchnięcie kulą) oraz Michalczyk Aleksandra, Majewska Agata, Schmidt Zuzanna, Dulęba Kinga (sztafeta 4x100m) zdobyły tytuł wicemistrza Bydgoszczy.

Trójbój lekkoatletyczny

W dniach 18-19.05.2017 r na stadionie bocznym Zawisza odbył się trójbój LA dla uczniów klas 4 SP. Wśród dziewcząt wystartowały 23 szkoły, a wśród chłopców 24. Zawodnicy rywalizowali w biegu na 60m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Dziewczynki z naszej szkoły w składzie: Patrycja Macioszek, Julia Kelm, Ewa Różańska, Martynna Sonnak, Emilia Głowacka, Amelia Kasprzak zajęły IV miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Adam Piskozub, Tayron Castillo Łyczba, Fabian Bzdzion, Nicolas Witkowski, Marcel Kuczur, Mateusz Golenia zdobyli tytuł wicemistrza Bydgoszczy, uzyskując prawo startu w zawodach wojewódzkich.

Mistrzynie Bydgoszczy

09.05.2017 na stadionie bocznym Zawiszy odbyły się mistrzostwa Bydgoszczy w czwórboju LA dziewcząt. W rywalizacji uczestniczyły 6 osobowe zespoły z 26 szkół, z której każda startowała w biegu na odcinku 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 600m. Na wynik drużyny składała się suma 5 najlepszych wyników uzyskanych przez daną szkołę. Dziewczyny w składzie: Malwina Michalska, Maja Michalska, Nadia Tomaszewska, Oliwia Troka, Julia Frohelke, Wiktoria Krakowiak w śniegu i chłodzie wywalczyły tytuł Mistrzów Bydgoszczy uzyskując awans do zawodów wojewódzkich, które miały miejsce w Inowrocławiu 31.05.2017. Dziewczyny w składzie: Malwina Michalska, Maja Michalska, Nadia Tomaszewska, Oliwia Troka, Olga Piotrowska, Ewelina Franz zdobyły tytuł mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego w czwórboju la awansując do 16 najlepszych zespołów w Polsce. Zawody odbędą się w Olecku w dniach 8-10.06.2017.

Trzymajmy kciuki!!!

Jesteś tutaj: Start Z życia szkoły Sport, zdrowie, rekreacja-szkoła w ruchu