Piłkarskie starcie

W minioną niedzielę, 21.10.17 roku ,odbył się mecz piłki nożnej na stadionie przy ul. Słowiańskiej 7 w Bydgoszczy pomiędzy drużynami Bydgoskiej Polonii- klasa 3cg , a Gromem Więcbork. Już na samym początku wyszliśmy na prowadzenie, bo  w 30 sekundzie pierwszej połowy po strzale Tomka Kruka, który sprytnie pokonał bramkarza strzałem po ziemii. Kolejne 30 minut meczu toczyło się w środku boiska, staraliśmy się nieustannnie odebrać piłkę rywalom, jednakże nam sie to nie udało. Drużyna przyjezdnych przejęła inicjatywę nad  spotkaniem. Efektem tego było kilka  groźnych strzałów na naszą bramkę, ale zaangażowanie Olka Bednarka,naszego bramkarza, sprawiło, że wyszliśmy z tego impasu obronną ręką. Nie do końca  radzilismy sobie z formacją defensywną , dlatego gra była momentami chaotyczna. Wreszcie  goście "po zbombardowaniu" naszej bramki wyrównali wynik spotkania na 1:1. Po tym strzale nadeszła  oczekiwana  przerwa. Byliśmy sfrustrowani naszą postawą. Weszliśmy do szatni i momentalnie dostaliśmy przysłowiowy zimny kubeł wody na twarz od naszego trenera.Wszyscy  jeszcze przez moment rozmawialiśmy między sobą o tym, co można poprawić i  zmienić w naszej grze, Dzięki temu  maksymalnie wykorzystaliśmy  przerwę. Początek drugiej połowy był dokładnie taki sam jak końcówka pierwszej . Przez około 10 minut borykaliśmy się z tym samym problemem, co wcześniej. Błędy w obronie, "dziury" między formacjami. Ponownie Grom przejął inicjatywę. Jednak duch rywalizacji pozwolił nam utrzymać jeden punkt,chociaż było bardzo cieżko. Kontuzje, żółte kartki, czyli typowy futbol.

 Najważniejsze, że  było widać determinację i  wolę walki do samego końca – powiedziała po meczu  nasza wychowawczyni, pani Jolanta Nadolna, która wystąpiła tym razem w roli kibica.

autor: Maciej Nawrocki 3cg